Kaip šiemet mokėsime žemės mokestį?

2014-11-07, VMI
ve.lt
ve.lt

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad šiemet žemės mokestį už turimus (nebūtinai Šilutės r. savivaldybės teritorijoje) žemės sklypus šiais metais turės mokėti 10881 (praėjusiais metais – 10372) Šilutės r. gyventojai ir 98 (praėjusiais metais – 84) juridiniai asmenys (įmonės, kt.). Savivaldybės biudžetas šiemet turėtų pasipildyti bendra apie 1 mln. litų žemės mokesčio suma, didžiausią dalį mokesčio į Šilutės r. biudžetą sumokės privačios žemės savininkai gyventojai – per 0,9 mln. litų.     

„Atsivertę žemės mokesčio deklaracijas dalis gyventojų pastebi, kad mokesčio suma jiems padidėjo, kai kuriais atvejais – sumažėjo. Apskaičiuotam žemės mokesčio dydžiui įtakos turi mokestinė sklypo vertė, taip pat  savivaldybės, kurios teritorijoje yra žemės sklypas, patvirtintas žemės mokesčio tarifas ir nustatytos  lengvatos.  Be to, reikėtų prisiminti, kad iki 2016 metų yra taikomos pereinamojo laikotarpio žemės mokestinės vertės nuostatos, todėl apskaičiuotas žemės mokestis daliai mokėtojų kasmet didėja“, - sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė. 

 Tuo atveju, jei mokestinė žemės vertė, nustatyta nuo 2013 m., yra didesnė už iki 2013 m. taikytą indeksuotą mokestinę vertę, yra taikomas mažinimo koeficientas (šiemet - 0,6, kitais metais – 0,4, o 2016 m.  – 0,2 žemės ploto mokestinės vertės padidėjimo sumos). 2017 metais žemės mokestis bus skaičiuojamas jau nuo visos 2013 m. nustatytos mokestinės vertės.  Tuo atveju, kai mokestinė sklypo vertė nesikeitė arba sumažėjo, mažinimo koeficientas netaikomas.

VMI svetainėje yra skelbiama žemės mokesčio skaičiuoklė, į kurią teisingai suvedus žemės mokesčiui apskaičiuoti reikalingus duomenis, palyginimui pateikiamos žemės mokesčio sumos nuo 2012m. iki 2018 m., su sąlyga, kad žemės mokesčio tarifas, kurį nustato savivaldybės, išliks toks pats visus tuos metus. Atkreiptinas dėmesys, kad skaičiuoklėje nevertinamos žemės mokesčio mokėtojui priklausančios lengvatos. 

Klaipėdos AVMI primena, kad šiemet žemės mokesčio sumokėjimo terminas - lapkričio 17 d. Nesumokėjus iki šios dienos yra skaičiuojami delspinigiai, kurie šiuo metu yra 0,03 proc. ir skaičiuojami už kiekvieną po deklaravimo termino pradelstą dieną. Vien už praėjusius metus Šilutės r. gyventojai, turintys žemės sklypus savivaldybės teritorijoje arba kitose šalies savivaldybėse, yra sukaupę per 34 tūkst. litų žemės mokesčio nepriemokos, skolų turi 2 tūkst. Šilutės r. gyventojų. Tačiau yra ir skolininkų, turinčių skolų iš ankstesnių metų.  

Gyventojai, mokėdami įmokas į VMI surenkamąją sąskaitą, gali rinktis  mokėjimo paslaugų teikėją. Visi mokėjimo paslaugų teikėjai, kuriuose galima sumokėti VMI įmokas, nurodyti VMI interneto svetainėje adresu  http://www.vmi.lt/cms/biudzeto-pajamu-surenkamoji-saskaita.

Klaipėdos AVMI primena, kad daugiau informacijos apie žemės mokesčio sumokėjimą ir apskaičiavimą galima sužinoti  VMI svetainėje ir paskambinus į Mokesčių informacijos centrą trumpuoju telefonu 1882.  Gyventojai ir įmonės visą reikiamą informaciją gali sužinoti, jei kreipsis į mokesčių specialistą, kurio kontaktai pateikti žemės mokesčio deklaracijoje.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?