Po techninių klaidų paskelbti šauktinių sąrašai

2016-01-11, 15min.lt
15min.lt nuotrauka
15min.lt nuotrauka

Lietuvos kariuomenė pirmadienį ryte turėjo paskelbti 2016 metų šauktinių sąrašus, tačiau įvyko klaida. Į Vilniaus regiono nuolatinės privalomosios karinės tarnybos sąrašą papildomai teko įtraukti 836 pavardes. Galutiniai šauktinių sąrašai buvo paskelbti tik apie 14 val.

Šauktinių sąrašus galite rasti paspaudę čia.

„Karo prievolės komplektavimo specialistams pastebėjus nedidelę klaidą, siekiant išlaikyti skaidrumo principą, Krašto apsaugos ministerijoje buvo organizuotas neeilinis posėdis“, – sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vadas pulkininkas Artūras Jasinskas po pirmadienį surengto 2016 metų šaukimo organizavimo komisijos ir visuomenės stebėtojų posėdžio.

Dėl techninės ir žmogiškosios klaidos į Vilniaus regiono 2016 metų šaukimo sąrašą nepateko naujai įsteigtų Trakų, Ignalinos ir Šalčininkų karo prievolės teritoriniams padaliniams priskirti karo prievolininkai.

Šie padaliniai buvo įsteigti 2016 metų sausio 1 dieną. Šiuose rajonuose gyvena apie 4 361 šaukiamojo amžiaus jaunuolis.

„Buvo tikimasi, kad kompiuterinė įranga sugeneruos naują sąrašą, – sakė A.Jasinskas. – Klaida įvyko dėl programavimo trūkumo.“

Kariškiai ir visuomenės atstovai nusprendė taisyti klaidą, kad būtų išlaikyti skaidrumo ir sąžiningumo principai. 

Tai reiškia, kad Vilniaus regiono sąrašas pailgės – atsiras papildomos 836 jaunuolių pavardės. Tiesa, jie jau turėjo savo eilės numerį, tačiau iki klaidos ištaisymo buvo už šaukiamų prievolininkų ribos.

Kitų regionų šaukiamų jaunuolių sąrašas sutrumpės.

15min nuotr./Ką daryti gavus šaukimo nurodymą?

Parodė sistemos patikimumą 

A.Jasinskas sakė, kad iki šiol Vilniaus regiono šauktinių sąrašo niekas nematė, tad žala nebuvo padaryta.

„Galbūt galima buvo ne vieną, o du, ar tris, ar keturis kartus patikrinti visas detales, kad taip neatsitiktų“, – sakė KASP vadas.

Krašto apsaugos ministras J.Olekas sakė, jog galima tik pasidžiaugti, kad klaida buvo pastebėta.

Jis teigė, kad taisymas vyko skaidriai ir sąžiningai.

„Būtų geriau, kad nebūtų klaidos, bet šita klaida tam tikra prasme įrodė sistemos patikimumą, kad nieko pakeisti negalima, kad tai neliktų nepastebėta. Todėl šaukėme komisijos posėdį ir kvietėme visuomenės stebėtojus, kad jie galėtų įsitikinti, kad sąrašai nuo ketvirtadienio niekuo nesiskiria ir yra tokia klaida, kurią visiems stebint reikia pataisyti“, – žurnalistams sakė J.Olekas.

Nurodymus gaus apie 30 tūkst. jaunuolių

Pagal 2016 metų sausio 7 dienos sąrašą, šaukimo nurodymai bus išsiųsti 30 228 karo prievolininkams, tačiau tarnybą atliks 3 tūkst. šauktinių.

Tikimasi, kad dauguma jų bus savanoriai.

Kaip ir pernai, šeši sąrašai pagal regionus sausio 7 dieną buvo sudaryti naudojant kompiuterių programą, o procesą stebėjo dešimt visuomeninių organizacijų atstovų.


Straipsnio komentarai

..2016-01-11
butigeidininkai paraduoja Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?