Savivaldybės vėliava nebepaslėpta, jau plevėsuoja

2014-11-11, Stasys BIELSKIS
Šalia valstybės vėliavos jau plevėsuoja ir Pagėgių savivaldybės vėliava, o herbas tebeguli ant žemės.
Šalia valstybės vėliavos jau plevėsuoja ir Pagėgių savivaldybės vėliava, o herbas tebeguli ant žemės.

Spalio 24 dienos „Šilokarčemos“ laikraščio numeryje spausdinome kritinę informaciją „Savivaldybės vėliava paslėpta, herbas guli ant žemės“.

Rašėme, kad prie Šilutės rajono savivaldybės pastato nuolat plevėsuoja trys vėliavos – Lietuvos Respublikos valstybės, Europos Sąjungos ir Savivaldybės. O prie Pagėgių savivaldybės iškelta tik viena – LR valstybės vėliava. Klausėme – kodėl?

Atsakymo į kritiką nesulaukėme, bet neilgai trukus ten atsirado ir Pagėgių savivaldybės vėliava. Europos Sąjungos vėliava neiškelta, nes neprivaloma tai daryti – įstatymas nenustato, kad ši vėliava turi nuolat plevėsuoti prie savivaldybių tarybų pastatų.

Spalio 24-ąją rašėme ir apie Pagėgių herbą, paguldytą ant žemės prie Savivaldybės pastato. Primename, kad Pagėgių savivaldybės taryba 2012 m. birželio 11 d. yra patvirtinusi Pagėgių savivaldybės herbo ir Pagėgių savivaldybės gyvenamųjų vietovių herbų naudojimo tvarką. Tos tvarkos 9-asis straipsnis skelbia: „Lietuvos Respublikos piliečiai, kiti asmenys privalo gerbti herbus, herbines vėliavas, herbinius ženklus, herbinius antspaudus“. Kažin, ar ant žemės „pamestas“ herbas taip yra gerbiamas?

 

 


Straipsnio komentarai

Jei 2014-11-13
jau toks nepriekaistingai pastabus korespondentas del veliavu plevesavimo,..tai vertetu ta darba toliau dirbti-prakontroliuoti veliavu iskelimo tvarka tiek pas gyventojus,tiek prie istaigu..privalomomis valst.veliavu kelimo dienomis...., bei viesinti iprastine tvarka...Manau kad vyko kokie tai tvarkos darbai..ir del to buvo nukabintas sav.herbas,bei veliava.....,bet juk kabejo ir kabo dabar.....,hmmmm jau nebesuprantama..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar jūsų namas – renovuotas?