Parengtos Smurto prieš vaikus diagnostikos metodinės rekomendacijos

2016-01-14, sam.lrv.lt
sam.lrv.lt nuotrauka
sam.lrv.lt nuotrauka

Smurtas kaip fenomenas lydi visą žmonijos istoriją, ją aprašo įvairūs autoriai nuo pačių ankstyviausių rašytinių šaltinių ligi šių dienų. Smurtinis elgesys prieš vaikus lemia netolygią vaiko socialinę raidą, nekontroliuojamos agresijos didėjimą, smurtinės kultūros perdavimą ateinančioms kartoms, šeimos vaidmens sumažėjimą, vertybių nuvertėjimą. Smurtą patiriantys vaikai išsiskiria didesne psichologinių ir elgesio problemų rizika. Depresija, nerimo sutrikimai, piktnaudžiavimas priklausomybę sukeliančiomis medžiagomis, nesaugi lytinė elgsena, socialinės kompetencijos stoka smurtą patiriantiems vaikams nustatoma dažniau nei kitiems bendraamžiams. Be to, smurtą patiriantys socialiai apleisti vaikai priskiriami prie padidėjusios savižudybės rizikos grupės vaikų.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. V-457 „Dėl prievartos prieš vaikus diagnostikos metodinių rekomendacijų atnaujinimo darbo grupės sudarymo“ sudarytos darbo grupės parengtos Smurto prieš vaikus diagnostikos metodinės rekomendacijos (2016 01 13)

Šis leidinys skirtas visiems asmens sveikatos priežiūros įstaigose dirbantiems specialistams, kurio tikslas suteikti žinių, dalykinės informacijos kuo anksčiau atpažinti smurtą prieš vaiką, jį diagnozuoti, suteikti reikiamą pagalbą vaikui ir šeimai, o prireikus atlikti savo pareigą pranešant apie netinkamą elgesį su vaiku jo teises ginančioms institucijoms.


Straipsnio komentarai

VIENIEM IR KITIEM REIKIA MOKITIS IŠ SAVU KLAIDU 2016-01-14
daugiausia su tuo smurtu reikėtu mokitis ne tik tievam bet ir daktaram KAD TAIP ŠALTAI IR ABEJINGA į musu vaikus žiuri patys daktarai tai ar čia ne smurtas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-14
negi sunku ir nuorodą įdėti? http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/Veiklos_sritys/Asmens_sveikatos_prieziura/Diagnostikos_metodikos_ir_rekomendacijos/Rekomendacijos/SMURTO%20PRIES%20VAIKUS%20DIAGNOSTIKOS%20METODIN%C4%96S%20REKOMENDACIJOS.pdf yra ir gramatinių klaidų kaip pvz vietoj kažkokie naujadarai kaip gytojo ar visokie barbarizmai kaip antai suicidinis. Viena aišku kad šitos rekomendacijos nieko bendro neturi nei su medicina nei su gydymu kaip ir nemažai kitų SAM išleidžiamų rašliavėlių. Čia labiau įdomu turėtų būti visi šitie metodininkai tiems kurie ir turėtų užsiiminėti tokiais dalykais iš pagrindų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?