Policininkai bus raginami gydytis nuo alkoholizmo

2015-12-28, BNS, 15min.lt
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Alkoholis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Alkoholis

Nuo alkoholio priklausomi policininkai bus raginami gydytis nuo šios priklausomybės ir jos neslėpti. Policijos vadovai nusprendė neslėpti šios problemos ir padės darbuotojams ją spręsti.

„Reikia aiškiai pasakyti, kad tai – bėda. Pastaruosius dešimt metų mes atleidinėjame ir daugiau nieko nedarome“, – BNS sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Neseniai skelbta, kad esą sudaromas alkoholiu piktnaudžiaujančių pareigūnų sąrašas.

„Nėra jokio sąrašo – iš esmės po dar vienos policininko avarijos buvo aiškiai pasakyta, kad jeigu žmogus turi problemų su alkoholiu, tai reikia teikti, siūlyti, kad gydytųsi ne po laiko, kai kelio nėra kelio atgal, kai jau atleidžiam. Jeigu identifikuojama, kad žmogus turi bėdų, jis pats identifikuoja ir kreipiasi, sudaromos sąlygos reabilituotis – yra anoniminių alkoholikų klubai, medikų paslaugos, yra normali praktika kaip visame pasaulyje“, – BNS sakė E.Šileris.

Jis tikina, kad apie priklausomybę prisipažinęs policininkas nebus baudžiamas – priešingai jis sulauks pagalbos.

„Mes – atsakinga institucija esam ir savo žmones saugome“, – teigė policijos generalinio komisaro pavaduotojas.

Jis stebėjosi, kad viešojoje erdvėje naujas policijos su alkoholiu būdas įvardytas kaip raganų medžioklė.

Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas socialinio tinklo „Facebook“ policijos paskyroje paskelbė, kad siekiama vykdyti alkoholį vartojančių pareigūnų padarytų pažeidimų ir su tuo susijusių pasekmių prevenciją.

„Ši problema yra ir mes jos neslepiame, o teisėtais būdais bandome ją spręsti. Kol viešojoje erdvėje buvo pučiamas šis burbulas, vienas iš mūsų pareigūnų į tarnybą atėjo neblaivus, dėl to jis atsisveikins su tarnyba. Mes norime visiems aiškiai pasakyt:, šių dienų policijoje alkoholį vartojantys pareigūnai toleruojami nebus, o tiems kurie norės keistis, mes padėsime. Toleruodami ar apsimesdami, kad nematome pareigūno, turinčio šią problemą, mes patys prisidedame prie vėliau kylančių pasekmių“, – teigia Imuniteto valdybos vadovas.

Pastaruoju metu neblaivus prie vairo sulaikytas Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato patrulis, darbe neblaivūs užtikti Panevėžio policijos tyrėja ir Kauno policijos specialistas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?