Ilgąjį naujametį savaitgalį vėl liejosi kraujas

2016-01-07, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
A. Balandis
A. Balandis

Ilgąjį naujametį savaitgalį Šilutės policijos pareigūnai ir vėl neturėjo, kada sėdėti rankų sudėję. Skubėjo vis į naujus iškvietimus. Šį savaitgalį peiliu švaistytasi Rusnėje. Sužalotas žmogus gydomas Šilutės ligoninėje.

Namus palieka be priežiūros

Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojo duomenimis, per šventes buvo ramu. O Tauragės vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariate laikinai einantis viršininko pareigas Alvydas Balandis teigė, kad šventinį savaitgalį dirbo sustiprintos policijos pareigūnų pajėgos. Jiems darbo netrūko – daugybė iškvietimų, įvykdytų vagysčių, smurto atvejų, pasistumdymų, triukšmo.

Tad savaitgalį darbo turėjo ne tik pareigūnai, bet ir ilgapirščiai. Naujųjų metų išvakarėse, apie 10 val. 15 min., Šilutės ligoninėje iš 27 metų moters rankinės pavogta piniginė su pinigais. Jai ilgapirščių padarytas nuostolis – 310 eurų.

Niekam ne paslaptis, kad šventiniu laikotarpiu daug gyventojų išvyksta aplankyti artimųjų ir namus palieka be priežiūros. Gruodžio 31 dienos vakarą vagys darbavosi ir Macikų kaime. Iš Atminties gatvėje esančio namo pavogtas seifas, kuriame buvo pinigai ir papuošalai. Nuostolis nustatinėjamas.

Šilutiškė, Lauko gatvės gyventoja, antrąją Naujųjų metų dieną pastebėjo, kad iš namų dingo televizoriai „Phillips“ ir „Samsung“. Moteriai padarytas 300 eurų nuostolis.

Sausio 2 dieną pastebėta įvykdyta vagystė Pagrynių kaime. Čia 36 metų vyras pastebėjo, kad iš namų, esančių Vynuogių gatvėje, buvo pavogti pinigai ir 3 medžiokliniai peiliai. Nuostolis – 1 020 eurų.

Peiliu padūrė butelio draugą

Ir per šį ilgąjį savaitgalį smurtas liejosi per kraštus. Naujųjų išvakarėse Šilutės miesto Stadiono gatvėje esančioje malkinėje vyrui kumščiu sudavė sugyventinės brolis ir taip jam sulaužė žandikaulį.

Kitą dieną dar vienas šilutiškis smurtavo Rusnės gatvėje. Čia jis mušė vienais metais jaunesnę 55 metų sugyventinę. Jis ją daužė ir spardė į įvairias kūno vietas. Įtariamasis sulaikytas.

Kita sugyventinė sumušta Švėkšnos seniūnijoje, Drebulių kaime. 39 metų vyras moterį talžė pagalve ir delnu į veidą. Savo poelgį jis apmąstė taip pat areštinėje.

Rusnėje moteris švaistėsi peiliu. Ji juo smeigė butelio draugui. Laikinai vykdanti Kriminalinės policijos skyriaus viršininko pareigas Rita Šidlauskienė teigė, kad tą dieną sulaikytoji Birutė svečiavosi vienoje rusniškių šeimoje, kur sutiko iš matymo pažįstamą vyrą. Netrukus tarp jų įvyko konfliktas. Jam nurimus Birutė nuėjo į virtuvę ir grįžo prie visų su peiliu. Netrukus tarp rusniškio, pravardžiuojamo vokietuku, ir moters vėl kilo konfliktas. Jai jis tik sugriebė už rankos, o ši nieko nelaukusi dūrė jam peiliu į nugarą. Pareigūnės duomenimis, moteris policijai gerai žinoma kaip mėgstanti meluoti. Ne kartą dėl smurto artimoje aplinkoje teko policijai skubėti į 27 metų Birutės šeimą.

Dėl visko kaltas alkoholis

Pagalbą sužalotam vyrui iškvietė pati Birutė. 46 metų rusniškis išgabentas į Šilutės ligoninę. Vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinos reikalams Vytauto Žvirblio duomenimis, jis sveiksta. Jam žaizda buvo susiūta. Vyras gydomas Šilutės ligoninės Traumatologijos skyriuje.

Peiliu besišvaisčiusiai moteriai nustatytas 2 promilių girtumas. Sužalotajam paimtas kraujas girtumui nustatyti.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė gerai pažįsta Birutės šeimą. „Dėl visko kaltas alkoholis. Moteris augina tris mažamečius vaikus. Gaila man jų, jie nieko gero gyvenime nemato. Jų šeima priklauso rizikos šeimų grupei. Dažnai ten važiuojame pažiūrėti vaikų. Jais labiau rūpinasi jų tėvas. Birutė jį patį ne kartą „auklėjo“. Protu nesuvokiama, kad vyksta tokie dalykai. Bet taip jau yra. Tai yra asmenybė, kuri atsipalaiduoja ne tik per šventes, bet visuomet, kai turi eurą kišenėje“, - dalijosi mintimis salos šeimininkė.

Policijos pareigūnai deda visas pastangas, kad būtų išaiškintos visos įvykusios nelaimės bei vagystės, ir džiaugiasi, kad vis dėlto daugeliui gyventojų šventes pavyko atšvęsti be didesnių incidentų.


Straipsnio komentarai

.. to rusniškė2016-01-08
nebuvo pasakyta jokios tiesos, tik papliotkinta. tiesos neįmanoma pasakyti - tam ir yra įstatymuose tokie punktai apie įrodymus ir nekaltumo prezumcijas, nes yra daug tokių tiesuolių (bet nešviesuolių ir tiesiogiai ir perkeltine prasme) kurie su liežuviu gali ir tiesti ir patiesti ir dar taip kad visiems ir atrodys kad nabašninkai buvo netiesūs. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rusniske2016-01-08
Tai gal mama turetu blaiviai pagalvot,, ka ji daro ne taip .Seniune tik pasake tiesa.Kodel ji turi but kalta del kiekvienos apsileidusios moters
gyvenimo,kuri ne tik save zemina, bet ir smugdo savo vaikus.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-07
ar dera seniūnei apšnekinėti gyventojus tuo labiau skirstyti juos į kažkokias grupes? kaip tokios šeimos vaikui jaustis kai jisai nuo pat gimimo priskirtas kažkokiai tai rizikos grupei tarsi jis irgi būtų kažkoks nusikaltėlis. Ar ne visi lygūs prieš įstatymus ir tokie pareigūnai ir tarnautojai turėtų tai suvokti, o iš tikrųjų daro atvirkščiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?