Nuo sausio mėnesio – visa šūsnis gerų naujienų mokesčių mokėtojams

2016-01-02, alfa.lt
Eurai (123rf.com asociatyvi nuotr.)
Eurai (123rf.com asociatyvi nuotr.)

Nuo sausio mažiausias pajamas gaunantys gyventojai mokės mažiau mokesčių - jiems didinamas neapmokestinamų pajamų dydis (NPD) ir minimali mėnesio alga (MMA). Taip pat didėja senatvės pensijos.

Nuo sausio 1-osios NPD didėja 34 eurais - nuo 166 eurų iki 200 eurų. Papildomas NPD už vaikus auga dukart - nuo 60 eurų iki 120 eurų.

MMA didėja 25 eurais iki 350 eurų, o tam biudžete numatyta 27,2 mln. eurų. Minimali alga didės ir nuo liepos - iki 380 eurų, tam jau skirta 21,1 mln. eurų.

Nuo sausio šiek tiek didinamos pensijos - planuojama, kad vidutinė senatvės pensija, kuri siekia 265 eurus, turint būtinąjį stažą, padidės apie 8 eurus.

Per krizę sumažintų senatvės ir valstybinių pensijų grąžinimui šiemet numatyta 108,4 mln. eurų.

Mažėja elektros kaina, dujų kainos nesikeičia

Sumažėjus viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) tarifui ir efektyviau veikiant elektros skirstymo bendovei „Lesto“, nuo sausio 1-osios mažėja elektros kainos gyventojams. Tačiau gamtinių dujų kainos išlieka nepakitusios - tam didžiausios įtakos turi vis dar galiojanti „Gazprom“ dujų kainos nuolaida.

Elektros kainos, priklausomai nuo plano, buitiniams vartotojamas mažėja 1-3 proc.

Premjeras Algirdas Butkevičius žada, kad elektros kaina gali būti perskaičiuota šių metų viduryje, kai pasijus elektros jungčių su Švedija ir Lenkija įtaka. „Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas taip pat mano, kad elektros kaina gali būti mažinama, nes Lietuva įsigis pigesnės elektros iš Švedijos - anksčiau jis prognozavo, kad didmeninė kaina dėl to mažės apie 20 proc.

Standartinis vienos laiko zonos tarifas, kuriuo atsiskaito 70 proc. privačių klientų, mažėja 1,6 proc. (0,19 cento) iki 12,7 cento už kilovatvalandę, o su elektrinėmis viryklėmis - 0,9 proc. (0,11 cento) iki 12,6 cento.

Dviejų laiko zonų standartinis dienos tarifas mažėja 1,4 proc. (0,2 cento) iki 13,9 cento, nakties - 2,1 proc. (0,21 cento) iki 9,9 cento, o turintiems elektrines virykles - atitinkamai 0,7 proc. (0,1 cento) iki 13,8 cento ir 1,9 proc. (0,19 cento) iki 9,8 cento.

Pasirinkusiems kitokius planus („Namai“ ir „Namai plius“ su pastoviąja kainos dalimi) gyventojams elektra pinga 2,5-3,4 proc., tačiau pastovioji dalis brangsta 3,6-3,8 proc.

Verslo klientams, gaunantiems elektrą iš vidutinės įtampos tinklų, persiuntimo paslaugos kainos vidutiniškai didėja apie 0,18 cento už kWh, iš žemosios įtampos tinklų – 0,28 cento. Tam didžiausios įtakos turėjo perdavimo ir sisteminių paslaugų kainų padidėjimas. Tuo tarpu svertinė skirstymo paslaugos kaina verslui taip pat mažėja.

Dujų kainos gyventojams nuo sausio nesikeičia. Dujas vartojantieji tik maisto ruošai už vieną kubą dujų mokės 0,66 euro, šildantieji būstą - 0,42 euro, o per metus suvartojantieji daugiau kaip 20 tūkst. kubų - 0,41 euro.

Pastovioji tarifo dalis taip pat nesikeičia: turintieji dujines virykles kas mėnesį mokės 0,56 euro, o šildantys būstą - 3,99 euro.

Elektros kaina buitiniams vartotojams paskutinį kartą mažėjo pernai sausį - vidutiniškai apie 0,9 cento, arba beveik 3 proc. Dujų kainos nesikeičia nuo 2014-ųjų liepos.


Straipsnio komentarai

Claudia Klein2020-03-31
Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotcap Global Loan Services“. Mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintojas, taip pat paskolų konsultantas.

Ar jums labai reikia finansinės paramos? ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, aš patarsiu kreiptis į mano firmą per | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje.

Mes siūlome visų rūšių paskolas (asmeninę paskolą, verslo paskolą ir daugybę kitų), siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą.

Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, kurie turi finansinių problemų ir kuriems reikia jos sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelių palūkanų yra taip sunku gauti paskolą nuosavam kapitalui iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito reitingas ar kitos priežastys

Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia

Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Klausimams / klausimams? - Siųsti el. Laišką į | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | Ir akimirksniu gaukite atsakymą.

Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą.

Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
įdomu2016-01-03
JUOKINA VISUS ,KAINOS SUSILYGINO SU EURU O KILS TIK TIEK;)), ĮDOMU AR ILGAI MES LIETUVEI LEISIM SAVE ŽEMINTI;))??????????????? AR GALI KAS ATSAKYT? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
you2016-01-03
nustekenta lietuvos liaudis maitinama pazadais kaip ejo balsuot taip ir eis.balsuosim vel uz tuos pacius pasiputelius jaunimo nera.laisves nera viskas suvarzyta apmokestinta darbo liaudis isnaudojama iki beprotybes kur mes nueisim visiems aisku....... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TIK JUS PAKLAUSYKIT 2016-01-02
VA MATOT MINIMUMAS DIDĖS KELIAIS EURAIS O KIEK SVEIKATOS MOKESTIS DIDĖS ŠITO NIEKAS NERAŠO O KIEK PENSININKAM KAS TIE 8 EURAI AR IŠ TU 8 EURU EINA NUPIRKT BENT VIENA VAISTA VA MATOT BUTKEVIČIUS ŽADA JIS KIEK METU JAU ŽADA IR ŽADA 30 M O KUR REZULTATAI VISA LIETUVA TAIP NUVARĖ IR VIS ŽADA IR ŽADA SU KELIAIS EURAIS O MES AR PREZIDENTE AR TURIM O JUS DAR EINAT BALSUOT UŽ KA Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kokios šiuo metu apribotos veiklos jums labiausiai trūks?