Lietuvos kariuomenėje – nauja šauktinių brigada

2016-01-02, alfa.lt
Ceremonijos Rukloje autorė Ieva Budzeikaitė, Kaune - vyr. eil. Andrius Juozulevičius (KAM nuotr.)
Ceremonijos Rukloje autorė Ieva Budzeikaitė, Kaune - vyr. eil. Andrius Juozulevičius (KAM nuotr.)

Penktadienį oficialiai pradėjo veikti šauktinių pagrindu komplektuojama Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“, aktyvavus jos štabą Klaipėdoje.

Tai bus antroji brigada Lietuvoje. Ją sudaro štabas, kuris suformuotas Sausumos pajėgų vadovybės Operacijų planavimo ir valdymo centro pagrindu, Klaipėdoje įsikūręs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas bei Tauragės rajone dislokuotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas.

Iš viso brigados sudėtyje - apie pusantro tūkstančio karių, o jų skaičius didės kuriant naujus dalinius, sako „Žemaitijos“ viešųjų ryšių karininkas kapitonas Vaidas Bimbiris.

„Dvi brigados Lietuvos kariuomenės sudėtyje leis greičiau reaguoti į šalyje galinčias kilti grėsmes“, - BNS sakė karininkas.

Iš sunkesnės technikos, brigada bus ginkluota visureigiais dragūnų batalione ir šarvuočiais „M113“ Kęstučio batalione. Brigadoje taip pat veiks prieštankiniai daliniai su „Javelin“ sistemomis, pasakojo V.Bimbiris.

Šiais metais „Žemaitiją“ planuojama papildyti tiesiogiai jos štabui pavaldžiomis logistikos, žvalgybos ir ryšių kuopomis, o 2017 metais planuojama pradėti formuoti ir du naujus „Žemaitijos“ batalionus - pėstininkų ir artilerijos. Įkūrus artilerijos batalioną, jam bus perduotos generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione naudojamos 105 mm kalibro velkamos haubicos, sakė V.Bimbiris.

Naujajai brigadai vadovaus pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas, iki šiol ėjęs Sausumos pajėgų vadovybės Operacijų planavimo ir valdymo centro viršininko pareigas. Jis yra baigęs studijas Baltijos gynybos koledže, Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų karo koledže, įvairius kursus NATO mokykloje, Europos saugumo studijų centre. A.Radvilas kelis kartus dalyvavo NATO tarptautinėse misijose Afganistane, jis taip pat vadovavo ir vienai iš Goro provincijos atkūrimo grupių.

„Žemaitijos“ kareivių pagrindą sudarys šauktiniai, tačiau vadovaujantis ir aukštesnės kvalifikacijos reikalaujantis personalas bus skiriamas iš profesinės karo tarnybos karių.

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" formavimą planuojama baigti iki 2021 metų. Ji kartu su mechanizuotąja pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ sudarys Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų pagrindą.

Nuo šių metų bus pertvarkoma ir „Geležinio vilko“ brigada. LDK Kęstučio pėstininkų batalioną perkeliant į „Žemaitiją“, brigada „Geležinis Vilkas“ pasipildys Panevėžyje įsikūrusiu Karaliaus Mindaugo husarų batalionu ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionu, įsikūrusiu Alytuje. Po šios pertvarkos „Geležinį Vilką“ sudarys penki batalionai, ateityje ją papildys dar vienas logistikos batalionas.

Lietuvos kariuomenėje tarnauja apie 8 tūkst. profesinės karo tarnybos karių, apie 4,5 tūkst. karių savanorių, 3 tūkst. šauktinių, dirba apie 2,3 tūkst. civilių.


Straipsnio komentarai

Hadis2016-01-06
Pinigų švaistymas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-03
tai kiek suprantu čia nieko neįvyko tik įkūrė kelias šiltas vieteles keliems "aukšto rango" gražulio kelnininkams. Įdomu kaip kariuomenė reaguoja į tokias visokias šalyje atsirandančias pavardes kaip "bimbiris"? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?