Pasiilgusiems klasikos: Naujieji metai pagal aukštuomenės taisykles

2015-12-31, Elaima.lt, 15min.lt
Vida Press nuotr. / Naujieji metai
Vida Press nuotr. / Naujieji metai

Nadine de Rothschild, 83-ejų buvusi aktorė, po vedybų su vienu iš Rothschildų, tapusi baroniene bei tikra aukštuomenės dama. Kaip apie Naujuosius poetiškai rašo ši moteris, „tai svajonių ir prisiminimų vakaras, nubrėžiantis trapią ribą tarp to, kas buvo ir praėjo, ir tarp, ką žada ateitis ir kas galbūt dar nutiks.“ Taigi – idealus ir geras Naujųjų metas vakaras pagal baronienę.

1. Ši pasaulietinė šventė švenčiama triukšmingiau nei Kalėdos, dažniau su draugais nei su giminaičiais, jie gali būti sutinkami restorane, bare ar užmiesčio sodyboje arba viešbutyje, rečiau – namuose.  

2. Naujųjų metų vakarui paprastai parenkami auksiniai tonai, viskas turi blizgėti ir tviskėti: auksinės staltiesės ir servetėlės, paauksuotos eglių šakelės ir žaisliukai, žėrintis stalo sidabras ir baltas porcelianas. 

3. Štai kur yra vietos pasireikšti neribojant savęs: iš spintos traukiamos dekoltuotos vakarinės ar kokteilinės suknelės, tikros ar bižuterinės brangenybės, daromos ypatingos šukuosenos. Nepakenks truputis beprotybės: karnavalo aksesuarai, kaukės, konfeti plaukuose. 

4. Paruoškite nedideles dovanėles kiekvienam svečiui: po simbolinį papuošalą, puodelį, knygą, albumą, arbatos ar kavos pakelį.

5. Svečius nebūtina tradiciškai sodinti apie stalą – pamėginkite įrengti improvizuotą bufetą. Pasiūlykite užkandžių su lašišomis, žuvų paštetu, rūkytais upėtakiais, marinuotais agurkėliais, karštų blynų, įvairių rūšių duonos. Nedidelė paslaptis – įprastus patiekalus pagaminkite šiek tiek aštresnius nei įprastai – svečiai ilgiau bus žvalūs. 

6. Nepamirškite ledų ir desertų vakarienės pabaiga ir, žinoma, šampano, laikrodžiui mušant  vidurnaktį. 

7. Pasibučiuokite su visais, o pirmiausia – su vyru. 

8. Jei sutinkate Naujuosius metus namuose, paskambinkite draugams ir artimiesiems. Ir tegu skamba muzika (pavyzdžiui, čigoniška, mėgstamo miuziklo arijos ar Andre Rieu orkestras) – svaiginanti ir žadanti laimingos ateities nuojautą! 

9. Šventei pasibaigus (gali būti, jog tai nutiks tik paryčiais) pasirūpinkite svečiais, kurie dar pernelyg linksmi, kad grįžtų namo, – tegu jie pernakvoja po jūsų stogu. 

10. Nepamirškite perspėti kaimynų, jog ketinate linksmintis. Pasveikinkite juos ir atsiprašykite už galimus nepatogus. Ir net tuomet po pirmos nakties verčiau sumažinti muzikos garsą (ir entuziazmą.) 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?