Žemaičių Naumiesčio skyriaus mokiniai palikti likimo valiai?

2014-09-23, Gerda BELOKOPYTOVA
Jau nuo kitų metų Žemaičių Naumiesčio skyriuje nebebus komplektuojamos naujos klasės.
Jau nuo kitų metų Žemaičių Naumiesčio skyriuje nebebus komplektuojamos naujos klasės.

Šilutės žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyrius šiuo metu gyvena ne pačius geriausius laikus. Mokinių skaičius sumažėjo, patalpoms reikalingas remontas, o ką jau kalbėti apie mokinių bendrabutį. Dėl to, kokiomis sąlygomis ten mokosi ir gyvena vaikai, susirūpinę jų tėvai.
 
„Šilokarčemos“ redakciją rugsėjo 19 dieną pasiekė anoniminis laiškas, kuriame rašoma: „Jums rašo mama, kurios vaikas įstojo mokytis į Šilutės žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyrių. Prašome jūsų kuo greičiau aplankyti šią mokyklą ir pažiūrėti, kokiomis sąlygomis bendrabutyje gyvena vaikai – be interneto, be bibliotekos, nors tokia ir egzistuoja, tik visada užrakinta. Tad vaikai parėję po pamokų neturi  jokios galimybės ne tik kokios knygos paskaityti, bet ir normaliai kur nusiprausti. Bendrabutyje esanti dušo kabina sulūžusi ir vanduo niekur nenubėga, todėl patiems vaikams reikia tą vandenį išsisemti. Be to, ten skurdžiai atrodo ne tik klasės, bet ir tualetai.
 
Profesijos pamokos vyksta nevėdinamose patalpose. Net žodžių nėra. Jau ir taip tie vaikai yra su įvairiomis negaliomis, bet dar turi žiūrėti ir vaikščioti per eglišakius į pamokas, kai tose pačiose patalpose yra pašarvojami žmonės iš kaimo. Labai įdomu, ar yra kokios tarnybos, kurios tikrina, ar mokykla yra tinkama mokinimui. Labai tikimės iš jūsų pagalbos, nes daugiau ir nežinome į ką kreiptis“.
 
Nedelsdami nuvykome į Žemaičių Naumiesčio skyrių įsitikinti, ar iš tikrųjų ten esanti tokia padėtis, apie kurią pasakojama laiške. Tiesa, mokyklos pastato išorė skurdi, bylojanti apie tai, kad daugybę metų buvo netvarkoma. Vos įėjus pro mokyklos paradines duris, vestibiulyje mus pasitiko, kaip supratome, trys mokytojos. Papasakojus, dėl ko atvažiavome, jos tik traukė mečiais ir sakė nieko negalinčios komentuoti. Liepė kreiptis į skyriaus vedėją, kuri tądien dirbo Šilutėje. Paprašius nuvesti ir aprodyti patalpas, kuriose gyvena mokiniai, išgirdome atsakymą, kad jos to daryti negalinčios ir reikia kalbėti su mokyklos direktoriumi, kuris taip pat yra Šilutėje.

Nieko nepešę sugrįžome į Šilutę, į Pagryniuose esančią Šilutės žemės ūkio mokyklą, kurioje tuo metu buvo mokyklos direktorius Algimantas Abromaitis ir Žemaičių Naumiesčio skyriaus vedėja Vilma Grigonienė, kad šie mums paaiškintų, kokia yra padėtis Žemaičių Naumiestyje.

Šarvojimą mokykloje uždraus
 
Direktorių supažindinus su esama situacija sulaukėme tokio jo atsakymo: „Turbūt žmogui tragiškiausia diena yra, kai šeimoje kažkas miršta ir nėra kur pašarvoti. Aš galiu viską atsakyti, bet kada žmogui bėda, niekada. Man net į namus skambina ir prašo leisti pašarvoti mokykloje. Dabar buvo pašarvoti du žmonės, tai buvęs šios mokyklos mokytojas ir gimnazijos vienas mokytojas. Šiaip mums negalima to daryti. Bet jūs įsivaizduokite, jei jums paskambintų verkdamas žmogus ir prašytų, ar jūs atsakytumėte? Tačiau jei jau dabar patys žmonės skudžiasi dėlto, tai aš to tikrai nebeleisiu. Aš nusižengdavau, bet jums paaiškinau, kodėl nusižengdavau“, - pasakojo direktorius.

Žemaičių Naumiesčio skyrius bus uždarytas
 
Mokyklos direktorius A. Abromaitis pasakojo, kad Pagryniuose esanti jo vadovaujama mokykla yra viena pavyzdingiausių rajone – gražios, suremontuotos klasės, biblioteka, tualetai. Visur šviesu ir erdvu. Štai Žemaičių Naumiesčio skyriuje vaizdas kitoks – patalpos niūrios, tamsios ir jau daug metų nemačiusios remonto. „Šitą mokyklą mums prijungė 2003 metais. Tai yra sena mokykla. Štai netoliese mes statome galingą Žuvininkystės centrą. Aš jau kalbėjau su specialistais iš ministerijos ir galiu pasakyti, kad mes naujų grupių nebekomplektuosime nuo kitų metų. Vaikams su negalia ten tokių sąlygų, kokių jiems reikia, negalėsime suteikti niekuomet, - pasakojo direktorius. – Tokių mokyklų, kurios buvo prijungiamos prie kitų mokyklų, tiesiog nebėra. Mūsų administracijos dėka mes dar išlaikėme tą mokyklą (Žemaičių Naumiesčio skyrių, - red. pastaba), nes ten dirba labai gerų žmonių, puikių specialistų. Juk kur įsidarbinsi tame miestelyje“.

Patalpos tvarkomos minimaliai
 
Anot Šilutės žemės ūkio mokyklos direktoriaus, Žemaičių Naumiesčio skyriuje tiek mokykla, tiek bendrabutis tvarkomi minimaliai – šiemet pastatytos nauja viryklė, skalbyklė, montuojama nauja dušo kabina vietoje sulūžos apie kurią ir buvo rašoma laiške. „Žinote, koks yra jaunimas. Tikriausiai ant dušo kabinos pado šokinėjo ir sulaužė jį. Bet mes jį pakeisime, tai nėra didelė tragedija. Tik dabar žmonės sakys, va, kažkas pasiskundė, žurnalistai pagąsdino, dėl to ir pakeitė. Bet iš tikrųjų visa tai yra daroma, ir tas sulūžęs dušo kabinos padas bus pakeistas“, - sakė A. Abromaitis.
 
Internetas – jau greitai
 
Žinoma, negalėjome nepaklausti ir dėl kitų atvejų, kuriuos mums išvardino anoniminio laiško autorė. Tai kodėl šiame technologijų amžiuje Žemaičių Naumiesčio skyriaus mokiniai vis dar negali naudotis internetu? Ir direktorius, ir informacinių technologijų mokytojas, atsakingas už Žemaičių Naumiesčio skyriaus kompiuterius Vytautas Chockevičius aiškino, esą iki praėjusių metų mokykloje nebuvo galimybės pajungti interneto. Tačiau jau šį rudenį, galbūt po poros savaičių ar mėnesio, internetu jau galės džiaugtis Žemaičių Naumiesčio skyriaus mokiniai.
 
Apie neveikiančią biblioteką išgirdo pirmą kartą
 
Paklausus direktoriaus, kodėl Žemaičių Naumiesčio skyriuje neveikia biblioteka, sužinojome tik tiek, kad direktorius apie tai išgirdo pirmą kartą. A. Abromaitis paaiškino, kad Žemaičių Naumiestyje jis nebūna, ten nuvažiuoja tik retkarčiais. Tai gal darbuotojai savivaliauja?
 
Vis dėlto apie biblioteką ir Žemaičių Naumiesčio skyriaus mokinių gyvenimą išsamiau papasakojo šio skyriaus vedėja Vilma Grigonienė. Ji teigė, jog kai 2003 metais prie Šilutės žemės ūkio mokyklos buvo prijungta tuometė Žemaičių Naumiesčio profesinė mokykla, ten buvo daugiau kaip 250 vaikų. „Tuomet tikrai veikė biblioteka, buvo gaunamos naujos knygos, dirbo bibliotekininkė. Mokinių skaičiui pradėjus mažėti ir skyriuje likus tik specialiųjų poreikių mokiniams, turintiems didesnę ar mažesnę proto negalią, ta biblioteka tapo kaip ir nebereikalinga. Bet kuomet ji buvo panaikinta, ten liko labai daug knygų, kurios yra tinkamos vaikams pagal jų sutrikimo lygį. Tos knygos yra nuneštos į bendrabutį. Etatinio darbuotojo mes ten neturime ir 100 mokinių tokio darbuotojo turėti nėra leidžiama. Ten yra bendrabučio auklėtoja ir ji tikrai turi galimybę prieiti prie knygų. Skyriuje yra pamokų ruošos klasė, kompiuterių klasė. Tų patalpų mes nelaikome atrakintų, nes vaikai nelabai atsakingi, mes turime juos visuomet prižiūrėti. Turime daug mokinių, kurie yra padarę nusikaltimus ir yra nuteisti. Taigi tik auklėtoja turi raktą ir gali prieiti prie knygų. Ir tikrai, jei vaikai paprašo, tas knygas duoda. Dėl bibliotekos yra kita bėga, jie neskaito knygų“, - aiškino Žemaičių Naumiesčio skyriaus vedėja V. Grigonienė.

Anot Žemaičių Naumiesčio skyriaus vedėjos, kasmet vis stengiamasi pagerinti ten esančių mokinių mokymosi ir gyvenimo sąlygas. Pavyzdžiui, šią vasarą buvo suremontuotos visos pagalbinės patalpos, praėjusią savaitę pajungta nauja skalbyklė, pastatyta nauja viryklė. „Nors jie gauna maitinimą, mes jiems sudarome sąlygas, kad galėtų kažką pasigaminti patys. Kai kurie vaikai namuose neturi tokių sąlygų, kurios jiems yra suteikiamos mokykloje“, - teigė V. Grigonienė.
 
Neleisdami fotografuoti bandė kažką nuslėpti?

Negalėjome nepaklausti ir kodėl mums nuvykus į Žemaičių Naumiesčio skyrių nebuvo leista fotografuoti bendrabučio. Direktorius nieko nelaukdamas paaiškino, kad tai nėra draudžiama ir patikino, kad dar tą pačią dieną vaikų bendrabutis bus nufotografuoti ir nuotraukos atsiųstos į redakciją.  Ar kaip tarė, taip ir padarė? Direktorius savo pažadą ištęsėjo ir jau po kelių valandų nuotraukos pasiekė „Šilokarčemos“ redakciją.

Belieka tikėtis, kad paskutinieji Žemaičių Naumiesčio skyriaus mokiniai sėkmingai pabaigs šią mokyklą ir jų gyvenimo bei mokymosi sąlygos bus kaip įmanoma gerinamos.

Tokiuose kambariuose bendrabutyje gyvena mokiniai.

Mokinių poilsio kambarys ir bibliotekėlė. Į šią patalpą galima ateiti tik su auklėtojos priežiūra.

Vaizdelis iš bendrabučio gyvenimo. Štai čia maudosi mokiniai.

 


Straipsnio komentarai

Anastasija2017-02-02
Pati sliksciausia mokykla!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
arcezm2016-08-02
air max 90 womens </br>
air jordan 10 sale </br>
air jordan all black </br>
air max lunar </br>
cheap air max 2015 </br>
air max shoes usa </br>
cheap nike air max trainers </br>
air max men shoes </br>
nike free running </br>
nike roshe run online </br>
adidas superstar pas cher </br>
yeezy 350 shoes white </br>
yeezy 350 shoes black </br>
adidas shoes on sale </br>
adidas boots 2016 </br>
nike shoes canada </br>
nike run shoes </br>
nike roshe run pas cher </br>
nike air max for sale </br>
new balance shoes </br>
curry shoes for australia </br>
curry shoes 2016 </br>
cheap jordan 3 </br>
nike free 5.0 shoes </br>
cheap nike free run </br>
nike free run 3 womens </br>
tiffany blue nike free runs </br>
air max 90 </br>
jordan femme </br>
jordan pas cher </br>
air yeezy 2 red </br>
adidas yeezy 350 boost </br>
air jordan 14 canada </br>
nike roshe run mens </br>
adidas superstar femme </br>
adidas trainers for cheap </br>
kobe 8 shooes </br>
kd 6 for cheap </br>
wholesale air max 2017 </br>
air max 2017 shoe </br>
adidas yeezy 350 boost </br>
air jordan xx9 </br>
cheap nike free running </br>
wholesale nike shoes </br>
retro jordans 2016 </br>
retro 11 jordan </br>
curry two low </br>
curry two sales </br>
under armour curry shoes </br>
lebron 13 cheap </br>
roshe run for sale </br>
nike air max femme </br>
nike roshe run femme </br>
nike air max for uk </br>
air max 2015 </br>
curry 2 shoes sale </br>
nike kobe shoes </br>
cheap air jordan 14 </br>
women nike free run </br>
women nike air max </br>
nike free run 5.0 womens </br>
free running </br>
nike running 2015 </br>
roshe runnning 2016 </br>
nike roshe run yeezy </br>
nike free 4.0 v3 on sale </br>
nike air huarache mens </br>
nike huarache 2016 cheap </br>
roshe run 2015 </br>
nike roshe run black </br>
cheap curry shoes </br>
curry shoes for sale </br>
nike kd for sale </br>
cheap kd 8 </br>
girl jordans </br>
jordan shoes for girls </br>
jordan shoes online </br>
jordan 7 shoes </br>
cheap nike free runs </br>
nike roshe run </br>
women roshe run </br>
cheap curry </br>
nike free sneakers </br>
cheap nike free shoes </br>
nike shoes 80% off </br>
wholesale shoes online </br>
air jordan 8 </br>
air jordan 13 shoes online </br>
cheap jordan shoes </br>
nike free run 3 </br>
cheap nike free run 5 </br>
nikes for cheap </br>
discount nike shox </br>
nike roshe run </br>
discount nike roshe </br>
nike free 3.0 V7 </br>
nike Free 5.0 flyknit </br>
air max 90 uk </br>
nike air max 2016 uk online </br>
cheap air jordans </br>
buy Jordans 11 </br>
air jordans retro </br>
cheap air jordans retro </br>
air jordans for cheap </br>
air jordans 13 </br>
authentic retro jordans </br>
wholesale jordan shoes </br>
cheap jordan 5 </br>
cheap jordan 6 </br>
canada adidas yeezy boost </br>
cheap adidas nmd </br>
yeezy boost 350 uk </br>
yeezy shoes for sale </br>
nike factory store </br>
nike shoes outlet </br>
2016 roshe run uk </br>
nike free run shoes </br>
Nike Free Run 2 </br>
nike free 3.0 v7 cheap </br>
nike free shoes online </br>
new curry shoes </br>
cheap nike kryie 2 </br>
new curry 3 </br>
uk curry shoes </br>
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?