Dalia Grybauskaitė: Lietuvos kariuomenės savanoriai pranoko visus lūkesčius

2015-12-15, 15min.lt
LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus / Dalia Grybauskaitė lankėsi Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje
LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus / Dalia Grybauskaitė lankėsi Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje, kur susitiko su privalomąją karo tarnybą pradedančiais kariais, domėjosi jų tarnybos ir poilsio sąlygomis bei dovanojo knygų kariuomenės savanoriams, pranešė prezidentūra.

Šiame batalione devynis mėnesius truksiančią karo tarnybą vakar pradėjo 342 jaunuoliai. Visi jie Lietuvai tarnauti nusprendė savanoriškai arba patekę į šaukimo sąrašus pareiškė norą ją atlikti pirmumo tvarka. Tarp naujų šauktinių yra 10 merginų.

„Pirmasis šaukimas į atkurtą privalomąją karo tarnybą praėjo sklandžiai ir su kaupu pateisino lūkesčius. Trys tūkstančiai jaunų žmonių nusprendė tapti savanoriais, parodydami didelę drąsą ir sąmoningumą. Šis jaunimas jaučia pareigą valstybei ir yra Lietuvos ateitis. Svarbu, kad būsimi kariai yra atsakingi, motyvuoti ir greitai mokosi.  Jų tarnyba yra vertinama labai gerai. Tai – svarus indėlis, stiprinant Lietuvos gynybinius pajėgumus“, – sakė šalies vadovė.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione šalies vadovė apžiūrėjo ginkluotę, gyvenamąsias, mokymosi ir laisvalaikio patalpas, bendravo su tarnybą atliekančiais ir pradedančiais Lietuvos kariais.

Prezidentė palinkėjo kariams mokytis ne tik įvaldyti ginklą, bet ir skirti daug dėmesio savišvietai, nes kovai su informacinėmis grėsmėmis ir priešiška propaganda reikia išprususių žmonių.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono bibliotekai šalies vadovė padovanojo „Knygų Kalėdų“ dovanų – kelis šimtus leidinių apie Lietuvą, šalies istoriją ir partizanus.

Pasak D.Grybauskaitės, šie metai – Lietuvos kariuomenės sėkmės metai. Sparčiai didinant kariuomenės pajėgumus ir sklandžiai vykdant ginkluotės modernizaciją, bus užtikrintas gyventojų saugumas ir Lietuvos apginamumas.

Gruodžio mėnesį vyksta paskutinis šiais metais šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą etapas. Jo metu į kariuomenės padalinius atvyks daugiu nei 900 naujokų. Iš viso privalomąją karo tarnybą šiemet pradės 3 tūkst. karių, visi jie užsirašė tarnybai savanoriškai. Ypač aktyvūs buvo Panevėžio, Alytaus, Šiaulių ir Kauno regiono jaunuoliai.

Per devynių mėnesių tarnybos laiką iš privalomosios karo tarnybos karių suformuoti daliniai dalyvaus karinėse pratybose, taip pat mokysis drauge su NATO kariais. Išmokę valdyti ginklą ir bendrų kovos veiksmų, šie kariai suformuos specializuotas kuopas, kurios papildys parengtąjį karinį rezervą.

Planuojama, kad per 5 metus Lietuvos kariuomenės rezervas bus papildytas 16–17 tūkst. karių.


Straipsnio komentarai

Dėdė Viktoras2015-12-16
"Šilokarčema" pradėkite viešai rodyti IP adresus, nes tas komentatorius "Didelėmis" raidėmis jau užkniso. Pats parašo, pats paskui po savo komentaru pasirašo. Įtariu konkurentų darbas iš pavydo sprogsta matyt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O PAS MUSU PREZIDENTĖ BUVO ATVAŽEVUS 2015-12-15
ŠILOKARČIAMA JAU KOPIJUOT PRADEDA NUO DELFIO TINKLO GERAS BUDAS TIPO DIRBT Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?