„Mes už šviesą“ įvertintas kaip bendruomeniškiausias renginys

2014-09-26, Jonas Girskis, sveksnosnaujienos.lt

Mokyklų tobulinimo centro organizuotame konkurse „Bendruomeniškiausias mūsų mokyklos renginys/projektas/akcija“ gautas 191 konkursinio renginio aprašymas, kuriuose deklaruojamos bendruomeniškumo, gebėjimo kartu sugyventi vertybės. Konkurso nugalėtoja tapo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bendruomenė, pristačiusi unikalų projektą „Mes už šviesą“.
 
Prie šio projekto kasmet prisijungia mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai ir kiti miestelio gyventojai.
 
Viskas prasidėjo prieš trejus metus, kai būrelis Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos abiturientų prie miestelyje įsikūrusios „Ginkmedžio“ vaistinės padėjo 38 išskobtus moliūgus. Tada miestelio iniciatoriams kilo originali idėja, kad galbūt ateityje reikia suorganizuoti moliūgų-žibintų akciją ir taip magiška šviesa apšviesti didįjį Švėkšnos pasididžiavimą – parką. Štai pernai buvo sumuštas pirmasis rekordas, kai vienu metu Švėkšnos parke suspindo net 668 moliūgai-žibintai. Ši graži akcija už šviesą subūrė ne tik krašto gyventojus, bet ir visos šalies žmones.
 Jau nuo pavasario švėkšniškiai ruošėsi šiai dienai: daržuose sėjo, augino ir puoselėjo moliūgus. Štai spalio 31 d. vakarą miestelio parką apšvietė rekordinis moliūgų-žibintų skaičius – 1128.
 Projekto tikslas: Švėkšnos miestelio garsinimas; moliūgų – žibintų Lietuvos rekordo siekimas; dalyvių saviraiškos plėtojimas; bendradarbiavimo skatinimas tarp mokyklų, įstaigų ir bendruomenės.
 Dovana nugalėtojams – „Kaukių akademijos” pramoginis renginys mokyklos bendruomenei.
 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?