2015 metų švėkšniškiu tapo Petras Čeliauskas

2016-01-19, Stasys BIELSKIS
„Švėkšnos naujienų“ savininkas Jonas Girskis paskelbė, kad 2015-ųjų metų švėkšniškiu išrinktas mokytojas Petras Čeliauskas (kairėje). Seniūnas Alfonsas Šeputis jam įteikė dovanų. Stasio Bielskio ir Danutės Gailiūnienės nuotraukos.
„Švėkšnos naujienų“ savininkas Jonas Girskis paskelbė, kad 2015-ųjų metų švėkšniškiu išrinktas mokytojas Petras Čeliauskas (kairėje). Seniūnas Alfonsas Šeputis jam įteikė dovanų. Stasio Bielskio ir Danutės Gailiūnienės nuotraukos.

Kiekvienais metais Švėkšnos seniūnija organizuoja jau tradiciniu tapusį padėkos vakarą Švėkšnos bendruomenei. Tokio vakaro metu seniūnijoje veikiančios įstaigos, organizacijos dėkoja savo pagalbininkams už bendradarbiavimą per praėjusius metus.

Praėjusį penktadienį padėkoti už 2015-uosius metus švėkšniškiai ir svečiai suvažiavo į kaimo turizmo sodybą „Alsė“, esančioje miestelio pakraštyje, Alseikų kaime.

„O ką daugiau nuveikti gali žmogus, praeinantis pro šalį? – tokiais prasmingais Vacio Reimerio eilėraščio žodžiais vakarą pradėjo Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis. – Gal, kai kitiems pritruks drąsos, ištraukti vaiką iš liepsnos.  Arba, jei kam kokia bėda, paguost, užtart, pabūt greta. Ką dar? Jei reikia jis padės nuo tako (gal ir nuo širdies) nuritint sunkų juodą akmenį... Ir ačiū... Tokį žmogų atmeni ilgai ilgai“.

Jau trečius metus iš eilės „Metų švėkšniškio“ rinkimus organizavo internetinis leidinys „Švėkšnos naujienos“. Kandidatus galėjo siūlyti ir už juos balsuoti patys skaitytojai. Šio leidinio savininkas Jonas Girskis padėkos vakaro metu paskelbė, kad 2015-ųjų metų švėkšniškiu tapo mokytojas Petras Čeliauskas.

Už jį balsavo 31 proc. dalyvavusių respondentų. P. Čeliauskas kalbėjo: „Aš tikrai nesitikėjau, kad būsiu išrinktas 2015 metų švėkšniškiu. Dirbau, kiek galėjau, dabar, kaip matote, jau nebe tie laikai. Ačiū visiems, kurie už mane balsavote“.

Pasak švėkšniškių, P. Čeliauską drąsiai galime vadinti mokytoju legenda. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė sakė, kad P. Čeliauskas daug laiko skiria Švėkšnos krašto tyrinėjimams. „Mokytojau, jeigu šiandien „Saulės“ gimnazijoje saulė šviečia, tai yra 75 procentai jūsų darbo, - dėkojo P. Čeliauskui gimnazijos direktorė. Pasidžiaugta, kad Švėkšnoje tikriausiai nėra tokio namo, kuriame nebūtų nors vienos iš daugelio istorijos sergėtojo, mokytojo P. Čeliausko išleistų knygų. Paskutinis jo leidinys – „Švėkšnos „Saulė“, buvo skirtas artėjančio „Saulės“ gimnazijos 100 metų jubiliejui pažymėti. D. Dirgėlienės nuomone, būtent dėl šio leidinio darbštusis kraštotyrininkas buvo pasiūlytas „2015-ųjų metų švėkšniškio“ nominacijai.

Dar ne visus darbus yra užbaigęs darbštusis mokytojas. Jis neseniai baigė rašyti 500 puslapių leidinį, kuriame surinko daugiau nei 1 500 žinučių apie Švėkšną iš tarpukario spaudos. Beje, šią informaciją galima rasti internete, bet P. Čeliauskas nusprendė, kad Švėkšna besidominčių žmonių patogumui visą tokią informaciją galima patreikti vienoje vietoje. 

Norint išleisti šį leidinį reikia 1 400 eurų, todėl mokytojas sakė neatsisakysiantis rėmėjų pagalbos.

P. Čeliauskas žada papildyti ir daugiau nei prieš dešimtmetį išleistą turistams skirtą knygą „Švėkšna ir apylinkės“. Kraštotyrininkas sakė, kad Švėkšna tampa vis patrauklesniu kraštu, todėl tą knygelę būtina atnaujinti.

Sveikindamas 2015 metų švėkšniškį P. Čeliauską Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis kalbėjo: „Aš, kaip pedagogas, galiu pasakyti, kad mokytojai iš prigimties yra patriotai, pasiaukojantys. Tai įrodė ir gerbiamas kolega, kuris tapo metų žmogumi“.

Už iniciatyvumą ir aktyvumą padėkos vakaro metu dovanėlėmis buvo pagerbti Monika Žąsytienė, Ingrita Riterienė, Vaidas Didžiūnas, Vytautas Raibys, Jonas Girskis, Inkaklių bendruomenė „Ašva“ ir jos pirmininkas V. Vanagas, Violeta Astrauskienė ir Tradicinių amatų centras.

Už paramą ir pagalbą padėkota Vytautui Marcinkevičiui, Juozui Mikužiui, Sigučiui Bočkui, Reginai ir Rimui Paulauskams, Onutei ir Petrui Šertvyčiams, Aušrai ir Antanui Martinkams, Violetai ir Algimantui Toliušiams, Rūtai ir Edvardui Mikeliams, Česlovai ir Simonui Mikeliams, taip pat Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, Savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui, jo pavaduotojui Virgilijui Pozingiui, Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

o2016-01-19
koks esi pats,tokie ir kiti atrodo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o2016-01-19
koks esi pats,tokie ir kiti atrodo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-19
žaidžia vaivorykštiniai paradus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?