Į Lietuvą atvyksta nauja JAV karių pamaina

2016-01-11, kam.lt
kam.lt nuotrauka
kam.lt nuotrauka

Sausio 11 d. Lietuvoje tarnybą pradės Jungtinių Amerikos Valstijų naujų rotuojamų pajėgų pamainos kariai su šarvuotais transporteriais „Stryker“. Tai jau devintoji JAV karių pamaina, atvykstanti dalyvauti bendruose pratybose kartu su Lietuvos sausumos pajėgų vienetais.

JAV kariai atvyks iš JAV Sausmos pajėgų Europoje 3-osios divizijos 2-ojo kavalerijos pulko, kuris dislokuotas Vilseke, Vokietijoje. Apie 130 pirmųjų JAV karių į Karmėlavą atskris sausio 11 d. pirmadienį, likusieji kariai ir technika į Gaižiūnų geležinkelio sotį atvyks sausio 14 d., ketvirtadienį. Visą pamainą sudarys apie 170 karių.

Kaip ir ankstesnės JAV karių pamainos, 3-osios divizijos 2-ojo kavalerijos pulko kariai bus dislokuoti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje ir su šio bataliono kariais dalyvaus bendruose kovinio rengimo pratybose ir mokymuose.

Rukloje taip pat bus dislokuota ir JAV karių atsigabenta technika – šarvuotieji ratiniai transporteriai „Stryker“, šarvuotieji visureigiai, sunkvežimiai, kt. Planuojama, kad ši technika į Lietuvą per Klaipėdos jūrų uostą atvyks sausio 14–15 dienomis. Iš ten sąjungininkų karinė technika geležinkeliais bus pergabenta į Ruklą.

Šarvuotieji ratiniai transporteriai „Stryker“ – tai lengvoji JAV kavalerijos technika. Tuo tarpu Lietuvoje, Mumaičiuose, saugoma sunkioji JAV technika ( tankai „Abrams“ ir pėstininkų kovos mašinos „Bradley“) skirtos JAV padaliniams, kurie aprūpinti ir naudoja šią techniką.

Lietuva atvyksiantiems sąjungininkų kariams teiks visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrins karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Lenkijoje rotuojasi nuo 2014 metų pavasario, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atantic Resolve“). Šia operacija JAV rodo savo įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

Įgyvendinant NATO viršūnių susitikime priimtus sprendimus dėl kolektyvinės gynybos stiprinimo JAV sąjungininkai Lietuvoje liks tiek, kiek to reikalaus saugumo situacija.


Straipsnio komentarai

lietuvis2016-01-24
Vieni okupantai buvo užgrobe,kitus mūsu priešai prisiviliojo.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
lietuvis2016-01-24
Vieni okupantai buvo užgrobe,kitus mūsu priešai prisiviliojo.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-11
nereikalinga čia jokių svetimų karių. svetimi kariai dar nei vienoj valstybėj nesustiprino nieko kito tik trojos arklininkystės industriją. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?