Dienos socialinės globos centre neprailgsta diena

2015-12-29, Socialinė darbuotoja Irma Mockutė

Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose 2011 m. lapkričio mėnesį atsidarė dienos socialinės globos centras, teikiantis dienos socialinės globos paslaugas, vienišiems, pagyvenusiems, pensinio amžiaus asmenims ir suaugusiems neįgaliems asmenims. Šis centras padeda centro lankytojams integruotis į visuomenę, gerinant jų gyvenimo kokybę bei ugdant fizinius ir protinius gebėjimus. Centro lankytojai bendradarbiauja su senelių globos namų gyventojais, rengia bendras šventes. Dienos socialinės globos centrą aptarnauja profesionalūs,  kvalifikuoti socialiniai darbuotojai ir kineziterapeutas – masažistas.

Dienos centrą lankantys žmonės mokomi paprastų ir labai reikalingų dalykų gyvenime: bendravimo, pamatinių bendražmogiškų, krikščioniškų vertybių, susipažįsta su kultūra –muziejais, parodomis, vykstame į įvairius renginius. Jame vykdomi įvairūs užsiėmimai: dailės ir muzikos terapijos, darbeliai iš karoliukų, rankų darbo atvirutės, dekupažas, mezginiai, vykdoma relaksacija su smėlio ir šviesos piešimo staliuku ir t.t Taip pat nepamirštame ir sveikos gyvensenos. Centre yra kineziterapijos kabinetas, kuriame kineziterapeutė atlieka, kineziterapinius užsiėmimus su įvairiomis reabilitacinėmis priemonėmis. „Gymnic“ terapiniais kamuoliais, kurie naudojami raumenims stiprinti, taisyklingai laikysenai lavinti ir t.t. Turime daug kitų įvairių prietaisų kurie, gerina širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemų veiklą: tai yra dviratis – treniruoklis, masažinė lova, elektrostimuliacija ir t.t. Be to, turime daug kitų rankos ir kojų treniruoklių, kurie padeda palaikyti ir gerinti asmens mobilumą ir savarankiškumą.

Vasarą turėjome smagią išvyką kartu su senelių globos namų gyventojais. Aplankėme Rambyno kalną ir M. Jankaus muziejų. Grožėjomės Nemuno vingiu ir paveikslų bei knygų paroda. Kiekvienais metais dalyvaujame Pagėgių miesto ir rudens šventėse. Švenčių metu prekiavome su senelių globos namų padalinio gyventojais ir dienos centro lankytojais keptu obuolių pyragu ir darytais jų rankdarbiais. Dalyvavome neįgaliųjų draugijos 15 metų gimtadienyje. Dalyvaudami renginiuose skatiname globos namų gyventojus ir centro lankytojus gyventi pilnavertį gyvenimą, bei  integruotis į visuomenę. Taip pat lieka nepamirštos Valstybinės, Religinės  ir kitos kalendorinės šventės bei gimtadieniai. Šiuo metu gyvename šventinėmis nuotaikomis, centro patalpas puošiame kalėdine atributika, darome kalėdinius darbelius. Kasmet planuojame prieš šventinę popietę, per kurią keisimės kalėdinėmis dovanėlėmis.

Pasibaigus šventiniam laikotarpiui vėl kibsime į darbus – ruošimės centro lankytojų kūrybiniai parodai, kuri vyks Pagėgių viešojoje bibliotekoje sausio mėnesį. Kviečiame Pagėgiškius ir kitus svečius ateiti ir pasigrožėti mūsų rankų gamybos darbeliais.

Pasak centro lankytojų jie patenkinti, kad vyksta tokia veikla kuri neleidžia jiems užsidaryti namuose, užsisklęsti savyje ir nieko neveikti. Anot L. Faunbocho  „žmogus ... tik tada ką nors pasiekia, kai jis pats savimi pasitiki“, todėl dienos užimtumo centro darbuotojų tikslas – sugrąžinti žmogui pasitikėjimą savimi, nestovėti vietoje su savo problemomis, o drąsiai žengti pirmyn. 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

as2015-12-31
deja radijatorius toliau !!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nuotraukoje..........2015-12-31
,,tikras,, uzimtumas, viena sedi apsikabinusi radiatoriu o ,, aukstos,, kvalifikacijos tetule, mokina praplikusi deduli, 3metuku vaiko delione sudeti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?