Vokiečiai įspėjo dėl migrantų. Ar Lietuva išgirs?

2016-01-20, lrytas.lt
lrytas.lt nuotrauka
lrytas.lt nuotrauka

Keisti dalykai vyksta Europoje, jie neaplenks ir mūsų šalies.  Šiomis dienomis, po neįtikėtinų įvykių Vokietijos miestuose per šventes, prisiminiau vieną tokį įspėjamąjį laišką iš tos turtingos, dirbančios ir atviros šalies. Vokiečiai, įsileidę šimtus tūkstančių kitataučių į savo miestus, dabar pradeda suprasti, kas vyksta ir kokie iššūkiai jų laukia. 

Vienas tokių – kitos kultūros, kitų įpročių ir gyvenimo būdo atstovų sveikatos priežiūra. Štai kokį laišką parašė vienos Miuncheno ligoninių gydytoja: “Mums tenka dirbti ligoninėse saugomiems ginkluotų policininkų su šunimis. Dauguma čia pakliuvusių pabėgėlių serga AIDS, sifiliu ar kitokiomis mums net nežinomomis ligomis. Kai kurie elgiasi lyg žvėrys. Bavarijos ligoninių darbas paralyžiuotas“.

Lietuvoje šį savo kolegės laišką išplatino JAV lietuvė, sveikatos švietimo programų direktorė Pranė Šlutienė. Moteris reagavo griežtai: „Lietuviai, užtenka bučiuoti užpakalius ES valdžiai ir per televiziją žmonėms skelbti, kad atvykę pabėgėliai Lietuvai nebus problema ir keps picas. Ne vienas tūkstantis jų užplūs Lietuvą. Pasiruoškite, lietuviai gydytojai. Jūsų laukia niekada nepatirti iššūkiai, su kuriais jau susidūrė Vokietija.“

Nebegausite pinigų? Patys užsidirbsite!

JAV gimusi chirurgijos, greitosios pagalbos, ligoninių administravimo specialistė, pastaruoju metu gyvenanti ir Čikagoje, ir Lietuvoje, nesirinko žodžių.

„Jūs Lietuvoje dar nesusidūrėte, kas yra tie iš Afrikos ir kitų šalių atbėgantys žmonės. Mano kolegos iš Ilinojaus universiteto dirbo ir dirba ne vienoje Afrikos valstybėje pagal AIDS prevencijos programas. Man pačiai Čikagos ligoninėse teko bendrauti ne su vienu migrantu iš tų šalių. Patyriau jų reikalavimus: „Tu, moteris, negali apžiūrėti mūsų, vyrų.“

Atšaudavau tvirtai – tu esi Amerikoje, ir čia bus taip, kaip yra, o ne kaip jūs įsakysite! Visi Amerikoje vienodi. O jūs čia pabėgėliams rengiatės mokėti didžiules pašalpas, duoti būstus ir darbus, kurių patiems trūksta, priimti jų vaikus į darželius, kai jūsų vaikai ten netelpa.

Man gaila jūsų pensininkų, kurie nebesulauks didesnių pensijų, nes nebus iš ko jų mokėti. Pabėgėliai – kaip tarakonai, kurie užplūsta jūsų virtuvę ir kurių nebeįmanoma išvaryti. Kai juos matau, jie man visai neatrodo vargšai pabėgėliai. Jie neša grėsmę Europai.

Kažkas nori sunaikinti Europos Sąjungą ir suskaldyti Lietuvą. Atsipeikėkite, imkite pavyzdį iš Čekijos, ko jūs pataikaujate ES? Nebegausite pinigų? Patys užsidirbsite!“ – kalbėjo P.Šlutienė, padėjusi Lietuvai įgyvendinti ne vieną medicinos programą.

Šunys ir peiliai

„Mano kolegė medikė iš Miuncheno pranešė: „Ką tik mūsų ligoninėje įvyko konferencija, per kurią kalbėta apie tai, kad Miuncheno ir kitų Bavarijos ligoninių veikla yra paralyžiuota. Jos nebegali suvaldyti situacijos. Daugelis musulmonų atsisako, kad juos apžiūrėtų moterys gydytojos.

Bet ir mes, gydytojos, atsisakome dirbti su tais žvėrimis, ypač iš Afrikos. Santykiai tarp personalo ir ligonių pabėgėlių – siaubingi. Pastaruoju metu jau policininkai ėmė lydėti į ligonines siunčiamus pabėgėlius, nes jie agresyvūs.

Daugybė pabėgėlių užsikrėtę AIDS, serga sifiliu, atvira tuberkulioze ir daugybe egzotinių ligų, apie kurias neturime jokio supratimo ir nežinome, kaip jas gydyti. Ar jūs Lietuvoje tam pasiruošę?“ – emocingai klausė P.Šlutienė.

Gydytoja iš Miuncheno neslėpė – padėtis ligoninėse katastrofiška. Ligonines saugo policija su šunimis, o gydytojai nebegali normaliai dirbti. Pabėgėliai gauna receptus, bet vaistinėse jie surengia išpuolius ir reikalauja vaistų veltui.

„Kas dešimta pabėgėlė moteris – nėščia. Šimtai tūkstančių pabėgėlių atsivežė kūdikių ir vaikų. Dauguma jų – apleisti, ligoti ir išsekę. Vienoje Bavarijos ligoninių pabėgėliai užpuolė medikus su peiliais po to, kai 8 mėnesių kūdikis, kurį jie 3 mėnesius tampė per pusę Europos, mirė po dviejų dienų ligoninėje, nors buvo gydomas vienoje geriausių Vokietijos pediatrijos klinikų.

Peiliu sužeistas gydytojas buvo operuotas, dvi medicinos seserys pakliuvo į ligoninę. Kas buvo nubaustas? Niekas. Vietinei spaudai net buvo uždrausta apie tai rašyti. Kas nutiktų vokiečiui, jei jis subadytų mediką. Arba seselei į veidą savo šlapimo šliūkštelėtų ligonis, sergantis sifiliu? Migrantams viskas atleidžiama.

Iki šiol gydytojai ligoninėse dar neužsikrėtė pabėgėlių ligomis. Bet ar ilgai mes būsime saugūs, jei mūsų ligoninėse yra tūkstančiai pavojingomis ligomis sergančių agresyvių pabėgėlių?“ – nerimavo gydytoja iš Miuncheno.

Padėjo anksčiau, padės ir ateityje

„Jūs Lietuvoje negalite manyti, kad tai jūsų nepalies. Čia būdama nesutikau nė vieno, kuris lauktų pabėgėlių. Gal valdžia, užuot melavusi, kad ji pasiruošusi priimti pabėgėlių tiek, kiek įsakys ES ponai, skelbtų referendumą ir lietuviai patys pareikštų savo valią, o ne aklai klausytųsi Briuselio?

Nes bus taip, kad ištuštėjusiuose lietuvių kaimuose apsigyvens vien musulmonai. Bet matau, kad Lietuvoje visi tik įsikabinę į savo postus. Ne tokios laisvos Lietuvos mes norėjome.

Dabar grįžtu į Čikagą ir ketinu apie tai kalbėtis su lietuvių bendruomenėmis. Jei reikės, pagalbos Lietuvai ieškosime ir JAV administracijoje“, – reaguodama į laišką pažadėjo P.Šlutienė.

Ši moteris yra baigusi Čikagos Loyolos universiteto Medicinos fakultetą, 30 metų dirbo Ilinojaus universiteto ligoninėje profesionalia slaugytoja ir viena administracijos vadovų. Drauge su vyru Anatolijumi Šlutu jie buvo pirmieji, 1966 metais įkūrę Čikagoje vienintelę pasaulyje laisvąją lietuvių televiziją, vėliau – Amerikos lietuvių radiją.

P.Šlutienė drauge su kolegomis iš Ilinojaus universiteto padėjo Lietuvai įgyvendinti AIDS prevencijos programą, vykdė Perinatalinę programą ir į mokyklų programas įtraukė sveikos gyvensenos ugdymą. Ji tarpininkavo lietuviams gydytojams ir slaugytojams, atvykstantiems į stažuotes Amerikoje. Ji pradėjo diegti autizmo programą Lietuvoje, koordinavo krūties vėžio prevencijos programą.


Straipsnio komentarai

dvasia2016-01-24
Tuos trolius reik varyt lauk,jūos šetonas atgina. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-22
kas ten ką gali išgirsti - išrašys ESesininkai ir Natistai tiems CŽV arabistams dokumentus ir tie laisvai galės bastytis po visą europą darydami nusikaltimus ir pavedimus. Jeigu prisidirbs taip kad bus karšta tai nuvažiuos atgal pas ESesininkus ir išsirašys naujus dokumentus ir toliau bus vaidinama Amerika pirtyje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to rusneje2016-01-20
ten paminklas ne emigrantams, bet gražulio kelnėms. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rusneje2016-01-20
tiems emigrantams idiotai dar paminkla pastate. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-20
daktarų grupuotė bando reketuoti visuomenę su naujais fintais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
MUSU VALDZIAI RUPI TIK PINIGAI 2016-01-20
AR MUSU SENOLIAI TAIP SILTAI MIEGA AR MUSU VARGANAI GYVENANTYS ZMONES TAIP GYVENA AR MUSU ZMONES KADA TAIP TUREJO APSIRENGT O YPAC TOKIUS TELEFONUS MES ISTENGIAM KAIKURIE NUSIPIRKT PASU JIE NETURI BET TELEFONAI OHOHHHOO KOKIE Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?