Praėjusieji metai senelių globos namuose buvo labai geri

2016-01-09, Stasys BIELSKIS
Seimo narys A. Skardžius susitiko su Šilutės senelių globos namų administracijos darbuotojomis.
Seimo narys A. Skardžius susitiko su Šilutės senelių globos namų administracijos darbuotojomis.
Praėjusių metų pabaigoje Šilutės senelių globos namai pradėjo 17-uosius savo veiklos metus. Nuo pat įkūrimo šiai įstaigai vadovauja Danutė Valodskienė. Neseniai globos namuose lankėsi ir su administracijos darbuotojomis susitiko LR Seimo narys Artūras Skardžius. Politikas domėjosi, kaip sekasi darbuotojoms ir ten gyvenantiems seneliams.

Šilutės senelių globos namuose apgyvendinami senyvo amžiaus asmenys su didelių specialiųjų poreikių lygiu, kuriems dėl senatvės ar negalios reikalinga socialinė globa, bei  asmenys, kurie yra iš dalies arba visiškai nesavarankiški. Šiuose namuose gali gyventi 42 seneliai. Naujuosius metus sutiko 41, nes vienas neseniai mirė, dabar tvarkomi dokumentai priimti naują gyventoją.

Globos namai – tai juose gyvenančių asmenų namai, todėl ten gyvenimas organizuojamas taip, kad būtų kuo artimesnis jaukiai namų aplinkai, sudarant galimybę gyventojams tvarkytis pagal savo pomėgius ir supratimą. Kiekvienam asmeniui užtikrinamas privatumą suteikiantis gyvenamasis plotas, reikiamas inventorius. Globos namai apgyvendintiems žmonėms organizuoja materialinį aprūpinimą bei buitinį aptarnavimą, užtikrina ne mažesnį negu bazinių – įgalinčių tenkinti žmogaus poreikius – paslaugų teikimą. Sudaromos sąlygos gauti ir papildomas paslaugas individualiems poreikiams tenkinti. Globos namuose siekiama, kad patalpos, t. y. gyvenamieji kambariai, maldos kambarys, valgykla, virtuvėlė, skirta individualiam maisto gaminimui, bei higienos patalpos būtų jaukios, šiltos, patogios, garantuojančios privatumą. 2009 metais globos namuose buvo įrengtas liftas.

Šiuo metu šioje įstaigoje yra 25,75 darbuotojų etato. Atrodytų, kad senelių išlaikymas mokesčių mokėtojams kainuoja labai brangiai. Bet direktorė D. Valodskienė „Šilokarčemai“ sakė, kad Šilutės senelių globos namai yra vieni pigiausių Lietuvoje. Maisto produktai perkami konkursų būdu iš gamintojų, dalį lėšų skiria Vyriausybė, tad iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto nedaug tereikia pridėti.

Atsižvelgiant į gyventojų sveikatos būklę ir medikų rekomendacijas, šiuose globos namuose organizuojamas racionalus, dietinis, o prireikus ir specialus maitinimas. Diegiamas sveikas gyvenimo būdas. Laikomasi sanitarinio, higieninio ir priešepideminio režimo. Teikiamos slaugos paslaugos, organizuojamos medikų konsultacijos bei kitos asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Pagal nustatytas normas aprūpinami medikamentais bei tvarsliava. Judėjimo sutrikimų turintys gyventojai aprūpinami reikiama kompensacine technika, stengiantis padidinti žmogaus su negalia savarankiškumo laipsnį. Vykdoma socialinė reabilitacija pagal individualius globos planus, orientuojantis į atskirus kiekvieno asmens poreikius, pomėgius ir interesus.

Stengiamasi gyventojus įtraukti į globos namų veiklą, užtikrinant jų dalyvavimą įvairiose veiklos srityse bei savivaldos struktūrose. Siekiama, kad globos namuose dirbtų kvalifikuotas personalas, sugebantis įtraukti pačius gyventojus į savipagalbos procesą. Įstaigoje stengiamasi taikyti pažangius darbo metodus, personalui sudaromos sąlygos profesiniam tobulėjimui.

Direktorės D. Valodskienės paklausėme, kokie buvo praėjusieji metai jos vadovaujamai įstaigai. „Buvo labai geri. Baigėme vykdyti projektą, įsigijome naujos įrangos. Dabar esame apsirūpinę viskuo, ko tik reikia čia gyvenantiems žmonėms. Išimtis nebent tik tokia, kad sunku dirbti su senais žmonėmis, dar ir sunkią negalią turinčiais. Jų yra dvidešimt keturi, jie tokie kaip slaugos ligoninės pacientai“, - sakė D. Valodskienė.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

.. to taip pat susidomejusi2016-01-10
o kas jeigu kokia nors daktarų grupuotė yra užsigrobusi kokį nors daktarų genetinį institutą ir klonuojasi tuščiaakius savo nusikalstamai veiklai vykdyti. aišku ir pasikrikštija su įdomiom pavardemis kaip antai "daktaras", "duslius", "musmiraitė", etc... Aišku tada su artimaisiais yra kažkiek problematiška, turi būti kaip ir "liudininkai" su kad ir trumpomis kojomis, nu ir visokie paveldo ir paveldėjimo popieriukai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
taip pat susidomejusi2016-01-10
Politikas domėjosi, kaip sekasi darbuotojoms ir ten gyvenantiems seneliams!? O kaip sekasi Politiko pagyvenusiems artimiems? Pamatai jo tuščias akis ir viskas aišku. Nemato jis žmonių. O šių namų personalui sėkmės ir gerų metų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to nuo auksės2016-01-09
gal dar ir gražulio kelnes išlygina ta auksinė auksė? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nekentėsim, bet kenčiam2016-01-09
neadekvatus tipas. drauge pasakojo visai jis nesitvardo. problemu turi
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nekentėsim2016-01-09
Smurtauja prieš moteris seimunas sis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
:)2016-01-09
Snieguole rajoniniu laikrasciu neskaito, nuo tokios zinios neistirps... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nuo Auksės2016-01-09
Labai jau "rūpinas" savo rinkėjais Šilutės apygardoje.
Ypač rinkėja-kirpėja-masažistę tokia Šilutės Aukse. Jos sąskaitą papildo. Ypač kai būna apsvaigęs ir ne tik po masažiuko...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nebent SkARDŽIUI ten viskas okei 2016-01-09
seneliu namuose visais laikais ten nebuvo geru laiku galit neknist smegenu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-09
šukuosena matyt kaip uniforma Komentaras patinka Komentaras nepatinka