Pasiruošęs gyvenimo pamokas išdėstyti ir savo vaikams

2015-12-22, Indrė VAITKUVIENĖ
Net  ir su aktyviausiais mokiniais technologijų mokytojui V. Gečui (de6in4je) pavyko rasti bendrą kalbą.
Net ir su aktyviausiais mokiniais technologijų mokytojui V. Gečui (de6in4je) pavyko rasti bendrą kalbą.

Praėjusią savaitę Pagėgiuose sklandė šventinė nuotaika – čia, skambant kalėdinių giesmių garsams, įžiebta Kalėdų eglė. Susirinkusiųjų akį traukė ne tik sužibusi žaliaskarė, bet ir originali parko puošyba – kiekvieną pasitinkantys ir ypatingą šventės nuotaiką sukūrę angelai. Ant kiekvieno iš angelų nurodyta pavardė šeimos, kuri jį pagamino. Tad pasidarė įdomu, kokios iniciatyvos dėka gimė šios originalios puošmenos.

Paaiškėjo, jog  prie eglės įžiebimo šventės kūrimo šiais metais turėjo galimybę prisidėti kiekvienas, nes savaitę prieš eglės įžiebimo šventę Pagėgių savivaldybės Kultūros centre veikė Zuikio Puikio dirbtuvėlės. Kalėdinius papuošalus dirbtuvėlėse iš Pagėgių savivaldybės administracijos finansuojamų  priemonių  galėjo gaminti kas tik panorėjo. Naujai idėjai įgyvendinti reikia garanto. Kultūros centro darbuotojai tokiu atveju turi į ką kreiptis. Ne vienas dailės ar technologijų mokytojas ištiesia pagalbos ranką. Tačiau šių metų  Zuikio Puikio kalėdinėse dirbtuvėlėse Algimanto Mackaus gimnazijos technologijų mokytojas  Valdas Gečas ir jo auklėtiniai pasisiūlė pabūti šeimininkais. Ir jiems tai pavyko. Kiekvienas, užsukęs į dirbtuvėles, buvo pavaišintas Zuikio Puikio arbata, sausainiu. Mokytojas kiekvienam  kantriai padėjo konstruoti savo šeimos angelą, patys mažiausieji turėjo galimybę spalvinti kalėdinius piešinėlius, močiutės ar seneliai – karpyti snaiges. Žodžiu, apie veiklą kiekvienam pasirūpino dirbtuvių vadovas V. Gečas.

„Ilgai raginti Valdo nereikia. Iš pusės žodžio susikalbame, tuoj pat prisikviečiame į pagalbą. Kultūros namuose Valdas jaučiasi kaip savo namuose. Juk ne tik talkininkas, bet ir aktyvus saviveiklininkas. Tikras namiškis“, - pasakojo kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė.

Vos prieš šešerius metus į Pagėgių bendruomenę įsiliejęs vainutiškis (Šilutės r.) V. Gečas laiko atranda daugybei veiklų.

Pasak Valdo, istorija, kaip pateko į Pagėgius, įdomi.

„Buvo 2008 metų krizė, siautėjo nedarbas, o aš grįžau po nesėkmingo bandymo įsidarbinti Anglijoje ir pradėjau ieškotis darbo. Su menų diplomu ne kažin ką galėjau planuoti, bet drąsos pakako paduoti dokumentus pasienio tarnyboje“, - pasakojo V. Gečas, kuris turi taikomosios dailės ir verslo specialybę, įgijęs dailės bakalauro laipsnį Šiaulių universitete. Deja , tuo viskas ir pasibaigė – dokumentų padavimu.

„Vieną dieną tiesiog važiavau per Pagėgius, negalėjau nepastebėti puikios Algimanto Mackaus gimnazijos ir sumaniau dar vieną avantiūrą - o ką, jei pabandyčiau tapti tamsta mokytoju“, - šypsojosi vyriškis. 

Kad ši profesija patraukė Valdą, nieko keisto, mat jo mama - mokytoja. Mama sugeba, sugebėsiu ir aš, nutarė Valdas ir tiesiu taikymu patraukė į Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos direktoriaus kabinetą. Šūvis buvo taiklus. Technologijų mokytojo darbą V. Gečas gavo ir tą pačią vasarą įstojo studijuoti į Klaipėdos universitetą.

Rugsėjo pirmoji... Pirmasis skambutis, suskambėjęs tarsi mokiniui, o ne mokytojui... Vis dėlto nedrąsu – naujas iššūkis... Tamsta mokytojas... Diena po dienos ir pedagogo darbas tapo vis artimesnis.

„Pirmieji dveji metai buvo sunkūs“, - pasakojo jaunas pedagogas. Gal todėl, kad man pakliuvo dirbti su ypatingai aktyvia, reiklia, judria klase. Bet ir su aktyviausiais V. Gečui pavyko rasti bendrą kalbą. Keletas metų praskriejo greitai ir pirmoji V. Gečo auklėjamoji „aktyvioji“ ir „sunkioji“ klasė - jau abiturientai. 

„Buvo labai sunku atsisveikinti, išleisti mokinius, negalėjau net pagalvoti, kad taip užaugama, susitapatinama su savo mokiniais“, - pasakojo pedagogas, į gyvenimą išleisdamas savo pirmuosius abiturientus.

Pasak V. Gečo, mokykloje darbas nėra lengvas. Mokiniai reiklūs, išmanūs, negalima nuo jų atsilikti. Nežengsi su jais koja kojon - nesugebėsi jų motyvuoti. Todėl Valdas sparčiai įsiliejo ne tik į gimnazijos gretas, bet ir į visos Pagėgių krašto visuomenės veiklas.

Praėjus vos metams nuo atvykimo į Pagėgius V. Gečas su dviem bendraminčiais įkūrė Pagėgių liaudies meno mėgėjų draugiją ir nuo įkūrimo dienos jai vadovauja. Prieš penkerius metus Valdą į folkloro ansamblį pakvietė Pagėgių savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblio „Kamana“ vadovė Aksavera Mikšienė. Atrado Valdas laiko folkloro ansambliui ir aktyviai jame dalyvauja. Ir ne tik ansamblyje, V. Gečas yra surengęs ne vieną moksleivių darbų parodą, kartu su Pagėgių savivaldybės kultūros centro etninės veiklos specialiste A. Mikšiene - ne vieną Pagėgių krašto liaudies meno mėgėjų draugijos darbų parodą, intensyviai bendradarbiauja su Pagėgių seniūnija, kultūros centru. V. Gečo auklėtiniai mokiniai - pirmieji pagalbininkai ruošiant dekoracijas ar meninį apipavidalinimą renginiams, padedant pagaminti apdovanojimus, prizus.

Laikui einant V. Gečas tapo asociacijos Pagėgių bendruomenė bei Lietuvai pagražinti draugijos nariu. Nuolat dalyvauja savanorystės veikloje. Visuomeniniais pagrindais išrinktas Pagėgių kredito unijos valdybos nariu. Ir randa laiko veiklai šiose organizacijose. Taip jau yra - kuo žmogus veiklesnis, tuo daugiau laiko turi.

V. Gečas nebijo iššūkių, todėl pradėjo politinę karjerą ir 2015 metais dalyvavo rinkimuose į Pagėgių savivaldybės tarybą. Savivaldybės tarybos nariu netapo, tačiau politiko veikla tapo ne svetima ir karjerą šioje srityje žada tęsti.

Visos šios veiklos, pasak V. Gečo, tai nuolatinis akiračio plėtimas, o jis reikalingas kaip oras ir vanduo, dirbant su šių dienų mokiniais, nes kitaip nepavyks jų motyvuoti.

„Šiandien neįsivaizduoju savęs be mokyklos, be mokinių. Prisirišu prie kiekvieno, kad ir hiperaktyvaus mokinio. Kito darbo nesugebėčiau dirbti, bent jau šiandien man taip atrodo“, - pasakojo Valdas.

Tačiau pagrindinis, pats mylimiausias, viso gyvenimo mokinys - tai sūnus Rolandas. Netrukus Gečų šeimą papildys dukrytė, bent taip prognozuoja medikai. V. Gečas pasiruošęs gyvenimo pamokas išdėstyti savo vaikams, kaip tai nuoširdžiai ir su meile atlieka dirbdamas pedagogo darbą gimnazijoje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Dalia2016-01-07
Geri darbai kalba patys už save. Šiuo atveju nereikia mokėt už reklamą Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vailokas2015-12-28
O kur priminimas: ,,Reklama mokėta TT lėšomis''?.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?