Gyvam palaidotam po žeme Adomui suteikė šansą

2016-01-06, m.diena.lt
m.diena.lt nuotrauka
m.diena.lt nuotrauka
Per praėjusias Kalėdas po žeme penkias paras sugebėjęs išgyventi ir stebuklingai išgelbėtas 33-ejų Adomas, pasirodo, praeityje buvo perspektyvus krepšininkas. Po dienraščio "Klaipėda" publikacijos atsiliepė buvęs jo komandos bičiulis ir pasirūpino jaunu vyru.

Po žeme – komandos gynėjas

Klaipėdietis Svajūnas S. buvo sukrėstas, kai dienraštyje pamatė buvusio savo komandos "Nafta-Uni-Laivitė" gynėjo Adomo J. nuotrauką ir sužinojo, kokia nelaimė jį ištiko.

Adomas jau seniai nebesportuoja, šis jaunas, gyvenamosios vietos neturintis vyriškis Kalėdų šventes praleido gyvas palaidotas po žeme. Žmogus, kuriam Kūčių vakarą suėjo 33-eri, per savo gimtadienį be maisto bei vandens aklinoje tamsoje išgyveno penkias paras. Vyras per stebuklą liko gyvas, kai jį atkasė jo pasigedusieji.

Benamis Adomas prieš kurį laiką buvo radęs užuovėją karo laikų gynybiniuose įtvirtinimuose, esančiuose netoli Šilutės plento. Minėtą sklypą ruošiamasi parduoti, todėl prieš pat Kūčias traktorininkas ir užpylė įėjimą į bunkerį nė neįtardamas, kad kažkur jo viduje miega žmogus. Vyrą išlaisvino tik po švenčių.

Dramatiško likimo istorija

Perskaitęs, kas nutiko buvusiam jo komandos bičiuliui, Svajūnas S. kreipėsi į redakciją.

Klaipėdietis patvirtino, kad Adomas J. išties yra augęs Plungės vaikų globos namuose. Jį iš gatvės dugno tada traukė krepšinio treneris Genadijus Glikmanas. Paskui, kai pradėjo treniruoti komandą "Nafta-Uni-Laivitė", jis vaikiną pasikvietė į Klaipėdą.

Interneto tinklalapyje eurobasket.com iki šiol tebėra Adomo J. anketa su jo duomenimis, liudijanti, jog šis tada 20-metis 184 cm gynėjas komandoje žaidė 2002-aisiais.

"Tada jis buvo labai užsispyręs, turėjo tvirtą charakterį. Tačiau vien to negana, reikėjo ir disciplinos, o jos trūko. Paskui įsivėlė į kriminalą, neblaivus šaunamuoju ginklu grasino merginai. Jį nuteisė trejiems metams. Kalėdamas Pravieniškėse buvo stipriai sumuštas, išgyveno kelias operacijas. Po kalėjimo atsidūrė gatvėje", – pasakojo Svajūnas.

Tiesia pagalbos ranką

Svajūnui pavyko rasti Adomą. Klaipėdietis buvusio komandos bičiulio veide dėl išgyventos dramos manė išvysiąs depresijos ženklų, tačiau esą to nepastebėjęs. Pradžioje Svajūno Adomas nepažino, tačiau paskui prisiminė ir labai nudžiugo.

"Jis žarstė išmintį. Sakė, kad man sunku suvokti laisvės pojūtį. Esą tai supranta tik tas, kuris ją bent kartą buvo praradęs. Suradome jam ir namus, derinu reikalus dėl įdarbinimo. Tik darbdavys iškėlė sąlygą, kad Adomas atsisakytų girtuoklysčių", – sakė Svajūnas.

Svajūnas tikino, jog prieš pat Naujuosius metus Adomui nuvežė visko, apie ką tik gali svajoti žmogus, – drabužių, apavo, maisto, kitų reikmenų. Dabar belieka laukti paties Adomo žingsnio.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

12016-01-07
butent kad padeti kitam ir yra zmogiskas poelgis, bet turbut ne tau tai suprast... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to 12016-01-07
žmogiškumas nieko bendro neturi nei su žodžiais nei su darbais. jeigu galvoji kad žmogiškumas prasideda nuo kažko tai tu jau esi iki ausų įbridęs. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
12016-01-07
buten zmogiskumas prasideda ne zodziais o darbais, o tau sekmes toliau braidyt:)) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to 12016-01-06
ne - čia yra vadinama pasakomis. žmogiškumas pasireiškia ne žodžiais ir ne duobėmis ir ne bridimais ir ne tiesimais ir ne rankomis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
12016-01-06
o kuom kvepia ?... zmogus zmogui padeda isbrist is duobes, tiesia ranka, cia ir yra vadinama zmogiskumu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-06
kvepia ne tuom kuom kvepinama Komentaras patinka Komentaras nepatinka