Pagėgių savivaldybės meras – Ilavos savivaldybės garbės pilietis

2014-11-11, „Šilokarčemos" informacija

Įpusėjus rudeniui Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis svečiavosi Lenkijoje, Ilavos savivaldybėje, su kurios bendruomene pagėgiškius sieja konstruktyvios dešimtmetės partnerystės ryšiai. Meras su nedidele delegacija buvo kviečiamas į kasmetę Ilavos miesto derliaus šventę, ten vadinamą Duonos švente.

Šioje šventėje šv. Mišių metu šventinama šiųmetė duona. Pagėgiškiai taip pat vežėsi simbolinį duonos kepalą, kuris po Mišių buvo išdalintas susirinkusiai bendruomenei kaip draugiškumo, geranoriškumo simbolis. Duona, pasak mero, neturi kalbos, sienų ar kitokių apribojimų. Ji visose tautose šventa ir kalba vienintele – meilės gyvenimui kalba. Lenkijos savivaldybės atstovai buvo sužavėti tokia dovana.

Šios šventės metu buvo pagerbiami nusipelnę kraštui žmonės ir Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui suteiktas Ilavos miesto garbės piliečio vardas, įteiktos puošnios regalijos ir portretas, kurio analogas nuo šiol bus pakabintas ir Ilavos savivaldybės Garbės piliečių lentoje. Pažymėtina, kad iki šiol toks titulas Ilavos savivaldybėje suteiktas tik keturiems nusipelniusiems asmenims.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?