VRK sprendimas – Šilutės ir Pagėgių skyrybos įvyks

2015-12-18, Informaciją parengė Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Zenonas Vaigauskas, VRK pirmininkas. Alfa.lt nuotrauka
Zenonas Vaigauskas, VRK pirmininkas. Alfa.lt nuotrauka

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino vienmandačių rinkimų apygardų ribas jau kitų metų Seimo rinkimams. Ji, nustatydama naująsias Seimo rinkimų vienmandačių apygardų ribas, atskyrė Pagėgius nuo Šilutės ir prijungė prie Jurbarko, sudarydama naują bendrą Jurbarko-Pagėgių rinkimų apygardą.

Perbraižyti vienmandačių rinkimų apygardų ribas VRK teko po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo - ligšiolinis suskirstymas dėl per didelių rinkėjų skaičiaus skirtumų prieštarauja Konstitucijai. Naujasis suskirstymas atitinka KT rekomendaciją, kad pagal gerąją rinkimų praktiką nuokrypis nuo vidutinio rinkėjų skaičiaus apygardose negali viršyti 10 procentų. Iki šiol įstatymas leido iki 20 proc. nuokrypį, o realūs rinkėjų skaičiai buvo dar didesni.

Patvirtinus naujas apygardų ribas, maždaug po 10-ies mėnesių vyksiančiuose Seimo rinkimuose Šilutės rajono, išskyrus jo dalį, kuri priskirta Pietų Žemaitijos rinkimų apygardai, ne visi rajono gyventojai rinks savo atstovą į Lietuvos parlamentą. Dalis Šilalės, Rietavo ir Šilutės savivaldybių seniūnijų atsidūrė Pietų Žemaitijos apygardoje.
VRK komisijai Šilutės, Pagėgių ir Jurbarko merai siūlė nenaikinti Šilutės-Pagėgių apygardos. Šiam siūlymui nebuvo pritarta. Posėdžio metu informuota, jog buvo gauta ir kitokių pasisakymų. Mūsų krašte gerai žinomas politikas, einantis Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojo pareigas Algirdas Balčytis buvo už tai, jog Šilutė būtų atskirta nuo Pagėgių.

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis nepritarė ir tam, kad Pietų Žemaitijos rinkimų apygardai būtų priskirtos Vainuto, Gardamo ir Švėkšnos seniūnijos. Jis siūlė jas prijungti prie Šilutės rinkimų apygardos. Tačiau VRK komisija ir šiam siūlymui nepritarė.


Straipsnio komentarai

kas daba2015-12-20
Tai jau dabar bus pagegiu respublika,bubliške sostinė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tomas2015-12-19
ačiū dieve, dabar su pagėgizacija kovos Jurbarkas....Sėkmės Jiems kovoje.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka