„Heide“ bendrijoje - šventinis renginys „Kalėdų šviesoje pakalbėti“

2015-12-16, Indrė Vaitkuvienė

Trumpėdamos dienos pasidavė tamsai, naktys suspindo žvaigždžių spindesiu, saulė gesimo laike. Artėja metų šventės, kurios prasidėjo advento laukimu.

Gruodžio 6-ąją Šilutės r. vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ bendruomenės nariai susirinko į jaukius Hugo Šojaus namus norėdami susitikti, pasikalbėti, susijungti rankomis ir širdimi vieni su kitais - juk tai padėkos ir džiaugsmo laikotarpis. Šventės renginio vedėjai atspindėjo to renginio laikotarpį. Tamsos burtininkas ir po truputį iki Kalėdų savo šviesos laukime mažoji švieselė.

Jau išskuba visiems laikams 2015-ieji, palikdami ir blogus, ir gerus prisiminimus. Šventinį renginį savo gražiu pasisakymu pradėjo Šilutės parapijos evangelikų liuteronų kunigas Remigijus Šemeklis: „Šiandien čia susirinko ir bėdžiai, ir turtuoliai“. Tikrai taip, po vienu stogu Kalėdų šviesoje pasikalbėti susirinko iš įvairių vietovių jauni ir jau nebe jauni, nes jiems visiems reikėjo to gero, šilto, kasdienio žodžio. Gera buvo girdėti jaunuosius muzikos mylėtojus, jų meilę muzikai. Tai jaunoji pianistė Aleksandra Dobrovaitė, Šilutės meno mokyklos jaunieji violončelistai kartu su muzikos mokytoju Ričardu Paškausku. Susirinkusieji tyloje klausėsi rašytojo Audriaus Šikšniaus eilėraščių apie adventą ir Kalėdas.

Iš rimties išbudino Šilutės bendruomenės namų pirmininkas Adolfas Nausėda. Savo kūrybos dainas šis bardas atliko grodamas gitara. Malonu buvo išgirsti šventinius sveikinimo žodžius iš pirmojo Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulo Klaipėdoje dr. Arūno Baublio, kuris perdavė linkėjimus šiai gausiai bendruomenei nuo Vokietijos ambasadorės Vilniuje Juttos Šmitc.

Gaila, kad bendruomenės nariai neišvydo ir neišgirdo Šilutės rajono valdžios vyrų, garbiųjų politikų šventinio sveikinimo. Bendrijos pirmininkė G. Stungurienė trumpai papasakojo apie sėkmingus darbo metus, apie įveiktus ir dar nebaigtus darbus, visiems nuoširdžiai dėkojo už suruoštą šventinį adventinį  renginį, o didžiausia padėka išreikšta Vokietijos ambasadai Vilniuje, materialiai parėmusiai šią šventę.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-01-04
Ką čia ta ambasada išdarinėja? Perėmė uspasticho lazdelę? Komentaras patinka Komentaras nepatinka