Kalėdinė eglutė ir papuošalai – iš alaus skardinių

2015-12-31, Stasys BIELSKIS
Kentriškė Birutė Zakarauskienė 2 500 skardinių atidarymo auselėmis apsiuvo suknelę ir pasigamino kaklo papuošalą.
Kentriškė Birutė Zakarauskienė 2 500 skardinių atidarymo auselėmis apsiuvo suknelę ir pasigamino kaklo papuošalą.

Kentrių kaimo (Pagėgių sav.) bendruomenė septynis šimtus alaus skardinių aprengė Kalėdų senelių drabužiais ir sukonstravo kalėdinę eglę. Ūkininkai iš trijų šieno ritinių padarė didžiulį Kalėdų senelį.

2014-aisiais, Kentrių kaimo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose 305 metų jubiliejaus proga, kentriškei Birutei Zakarauskienei gimė idėja Kalėdų eglutę papuošti 305 kalėdiniais seneliais. Seneliai buvo padaryti iš alaus skardinių, jas apsiuvus rūbeliais.

2015 metais ši idėja patobulinta - prie gausesnio kalėdinių senelių gaminimo proceso prisidėjo visa Kentrių kaimo bendruomenė. Šiais metais pasiųta 700 kelėdinių senelių, iš kurių padaryta eglutė. Ateinančiais metais planuojama pasiųti dar daugiau.

Neseniai B. Zakarauskienei kilo dar viena idėja, kaip panaudoti skardinių atidarymo auseles. Idėjai įgyvendinti prireikė apie 2 500 auselių, kuriomis ji apsiuvo suknelę ir pasigamino kaklo papuošalą.


Foto galerija

Kentrių kaimo Kalėdų eglutė sukonstruota iš 700 alaus skardinių.

Straipsnio komentarai

visai liuks2016-01-05
Guineso rekordų knyga laukia. Įdomu, ar tai masinė Kalėdų senių egzekucija, už alaus gėrimą, ar masinis pasikorimas, prigėrus alaus. Ar vienaip ar kitaip, tokio rekordo dar nėra užfiksuota. Jūs pirmieji. Šaunuoliai.
Dabar supratau, kodėl Kalėdų senis su dovanomis prapuolė.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-03
galėtų ir paradines gražulio kelnes susikonstruoti. vai tai tau kokie ūkininkai - matyt genetiškai modifikuotus skarbonkinius runkelius augina. ar daug baudžiauninkų turi? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
super 2015-12-31
liuks va iš tokiu žmoniu reikia pasimokit idėju kaip paverst vis gražin ir gražin SEKMINGU NAUJU JIEM IDĖJU Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?