Kiekviena socialinė darbuotoja gaus dovanų po dujų balionėlį

2016-01-01, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
A. Šimelionis siekia, kad būtų rūpinamasi socialinių darbuotojų saugumu – padovanos kiekvienai po dujų balionėlį.
A. Šimelionis siekia, kad būtų rūpinamasi socialinių darbuotojų saugumu – padovanos kiekvienai po dujų balionėlį.

Su pavojais sveikatai ir gyvybei susiduria ne tik policijos pareigūnai, kurie turi įvairių gynimosi priemonių. Socialinių darbuotojų profesija yra įrašyta į pavojingų darbų sąrašą. Tačiau, jos neturi kuo gintis.

Pasaulio ir Lietuvos mokslininkų tyrimų rezultatai atskleidžia, jog socialiniai darbuotojai du kartus dažniau nei vidutiniškai kitų profesijų darbuotojai savo darbe patiria profesinę riziką.

Asocialias šeimas, dažnai net neprognozuojamus asmenis lankančios moterys ne kartą viešai išsakė, kad atlikdamos savo pareigas kartais jaučia ne tik didelę psichologinę įtampą, bet ir fizinį pavojų. Jos įprato būti koneveikiamos ir moka užgesinti žodinius konfliktus. Tačiau prieš kumštį ar peilį jos yra bejėgės.

Grėsmingas situacijas socialinis darbuotojas yra priverstas įveikti vienas, kadangi šiuo metu socialinių paslaugų teikimo finansavimas nesudaro galimybių sistemiškai spręstis šių problemų.

Kaip apsiginti bei nenukentėti – niekas tiksliai ir negali atsakyti. Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis siekia, kad ši situacija bent kažkiek pasikeistų. Jis puikiai supranta, kokį pavojingą darbą dirba jo darbuotojos, ne kartą pabrėžė, kad būtina pasirūpinti globotinius lankančių moterų saugumu. Todėl netrukus kiekvienai rajono socialinei darbuotojai bus padovanota po dujų balionėlį. Juos nupirko už 200 eurų iš sutaupytų Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus lėšų.

A. Šimelionis džiaugėsi, kad socialinės darbuotojos turėjo galimybę nuotoliniu būdu išklausyti ir seminarą apie tai, kaip jos turi elgtis įvairiose situacijose. Už jį sumokėta taip pat iš skyriaus sutaupytų lėšų. Tikimasi, kad moterys gavo daug naudingos informacijos, kurią galės panaudoti savo darbe.

Šiuo metu rajone dirba 26 socialinės darbuotojos – Šilutės seniūnijoje jų yra 6, kitose seniūnijoje - po dvi.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-01-03
matai kaip įdomiai: socialiniai specialistai pradeda naudoti antisocialinias priemones. Vilkai ėriuko kailyje. Lenda ylos iš maišo. Gal ne ylos, bet buratino nosys? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2016-01-02
tai darbo priemonė, o ne dovana. O apie dovanas ar atlyginimo pakėlimą gal irgi reikėtų pagalvoti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to anubis2016-01-01
jo, kad girtaujancius sugyventinius pacirskintu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Anubis2016-01-01
Galėtų ir elektrošoką išduot Komentaras patinka Komentaras nepatinka
00000002016-01-01
TAIP SENEI REIKĖJO KOKIU TIK NEPRISIŽIURI ŠIOS DARBUOTOJOS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?