Lietuva ir Lenkija tęs ir stiprins dvišalį karinį bendradarbiavimą

2016-01-13, kam.lt
kam.lt nuotrauka
kam.lt nuotrauka

Sausio 11 d. Krašto apsaugos ministerijoje ir Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje lankėsi Lenkijos kariuomenės operacinės vadavietės vadas generolas leitenantas Marekas Tomaszyckis (Marek Tomaszycki). Susitikimuose aptartos Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių bendradarbiavimo plėtros galimybės, kurios padės stiprinti dvišalį karinį bendradarbiavimą.

Krašto apsaugos ministerijoje vykusiame Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio bendradarbiavimo departamento direktoriaus Sauliaus Gasiūno ir gen. ltn. M. Tomaszyckio susitikime ypatingas dėmesys skirtas tinkamų kanalų apsikeitimui informacija, siekiant užtikrinti saugumo situaciją regione.

Taip pat buvo aptartas NATO daugianacionalinio Šiaurės-Rytų korpuso (angl. santr. MNC NE) vaidmuo Baltijos jūros regiono gynybai. Pasikeista nuomonėmis ir tikslais, kurių bus siekiama per NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje. Kaip tęstinės bendradarbiavimo sritys įvardintos gynybos pramonė, kibernetinės erdvės apsauga.

S. Gasiūnas supažindino lenkų delegaciją su žingsniais ir sprendimais, kurių pastaraisiais metais imtasi stiprinant Lietuvos kariuomenę.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininko brg. gen. Vilmanto Tamošaičio ir štabo valdybų atstovų susitikime su Lenkijos generolu taip pat aptarti šalių kariuomenių operacinių štabų bendradarbiavimo ir informacijos apsikeitimo klausimai.

„Matome būtinybę palaikyti kuo glaudesnius santykius su Lenkijos kariuomenės operacine vadaviete, turime daugybę sąlyčio taškų: pradedant informacijos kaitos ir ryšio palaikymo klausimais, baigiant dalyvavimo budėjimuose NATO ir ES greitojo reagavimo pajėgose ir karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose, “ – pabrėždamas susitikimo svarbą sakė Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas.


Straipsnio komentarai

..2016-01-13
Natistai ir ESesininkai dar neužtikrino jokio saugumo regione turint omenyje visą šitą pabėgėlių "krizę". Jugi jie jau prieš du metus su NATO lėktuvais pradėjo skraidintis kažkokius neaiškius žmones iš Sirijos į lietuvą. Turėjo didelę viešųjų ryšių kompaniją per visą lietuvos spaudą, net svetainę "sirai.lt" buvo pradėję kultyvuoti. Kam tas NATO reikalingas jeigu jiem tik paradai galvoje? Kuom skiriasi tie visi neaiškūs augaloti tamsaus gymio jaunuoliai kurie plūsta į europos teritoriją ir pareikalauja išlaikymo iki gyvos galvos ir tie augaloti, tamsaus gymio jaunuoliai kurie įsilaipindavo į laivus netoli somalio ir pareikalaudavo išlaikymo? Kažkaip dėl tų laivų visi turėjo pergyventi ir vadinti juos piratais ir ploti katučiu kai juos natistai varpydavo kulkomis, o dabar apsivertė viskas aukštyn kojomis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-13
garbėtroškiniai paraduotojai stiprinasi vaivorykštines trojos arklides Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?