Ketvirtadaliu didinamos lėšos skatinamosioms stipendijoms

2015-12-30, smm.lt
smm.lt nuotrauka
smm.lt nuotrauka
Nuo 2016 m. rugsėjo  lėšos studentams skatinti didės ketvirtadaliu. Tokiam Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymui šiandien pritarė Vyriausybė.

„Džiaugiuosi, kad galime studentams pranešti gerą žinią dėl stipendijų. Padidintos lėšos sudarys aukštosioms mokykloms geresnes studentų skatinimo galimybes“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Nuo 2016 m. rugsėjo skatinamosioms stipendijoms skirtos lėšos didės 24 procentais.  Į studijų kainą įskaičiuota studentų skatinimui skiriama suma kils nuo 95 iki 117,8 eurų (nuo 2,5 iki 3,1 BSI) metams. 2016 m. šiam tikslui numatyta 146 tūkst. eurų.

Skatinamųjų stipendijų dydį ir skyrimo tvarką – kiek studentų, už kokius akademinius pasiekimus, kokio dydžio stipendijas gauna – nusistato kiekviena aukštoji mokykla. Universitetai ir kolegijos pačios sprendžia, ar skatinti daugiau studentų mažesnėmis stipendijomis, ar mažiau studentų – didesnėmis.

Didesnės studentų skatinimui skiriamos lėšos į aukštąsias mokyklas ateis kartu su 2016 m. į aukštąsias mokyklas įstosiančiais visų pakopų pirmakursiais.

Stipendijos keliamos įgyvendinant Vyriausybės ir Lietuvos studentų sąjungos susitarimą iki 2018 m. studentams skatinti skiriamas valstybės lėšas palaipsniui didinti iki 50 procentų. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!