Lietuvoje – pigiausias dyzelinas per 12 metų

2015-12-22, gazas.lt, 15min.lt
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Degalinė Kaune
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Degalinė Kaune
Žemyn besiritanti naftos kaina pasaulinėse rinkose daro nemenką įtaką ir mažmeninei benzino bei dyzelino kainai Lietuvos degalinėse. Dyzelinas pirmadienį kainuoja mažiausiai nuo 2004-ųjų, o benzinas mažiau nei 2015-ųjų gruodį kainavo tik 2008-ųjų pabaigoje.

Prieš kelerius metus Lietuvoje vyko kelios akcijos, kai vairuotojai stipriai trikdydavo degalinių darbą – prie jų nutįsdavo ilgos eilės automobilių, kurių kiekvienas įsipildavo degalų už vieną litą. Taip buvo protestuojama prieš neva nesąžiningą degalinių kainodarą ir aukštas degalų kainas.

Šiuo metu degalai kainuoja pusantro karto mažiau, bet automobilių eilės prie kelių degalinių neišnyksta dėl priešingos priežasties: „Jozita“ ir kai kurios „Skulas“ degalinės litrą dyzelino parduoda 7-9 centais mažesne kaina nei didieji degalinių tinklai.

„Jozitos“ degalinėse Kaune tą patį rytą litras dyzelino kainavo vos 81 centą, o litras A95 markės benzino – 98 centus. Tokių benzino kainų lietuviai savo šalyje nematė jau 7 metus, o dyzelino – 11.

Siūlome prisiminti, kiek degalai kainavo Lietuvoje ankstesniais metais – Statistikos departamente galima rasti kiekvieno gruodžio mėnesio vidutinės degalų kainos statistiką nuo pat 2000-ųjų.

2015-ųjų gruodžio mėnesio degalų kaina nėra apskaičiuota Statistikos departamento, o nurašyta nuo „Jozitos“ degalinės švieslentės gruodžio 21-ąją. Gali būti, kad oficiali vidutinė gruodžio mėnesio degalų kaina bus didesnė nei momentinė, užfiksuota vienoje degalinėje.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!