Varėnos ir Pagėgių pasieniečiai perėmė du kontrabandinių cigarečių krovinius

2015-12-18, pasienis.lt
pasienis.lt
pasienis.lt

Pasienyje su Baltarusija ir Rusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai aptiko du likimo valiai paliktus nelegalių cigarečių krovinius. Jų vertė Lietuvoje su mokesčiais siektų 43 tūkst. eurų.

Trečiadienį naktį VSAT Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai bei kinologas su tarnybiniu šunimi patikrino valstybės sienos su Baltarusija ruožą ties Šalčininkų rajono Pašalčio kaimu. Už maždaug 20 metrų nuo Šalčios upelio, kurio viduriu eina Lietuvos ir Baltarusijos siena, VSAT pareigūnai aptiko 11 ryšulių, apvyniotų polietileno plėvele. Kiekviename jų buvo po dvi cigarečių dėžes.

Už keliasdešimties metrų nuo radinio tarnybinis belgų aviganis surado dar du tokius ryšulius bei šviežias automobilio ratų vėžes.

Valstybės sienos pažeidimo pėdsakų pasieniečiai neaptiko, tad manoma, jog rūkalų krovinys buvo tiesiog permestas iš Baltarusijos, o Lietuvos pusėje jo laukę kontrabandininkai automobiliu skubiai spruko išvydę artėjančius VSAT pareigūnus.

Likimo valiai paliktuose ryšuliuose buvo 13 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“, pažymėtų baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais. Radinio vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip 37 tūkst. eurų. Cigaretės saugomos Varėnos rinktinėje. Šio VSAT padalinio pareigūnai dėl kontrabandos pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Dar vieną bešeimininkį krovinį naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį perėmė sieną su Rusija saugantys VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pareigūnai. Keturias nelegalių rūkalų dėžes pasieniečiai iš Nemuno, kuriuo eina siena, išgriebė ties Pagėgių savivaldybės Panemunės miesteliu. Apylinkes patikrinęs VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi daugiau nieko įtartino neaptiko.

Sulaikytų 2 tūkst. pakelių cigarečių „Winston Blue“ su rusiškomis banderolėmis vertė Lietuvoje yra apie 5800 eurų. Rūkalai saugomi Bardinų užkardoje, kurios pareigūnai dėl kontrabandos pradėjo administracinės bylos teiseną.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!