Pagėgių kultūros centras - pirmosios konkurso vietos laureatas

2016-01-14, Indrė VAITKUVIENĖ
 Iš dešinės: Pagėgių sav. meras Virginijus Komskis, Lietuvos liaudies kultūros centro Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė, Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė, Pagėgių sav. KC direktorė Svetlana Jašinskienė, Pagėgių sav. KC direktoriaus pavaduotoja Danutė Bardauskienė.
Iš dešinės: Pagėgių sav. meras Virginijus Komskis, Lietuvos liaudies kultūros centro Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė, Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė, Pagėgių sav. KC direktorė Svetlana Jašinskienė, Pagėgių sav. KC direktoriaus pavaduotoja Danutė Bardauskienė.

Nors 2016 metų sausis jau beveik įpusėjo, vis dar gręžiamės apžvelgti 2015-uosius - renginiais ir įvairiais kultūriniais įvykiais turtingus metus. Sausio 7 dieną Lietuvos nacionaliniame muziejuje aptarti ir gražiausi tradicijas atskleidžiantys renginiai, kurie buvo pateikti konkursinei apžiūrai „Tradicija šiandien“. Lietuvos liaudies kultūros centras kvietė rajonų, miestų kultūros, kultūros ir švietimo skyrius, etninės kultūros, kultūros centrus, nacionalinius parkus į praėjusių metų konkursinės apžiūros nugalėtojų ir dalyvių pagerbimo renginį. Tarp geriausiai įvertintų - ir Pagėgių savivaldybės kultūros centro darbuotojų renginys „Žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“.

Lietuvos liaudies kultūros centras 2015 metais organizavo konkursinę apžiūrą „Tradicija šiandien 2015“, skirtą Etnografinių regionų metams, kurią vykdė kartu su savivaldybių kultūros skyriais bei nacionalinių parkų administracijomis. Konkursinei apžiūrai buvo pristatyti 37 renginiai, atitinkantys šios apžiūros reikalavimus. Komisija vertino renginius ir išrinko geriausius.

Į apdovanojimą pretendavę renginiai suskirstyti į dvi kategorijas: „Natūraliai tęsiantieji tradiciją“ ir „Tradiciją perteikiantieji šiuolaikinėje aplinkoje organizuotomis priemonėms“. Konkursinei apžiūrai renginius teikė kiekvienas regionas. Iš Mažosios Lietuvos regiono konkursinei apžiūrai pristatyti tik trys renginiai, tarp kurių - ir pagėgiškių darbo rezultatas.

Pradėdama renginį Lietuvos liaudies kultūros centro Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė pasidžiaugė kultūros, etninės kultūros, švietimo ir kitų įstaigų darbuotojų pastangomis bei noru išsaugoti ir puoselėti Lietuvos tradicijas. Šis renginys – savotiškas įvertinimas ir paskata eiti šia tautiniam identitetui ypatingai svarbia linkme tradicinių renginių organizatoriams.

Pasveikinus į renginį atvykusius svečius, pradėta pagerbimo ir apdovanojimo ceremonija, kur vienas po kito atsiimti apdovanojimo ėjo konkurso prizinių vietų laimėtojai iš visos Lietuvos. Antrosios renginių kategorijos pirmosios vietos apdovanojimas atiteko Pagėgių kultūros centrui, lapkričio mėnesį organizavusiam giliomis tradicijomis alsuojantį unikalų renginį „Žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“. Į renginį atvykusios kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė ir pavaduotoja, apdovanotojo renginio sumanytoja Danutė Bardauskienė iš renginio organizatorių sulaukė pagyros žodžių ir nuostabos, jog tokia maža savivaldybė organizuoja unikalius renginius.

Prasmingu renginiu bei Pagėgių savivaldybės kultūros centro pasiekimais pasidžiaugti atvyko ir Pagėgių savivaldybės meras, Lietuvos savivaldybių asociacijos Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkas Virginijus Komskis.

Po apdovanojimų renginyje pristatytas dar spaustuvės dažais kvepiantis Lietuvių etnografijos enciklopedinis žodynas tautiniam paveldui pažinti, kuris platesnei visuomenei bus pristatytas vasario 3 dieną.

„Žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“ – Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotojos sumanytas ir darbuotojų jau keletą metų organizuojamas renginys, išsiskiriantis tuo, jog jo dalimi tampa kiekvienas, užsukęs į šį susibūrimą. Renginio metu vyksta prekyba, mainai, linksmi pokalbiai, senove ir šiuolaikiškumu persipynusios įvairios veiklos, susiduriama su įvairiais personažais.

Pagėgių kultūros centras jau ne kartą įvertintas už išskirtinius darbus, aukštus pasiekimus organizuojant renginius – neseniai apdovanojimą už puikų darbą organizuojant Lietuvos etnografiniams regionų metams skirtus renginius Vilniaus rotušėje atsiėmė etninės veiklos specialistė Aksavera Mikšienė.

Kultūros centro darbuotojos sakė, jog šiai konkursinei apžiūrai būtų galima teikti ir daugiau Pagėgių savivaldybėje organizuojamų tradicinių renginių – unikali Joninių šventė ant Rambyno kalno „Tradicijų pynė pagal Vydūną“, jau keletą metų organizuojamos Trijų karalių eitynės sausio 6-ąją, Pagėgių krašto šventė „Pagėgiai – laiko labirintuose“, tačiau tai reikalauja papildomo darbo ir laiko. Konkursinės apžiūros rengėjai antrino, jog tradicinių reginių Lietuvoje yra nemažai, tačiau ne kiekvienas jų organizatorius pasiryžta dalyvauti konkurse dėl laiko stokos ir papildomo darbo. Idėjų ir sumanymų nenuilstantiems kultūros centro darbuotojams tikrai netrūksta – sumanoma tokių renginių, kuriuos įgyvendinant reikia gerai pasukti galvą kaip tai padaryti.

Nors kartais mažos savivaldybės kultūros centrui ir pritrūksta pajėgų ar finansavimo idėjoms įgyvendinti - darbo rezultatai kalba patys už save.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

jonas2016-01-15
sveikinu - buvau turguje, labai patiko. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-14
kaip negražu taip gražulintis Komentaras patinka Komentaras nepatinka