Sudarytas pareigūnų, turinčių problemų su alkoholiu, sąrašas

2015-12-22, lrytas.lt
lrytas.lt nuotrauka
lrytas.lt nuotrauka

Policijos departamento Imuniteto valdyba sudarė sąrašą pareigūnų, kurie turi problemų su alkoholiu.

Kaip sakė Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė, sunku įsivaizduoti, kam toks sąrašas bus reikalingas.

„Jeigu jis sudarytas užkardant grėsmes – sutinku. Tačiau, jeigu tas sąrašas bus kaip „raganų medžioklė“, pareigūnai bus nuolat stebimi, man atrodo, kad tai prasilenkia su žmogaus teisėmis“, – sakė R.Katinienė.

Ji pabrėžė, reikėtų aiškumo – jeigu į sąrašą bus įtrauktas pareigūnas, su taure stovėjęs kokios nors šventės metu – tai būtų tikras absurdas.

„Mes matome policijoje esančias problemas ir stengiamės jas spręsti, o ne bandyti jas nuslėpti ar apsimesti, kad jų nematome“, – sakė Policijos departamento Viešųjų ryšių vadovas Ramūnas Matonis.

Kaip nurodė Policijos departamentas, pareigūnai, kurie linkę piktnaudžiauti alkoholiu, bus kviečiami pas vadovus, pas psichologus, su jais kalbasi policijos kapelionai, jiems siūlomos specialios reabilitacijos ar gydymo programos.

„Turime tam tikrų problemų su alkoholį vartojančiais pareigūnais, turime specialią programą, kaip tą problemą spręsti. Mūsų tikslas – padėti pareigūnui, o ne eliminuoti jį iš užimamų pareigų. Jei tik žmogus nori, mes pasiryžę jam padėti“, – pabrėžė R.Matonis.

„Mes nuolat analizuojame situaciją apie savo pareigūnus, ir imamės prevencinių priemonių, norėdami užkirsti kelią galimoms nelaimėms“, – sakė R.Matonis.


Straipsnio komentarai

adata2018-07-28
Tai tikra tiesa.Virsininkai klausosi visu pokalbiu.Ir stengiasi pries savo pavaldinius naudoti ivairias grasinimo priemones.Pazeidzia asmens privataus gyvenimo istatyma.O jei,dar sis asmuo yra daug zadantis,perspektyvus.Tai jau ir paciam virsininkui kinkos dreba.Tad ir ieskoma visokiu pretekstu,kaip suzlugdyti savo darbuotoja.Ir ne tik, taures isgerimas per svente,bet ir del visai kitu dalyku,kurie yra istatymiskai priklausantys darbuotojui.Zlugdoma motyvacija dirbti si darba.Tu patinki,arba nepatinki.Kaip ir visur.Zinau visus nuansus,nes buvau pareigune.Gerai,kad laiku pakeiciau specializacija.Geda uz tuos,kurie sedi ir klausosi.Eikit dirbti,pakelkit savo nutukusias sedynes nuo kedes.Grumkites,susizalokite,o paskui jus zemins patys kolegos.Zemos morales zmones.Nepazeidinekite asmens privataus gyvenimo istaymo!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
daina2015-12-22
ir is tikruju prasides raganu medziokle. imuniteto valdyba klausosi beveik visu pareigunu, teismai nesigilindami sankcionuoja tokius pasiklausymus. uzburtas ratas, kai virsininkai klausosi pokalbiu ir paskui viesai i akis juos komnetuoja.geda Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?