Pamiršote paruošti automobilį žiemai? Spragas užlopykite dabar

2016-01-18, BTA, gazas.lt, 15min.lt
„Scanpix“ nuotr. / Žiemos stichija pasaulio keliuose
„Scanpix“ nuotr. / Žiemos stichija pasaulio keliuose

BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis pasidalino patarimais vairuotojams, kaip atėjus šalčiams, reiktų elgtis su automobiliu, kad neprireiktų techninės pagalbos.

Pilnas bakas

Atėjus dideliems šalčiams, ruošti automobilį žiemai jau vėlu, geriausia rūpestingai pasiruošti prieš žiemą. Tačiau galima pasirūpinti keliomis detalėmis, kurios, galbūt, padės išvengti nesklandumų. Stenkitės, kad būtų pilnas arba artipilnis automobilio degalų bakas. Kitaip, važiuojant su beveik tuščiu, jame kaupiasi kondensatas bei užšąla. Dėl to vėliau automobilis gali nebeužsivesti, arba važiuojant tiesiog užgesti.

Drėgmei salone – ne!

Drėgmė salone ne tik nemaloni vairuotojui bei keleiviams, dėl jos labiau rasoja langai, dėl prasto matomumo keliauti tokiu automobiliu pavojinga. Dėl drėgmės salone vertėtų ypač susirūpinti automobilių su medžiaginiais kilimėliais šeimininkams. Važinėjant trumpesniais atstumais prie batų prilipęs sniegas ištirpsta, pavirsta vandeniu ir purvu bei nespėja išgaruoti. Todėl kelis kartus snieguotais batais įlipus į automobilį, salonas prisikaupia drėgmės. 

Specialistai žiemą rekomenduoja naudoti guminius kilimėlius, kuriuose susikaupusį vandenį lengva išpilti. Turėkite omenyje, kad po šiais kilimėliais taip pat gali kauptis drėgmė. Kai kurie vairuotojai nuo jos bando saugotis po kilimėliais pakloję senų laikraščių. Tokie laikraščiai dalinai sugeria drėgmę, o vėliau yra išmetami. Visgi saugiausia vengti drėgmės naudojantis specialiais drėgmės surinkėjais automobiliams bei taip užsitikrinti saugesnę kelionę.

Nepamirškite pasirūpinti ir kokybiškais skysčiais automobilių spynelėms. Naudojant nekokybišką produktą, jis ne tik neužtikrina, kad spynelės neužšals, bet galima jas ir sugadinti.  

Valytuvai – svarbu!

Net ir jeigu automobilio langai neužšalę, nereikia gramdyti ledo nuo stiklo,  prieš važiuojant vis tiek atkelkite valytuvus nuo stiklo. Jie gali būti prišalę, ir jeigu bandysite įjungti juos tokiu metu, galite sugadinti arba valytuvus, arba patį valytuvų mechanizmą.

Venkite trumpų kelionių

Jei tik įmanoma, esant dideliems šalčiams derėtų atsisakyti trumpų kelionių. Užvedinėdami variklį, šildydami saloną, langus, įjungę šviesas sunaudojame labai daug automobilio energijos, kurią reikia atstatyti. O važiuodami trumpą atstumą jūs tiesiog galite nespėti to padaryti, antram užvedimui jos nepakaks ir tada namo teks grįžti autobusu. Na o jeigu nėra galimybės važiuoti ilgesnių atstumų, vertėtų papildomai pakrauti automobilio akumuliatorių. O jei jau vis tiek nutiko nesėkmė, geriau kvieskite profesionalią pagalbą, o ne bandykite bėdą išspręsti patys. Štai, patiems neteisingai sujungus užvedimo laidus, galima sugadinti automobilį.

Atlikite minimalią automobilio diagnostiką

Reguliariai patikrinkite transporto priemonės aušinimo ir kitų eksploatacinių skysčių lygį, stebėkite elektros sistemą (generatoriaus darbą, bei akumuliatoriaus būklę), papildykite atitinkamai pagal oro temperatūrą specialiai skirto langų plovimo skysčio. Pasirūpinkite, kad netoliese būtų ledo grandiklis, atitirpinantis užšalusius langus skystis. Ir, be abejo, važiuokite atsargiai, o ypač stabdydami  prieš kelio duobes ar kitus nelygumus – esant žemai temperatūrai pakabos detalės tampa trapesnės, ir gali būti sugadintos esant daug mažesnei apkrovai, nei esant teigiamai temperatūrai.

Vairuotojai, nepamirškite savęs!

Pasirūpinkite tinkama apranga, kad būtumėte pasiruošę, jeigu atsitiktų nelaimė ir automobilis sugestų. Turėkite pirštines, kepurę ir kitą žiemai tinkamą atributiką, būtinai turėkite pakrautą telefoną, ypač prieš tolimesnes keliones. Jeigu įvyktų nelaimė, jūs tikrai norėtumėte turėti galimybę išsikviesti pagalbą.


Straipsnio komentarai

..2016-01-18
keista pavardė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?