Išpildytos sunkiai besiverčiančių pagėgiškių šeimų vaikų svajonės

2016-01-05, Pagėgių savivaldybės administracijos Bendrojo ir juridinio skyriaus vyr. specialistė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė

Nors už lango bene kasdien telkšo balos ir nėra taip trokštamo sniego baltumo ar ledo varveklių, artėjančios šventės įkvepia nuoširdžiam ir kilniam gerumui, noru dalintis gražiausiomis emocijomis ir sunkiai besiverčiančių šeimų mažiesiems padovanoti pilnavertes šventes.

Projektas „Vaikų svajonės” pradėtas 2010 metais kaip savanoriška veikla, siekiant įgyvendinti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones bei padrąsinti vaikus tikėti savo svajonėmis ir jų siekti.

Projekto veikla pagrįsta savanoriškumo principu: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir savivaldybių socialiniai centrai, besirūpinantys šiais vaikais, projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius.

Projektas „Vaikų svajonės” – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, norinčių įgyvendinti šių vaikų svajones. Projektas suteikia galimybę vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos bei neabejingos visuomenės kūrimo, įgyvendinant vaikų svajones.

Keletą savaičių prieš akcijos renginį Pagėgiuose vyko intensyvūs pasiruošimo darbai. Viena pagrindinių techninę dalį atlikusių akcijos vykdytojų Pagėgių seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Lina Lauciūtė rūpinosi, kad kiekviena dovana būtų kruopščiai, rūpestingai ir gražiai supakuota, bei kuo greičiau pasiektų jos nekantriai laukiantį vaiką.

Kai viskas buvo paruošta ir sudėliota į savo vietas, Pagėgių savivaldybės kultūros centro salėje į Pagėgių savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriaus ir Pagėgių seniūnijos darbuotojų organizuotą šventę „Vaiko svajonė“ rinkosi sunkiai besiverčiančių šeimų vaikai bei jiems dovanas dovanoję geraširdžiai žmonės. 

Susirinkusiuosius savo pasirodymais džiugino mažieji atlikėjai – Pagėgių savivaldybės Socialinių paslaugų centro dienos centro vaikai, Pagėgių savivaldybės Meno ir sporto mokyklos dainininkai. Susirinkusiuosius sveikino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius, Pagėgių savivaldybės Socialinių paslaugų centro direktorė Nijolė Kovaliova.

Jau trečius metus iš eilės šią akciją Pagėgių savivaldybėje koordinuojanti Vitalija Ivanauskienė ir viena pagrindinių akcijos organizatorių Lina Lauciūtė sakė, jog į šią gražią iniciatyvą buvo įtrauktos Pagėgių įstaigos ir įmonės. Šiemet užregistruotos 176 vaikų svajonės ir visos buvo išpildytos. Dovaną vaikui svajonės pildytojai (verslo įmonės, bendrovės, įvairios įstaigos, organizacijos ir pavieniai asmenys) galėjo įteikti asmeniškai, atvykę pas patį vaiką arba nupirkti ir atsiųsti į seniūniją, kur ją įteiks seniūnijos socialinė darbuotoja. Moterys sakė, jog šiemet vaikai prašė jiems padovanoti riedlenčių, įvairių žaislų, valdomų nuotoliniu būdu, mėgstamus herojus vaizduojančių žaislų.

Dovanos mažuosius Pagėgių savivaldybės gyventojus pasiekė ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir iš Amerikos, Airijos, Norvegijos. Žvilgančios iš džiaugsmo akutės ir prie širdies glaudžiama gauta dovana išdavė šios akcijos prasmę ir reikšmę nepasiturinčių šeimų vaikams.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-01-06
kas tam projektui pateikė informaciją apie tas šeimas? Tai informaciją kuri turėtų būti apsaugota įstatymais nuo tokių "projektų". Kažin ar ne iš tokių pat skylių ir telefoniniai sukčiai apsirūpina duomenimis? Gal tie demokratijos puoselėtojai ir balsų eina apsipirkti pagal tokius sąrašus? Gal aš klystų, bet aš nenorėčiau kad mano pavardė būtų kažkokių "projektuotojų" sąrašuose nesvarbu kaip biednai aš begyvenčiau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aa2016-01-06
tokias šeimas turėtu aplankyt dažniau netik per šventes ir reklamuotis kokie mes dosnus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jetus2016-01-05
kokia grazi mergyte Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?