Kas žiemą labiausiai erzina vairuotojus?

2015-12-24, gazas.lt, 15min.lt

Žiemą vairavimas tampa sudėtingesnis, vairuoti reikia atidžiau ir atsargiau, teigia vairuotojai. Vis dėlto daugumai eismo sąlygos žiemą nekelia papildomų problemų, o pačiu nemėgstamiausiu dalyku tampa sniego valymas nuo automobilio ir nenuvalyti keliai.

Žiemą dauguma tampa atsargesni

Prasidėjus žiemai, pašalus ar pasnigus, eismo sąlygos pasidaro sudėtingesnės ir priverčia daugumą vairuotojų tapti atsargesniais bei vairuoti atsakingiau. Vertindami, kaip atšalus orams vairuoja kiti, transporto portalo Autogidas.lt respondentai pastebi, kad pakitęs oras paveikia vairuotojų įpročius – didžioji dalis jų iš tiesų vairuoja atsargiau, nors ir pasitaiko tokių, kurie nepaiso pakitusių eismo sąlygų ir vairuoja neatsargiai. Vos keli procentai portalo apklausoje dalyvavusių mano, kad žiemą vairuotojų įpročiai nepasikeičia – vairuotojai netampa atsargesni.

Viešojo transporto dauguma nesirinktų

Nors žiemą eismo sąlygos ir sudėtingesnės, tačiau tik nedidelė dalis vairuotojų ryžtųsi atsisakyti patogumo važinėtis su savo transporto priemone ir rinktųsi viešąjį transportą. Vos 5 proc. Autogidas.lt tyrimo dalyvių sako, kad pakitus eismo sąlygoms stengiasi kuo mažiau patys važinėti ir renkasi arba viešąjį transportą, arba vyksta su kitais šeimos nariais, draugais ar pažįstamais. 

Nevalyti keliai ir apsnigta transporto priemonė

Žiemą atsiranda tam tikrų dalykų, kurie vairuotojus erzina. Autogidas.lt tyrimo rezultatai atskleidė, kad vairuotojams daugiausia neigiamų emocijų kelia nevalyti keliai (43 proc. respondentų) ir tai, kad kartais per dieną net po kelis kartus tenka valyti automobilį (42 proc.). Vairuojančiuosius taip pat erzina spūstys (35 proc.), kurios žiemą kartais pasidaro didesnės nei kitu metų laiku, taip pat kitų vairuotojų elgesys (35 proc.) ir mažesnis greitis (29 proc.).

Dauguma automobilius šalčiams paruošia iš anksto

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad dauguma vairuotojų nenumoja ranka į šalčius ir iš anksto pasirūpina transporto priemone arba kartu ir savimi, kad orams atšalus galėtų normaliai važinėti.

Dauguma, apie 80 proc. Autogidas.lt respondentų, iš anksto būtinai pasiruošia ledo gramdiklį ir šluotelę sniegui valyti, apie 70 proc. pasirūpina žieminiu langų plovimo skysčiu. Apie 60 proc. iš anksto pasidomi, ar akumuliatorius toks, su kuriuo automobilį bus galima užvesti, smarkiai orams atšalus. Vidutiniškai 43 proc. vairuotojų dar sutepa gumas, kad šios neužšaltų, kas dešimtas vairuotojas veža transporto priemonę į autoservisą, kad prieš žiemą ją ir specialistai patikrintų. Apie 15 proc. pripažįsta, kad iš anksto, kol problemų nėra, automobilio niekaip neruošia.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?