Visi šauktiniai išleisti kalėdinių atostogų, daliniuose lieka tik ligoniai

2015-12-23, 15min.lt
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Karių priesaika
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Karių priesaika

Trečiadienį visi Lietuvos kariuomenės šauktiniai išleisti kalėdinių atostogų ir sugrįš į tarnybą tik po beveik dviejų savaičių. Į namus iškeliaus net ir tie jaunuoliai, kurie priesaiką davė šiandien. Apie tai 15min informavo Lietuvos kariuomenė.

Prieš šventes Lietuvos kariuomenės daliniai ištuštės, juose liks tik tie profesionalūs kariai, kurie atlieka budėjimus.

 

Maždaug 3 tūkst. savanorių, atliekančių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, trečiadienio pavakarę iškeliaus į namus.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų atstovas spaudai kapitonas Andrius Dilda sakė, kad šauktiniai į savo dalinius privalo sugrįžti iki 2016 metų sausio 3 dienos, 20 valandos.

Nėra išskirtinių taisyklių, kurių privalės laikytis į namus sugrįžę kariai. 

„Jeigu jūs kalbate apie senąją tvarką, kai į savo miestus sugrįžę šauktiniai turėdavo atsižymėti kariniuose komisariatuose, tai tokių dalykų jau nebėra“, – paaiškino kapitonas A.Dilda. 

Lietuvos kariuomenė teigia, kad griežtos tvarkos nebereikia, nes visi 3 tūkst. privalomąją karinę tarnybą atliekančių jaunuolių yra savanoriai.

Liks sergantys kariai

Savo daliniuose liks keli šauktiniai, kurie serga ir jiems reikalinga gydytojų priežiūra.

„Šiuo metu tokių karių yra keturi. Du iš jų yra Rukloje ir po vieną Klaipėdoje bei Druskininkuose“, – 15min sakė kapitonas A.Dilda.

Sergantys šauktiniai į namus turėtų iškeliauti gruodžio 26-27 dienomis, tačiau tai priklausys ir nuo jų sveikatos. Gali būti, kad jie gydytojų priežiūroje liks ilgiau.

Į namus vyks ir ką tik prisiekę

Trečiadienio popietę Lietuvoje prisiekė dar 860 šauktinių. Tai – bene didžiausia grupė, kuri buvo pašaukta 2015 metais.

Iškilmingos priesaikos ceremonijos vyko Alytaus ir Panevėžio miestų aikštėse. Taip pat Lietuvos kariuomenės daliniuose Marijampolėje, Rukloje ir Vilniuje.

Ką tik prisiekę kariai taip pat bus išleisti kalėdinių atostogų.

Krašto apsaugos ministerija skelbia, kad iki 2015 metų gruodžio 16 dienos nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo 2 968 kariai.

Šiųmetis šaukimas vyksta iki gruodžio 31-osios.

Planuojama, kad 2016 metais šaukimas prasidės sausio 7-ąją.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?