„Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje ietis sukryžiuos buvę muzikinio šou konkurentai

2016-01-15, lrt.lt
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Šeštadienį 21 val. LRT TELEVIZIJOS eteryje – antrasis „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos koncertas, kuriame susitiks atlikėjai, jau anksčiau konkuravę kitame muzikiniame šou. Tarp jų – ir „Lietuvos balse“ sublizgėjęs Valdas Lacko, už kurį neabejotinai balsuos pamario gyventojai, ir vilnietė Catrinah, kitados dainavusi roką gatvėje, o vėliau studijavusi kartu su Rūta Ščiogolevaite, – dar viena šiandienine savo varžove.

Pademonstravusi išskirtinį sceninį įvaizdį Catrinah iškart krito į akį „Eurovizijos“ atrankos komisijai. Stilistai Kęstas Rimdžius ir Joringis Šatas jai priderino įmantrų sijoną, kurį ventiliatoriai išpūtė lyg didžiulį juodą parašiutą. „Labai laukiau savo pirmojo karto „Eurovizijos“ scenoje, pažinties su publika, nes pirmas įspūdis labai svarbus. Kęstas ir Joringis nuostabiai padirbėjo, kad atrodyčiau įspūdingai, – džiaugiasi Catrinah. – Viskas filmavimo vakarą buvo puiku, labai gerai jaučiausi ant scenos. Sako, alkis gimsta bevalgant. Tikrai dabar esu dar labiau užsidegusi, daug dirbu.“

Didžiosios scenos jaudulį mergina anksčiau patyrė muzikiniame šou „Lietuvos balsas“. Ten buvo susidūrusi su dabartiniais „euroviziniais“ konkurentais – Ištvanu Kviku, Valdu Lacko. Be to, Lietuvos muzikos ir tearo akademijoje ji studijavo viename kurse su Rūta Ščiogolevaite. Tačiau draugėmis atlikėjos taip ir netapo, nes itin retai susitikdavo.

Meno pasauliui Catrinah neabejinga nuo mažens. „Mano tėvai – aktoriai, pati teatre užaugau. Ta aktorystė man ir šiandien svarbi. Dainą matau kaip mažą spektaklį, todėl manau, kad atlikėjas turi būti ir šiek tiek aktorius“, – sako Catrinah.

Tiesa, vilnietei teko ragauti ir gatvės muzikanto duonos. „Pankavau jaunystėje, grojome gatvėje, dainuodavome roko balades, skambinau gitara, buvo romantiška“, – su šypsena prisimena Catrinah.

Vienas jos varžovų šeštadienio „Eurovizijos“ atrankoje – rusniškis V. Lacko turi dar kitokios – vestuvių muzikanto patirties. Kartu su žmona jis groja įvairiuose renginiuose, privačiose šventėse, taip pat aktyviai dalyvauja pamario kultūriniame gyvenime, savo kūrybos dainą atliko ir Sausio 13-ai skirtame renginyje Šilutėje.

Kai „Eurovizijos“ atrankos filmavimo grupė šią savaitę vyko pas V. Lacko į Rusnę, atrodė, kad blogesnės dienos tam pasirinkti nebuvo įmanoma. „Keliavome šešias valandas, nuo šalčio net plaukų galiukai nulūžo“, – pasakoja redaktorė Raimonda Katiliūtė. Tačiau Rusnė juos sutiko ypač svetingai.

„Save vadinu debiutuojančiu, pradedančiu atlikėju, pirmą kartą dalyvauju „Eurovizijos“ atrankoje. Be jokios abejonės, viską vertinu realiai. Tie atlikėjai, kurie jau turi vardą, ir galimybių turi daugiau. Tačiau aš irgi turiu gerbėjų ratą, iš kurio tikiuosi palaikymo, – sako V. Lacko. – Plakatų Rusnėje dar neklijavome, gal spėsime iki šeštadienio,  kas žino? Bet ir be plakatų visi palaiko, tvirtina, kad balsuos. Ir ne tik rusniškiai – visas pamario kraštas.“

Kraštiečiai V. Lacko myli ir dėl jo parašyto neoficialaus Rusnės himno. „Tiesa ta, kad Rusnė turi kitą himną, kurį sukūrė buvęs rusniškis. Bet kažkodėl ir daina „Mano Rusnė“, kurią parašiau, tituluojama Rusnės himnu“, – stebisi Valdas.

Jo tikslas vienas – nugalėti. „Tik šiuo atveju lieka atviras klausimas – nugalėti ką: ar save įveikti, ar aplenkti konkurentus ir laimėti kelialapį į Stokholmą. Kitas klausimas, kiek pavyks. Bet kokiu atveju, visuomet galvoju apie aukščiausią rezultatą, siekiu viską atlikti kuo geriau, kad net jei nepavyktų nugalėti, pasirodymas būtų išties kokybiškas“, – sako V. Lacko.


Straipsnio komentarai

..2016-01-16
valdai, aš tai ne su tavim. kokios sėkmės reikia garsų laidymui iš burnos? kaip gali suaugę vyrai užsiiminėti tokiais "burniniais" reikalais? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
SSSSSS2016-01-16
VALDAI MES SU TAVIM SEKMĖS TAU Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-15
įdomu iš kurio krašto tie mylintis kraštiečiai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ŠAUNUOLIS LACKO TIK Į PRIEKI LACKO 2016-01-15
mes už LACKO laikykis pirmyn į prieki tik į prieki Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-15
turiu pasiūlymą. vietoj vaivorykštinių paraduotojų bučinių geriau darykit kažką tautiško na kad ir tą bučinį iš to filmo apie Tadą Blindą. Galit ir net žemaituką ant scenos atsivesti. Čia tokie keisti vardai ir pavardės kad tarsi kažkas čia buvo lietuvoj. Kažkokių sirenų užuovėja? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?