Pagėgiuose susitikę Lietuvos ir Rusijos pasieniečiai aptarė bendradarbiavimo klausimus

2015-12-18, pasienis.lt
pasienis.lt
pasienis.lt

Sieną su Rusija saugančių VSAT rinktinių vadovai bendradarbiavimo ir kitus aktualius klausimus aptarė su kolegomis iš Rusijos Kaliningrado srities.

Ketvirtadienį Pagėgių rinktinės vadavietėje lankėsi Rusijos federalinės saugumo tarnybos Pasienio tarnybos įgaliotinis Lietuvos – Rusijos valstybių sienai Aleksandras Tutubalinas ir delegacija. Čia svečiai susitiko su Lietuvos pasieniečiais, vadovaujamais tarnybos įgaliotinio Lietuvos - Rusijos valstybių sienai Pagėgių rinktinės vado Rimanto Timinskio.

Susitikime taip pat dalyvavo Pakrančių apsaugos ir Lazdijų rinktinių vadai Donatas Lengvinas bei Virgilijus Raugalė, kiti VSAT pareigūnai iš minėtų rinktinių.

Abiejų šalių pasieniečiai aptarė dabartinę padėtį prie Lietuvos ir Rusijos sienos, jos apsaugą bei bendradarbiavimo priemones.

Šalys pasikeitė statistine informacija apie šių metų veiklos rezultatus bei aptarė galimybes, kaip padidinti valstybės sienos apsaugos efektyvumą.

Lietuvos ir Rusijos žinybų atstovai dar suderino ir patvirtino kitų metų abiejų šalių valstybės sienos įgaliotinių darbo planą.

Lietuvos siena su Rusija, kuri kartu yra ir Šengeno sutarties valstybių išorės sausumos siena, iš viso yra 294,4 kilometro ilgio, iš kurių 22,2 kilometro eina teritorine jūra. Trečdalis sienos eina Nemunu. Didžiąją dalį sienos su Rusija saugo VSAT Pagėgių rinktinė, taip pat jos ruožų apsaugą užtikrina Lazdijų ir Pakrančių apsaugos rinktinės.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?