Krašto apsaugos ministras J. Olekas: „Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ įsteigimas – dar vienas žingsnis, siekiant sustiprinti mūsų kariuomenę, mūsų šalies gynybinę galią“

2016-01-15, kam.lt
Lauros Skiezgilienės nuotrauka
Lauros Skiezgilienės nuotrauka

„Šiandien turime profesionalią, patikimą ir motyvuotą Lietuvos kariuomenę, kuri kartu su NATO sąjungininkais pasirengusi apginti mūsų šalį, mūsų laisvę, mūsų tikėjimą. Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ įsteigimas Vakarų Lietuvoje yra dar vienas žingsnis, siekiant sustiprinti mūsų kariuomenę, mūsų šalies gynybinę galią,“ – sakė sausio 15 d. Klaipėdos universiteto miestelio aikštėje vykusiose Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ steigimo iškilmėse dalyvavęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Pasak ministro, Lietuva pirmiausia privalo būti pajėgi gintis savarankiškai. „Turėdami dvi brigadas būsime pajėgūs greičiau reaguoti į šalyje galinčias kilti grėsmes, užtikrinti tinkamą sąjungininkų priėmimą ir vykdyti kolektyvines gynybines operacijas,“ – sakė ministras.

Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika sveikinimo kalboje dėkojo kariams už tarnybą, kuri šiuo laikotarpiu yra ypač svarbi Lietuvos Respublikai ir linkėjo sąžiningai ir garbingai vykdyti kario pareigas, o tarnyba brigadoje „Žemaitija“ – būtų garbė kiekvienam kariui.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sveikino brigados karius, įsikūrusius Klaipėdoje, linkėjo prasmingos tarnybos Lietuvai, Lietuvos žmonėms, Klaipėdai ir Klaipėdos kraštui.

Motorizuotajai pėstininkų brigadai vadovauti paskirtas pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas. Jis yra baigęs studijas Baltijos gynybos koledže, JAV sausumos pajėgų karo koledže, įvairius kursus NATO mokykloje, Europos saugumo studijų centre. Pulkininkas leitenantas A. Radvilas kelis kartus dalyvavo NATO tarptautinėse misijose Afganistane, jis taip pat vadovavo ir vienai iš Lietuvos vadovaujamų Goro provincijos atkūrimo grupių. Iki paskyrimo vadovauti „Žemaitijos" brigadai, plk. ltn. A. Radvilas ėjo Sausumos pajėgų vadovybės Operacijų planavimo ir valdymo centro viršininko pareigas.

Brigados štabas įsikūręs Klaipėdoje. Brigadai yra priskirti du šiuo metu veikiantys Sausumos pajėgų batalionai: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų (Klaipėdoje) ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų (Tauragės r.).

Siekiant užtikrinti tinkamą pasirengimą šalies gynybai, 2015 m. Valstybės gynimo taryba pasiūlė ir Seimas nusprendė Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgose steigti antrąją brigadą. Brigada „Žemaitija“ oficialiai pradėjo funkcionuoti nuo šių metų sausio 1 dienos.

Antroji brigada įsteigta, siekiant taikos metu egzistuojančią kariuomenės struktūrą priartinti prie karo meto struktūros, kuria yra grindžiami Lietuvos gynybos planai.

Naujoji brigada pavadinta „Žemaitijos“ vardu, taip siekiant pagerbti kovinę žemaičių dvasią ir ryžtą. Anksčiau taip pat buvo vadinama ir 1999-2004 m. veikusi motorizuotoji pėstininkų brigada, kuri 2002 m. buvo reorganizuota į Vakarų karinę apygardą ir 2004 m. panaikinta.

Įsteigus naująją motorizuotąją pėstininkų brigadą „Žemaitija", ji kartu su mechanizuotąja pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas" sudarys Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų pagrindą. Turėdama dvi brigadas Lietuva bus pajėgi vykdyti operacijas būtinas šalies saugumui užtikrinti, užtikrinti tinkamą sąjungininkų priėmimą ir vykdyti kolektyvinės gynybos operacijas, operatyviai reaguojant į šalies suvereniteto pažeidimus.


Straipsnio komentarai

..2016-01-15
kažin kodėl grifoną užsidėjo ant brigados herbo? Jugi VSD naudoja grifoną kaip savo simbolį. Ką bendro turi grifonas su dundukizmu ty kariuomene? VSD turėtų netylėti šiuo atveju ir paduoti šituos pėstininkus į kokį nors teismą ar imtis atitinkamų priemonių apginti savo garbę ir orumą nuo su niekuo nebesiskaitančių natistų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-15
geriau pasivadintų "veltėdžių" gvardija. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?