Naftos kaina pasiekė rekordines žemumas

2016-01-21, balsas.tv3.lt
balsas.tv3.lt nuotrauka
balsas.tv3.lt nuotrauka
Naftos kaina pasiekė rekordines žemumas. Sankcijų Iranui panaikinimas ne tik atnešė chaoso rinkoms, bet į dugną tempiasi ir Rusijos rublį. Fiksuojamas didelis jo nuvertėjimas. Tai reiškia, kad rusų laukia dar sunkesni laikai. Apie tai, kad reiks veržtis diržus, teko užsiminti net ir Dmitrijui Medvedevui. berne vieninteliai, kas tokias žinias sutinka džiugiai viso pasaulio vairuotojai.

Vos tik Vakarai paskelbė atšaukiantys sankcijas Iranui, biržose gerokai smuktelėjo ir naftos kaina. Šiandien paryčiais ji trumpam buvo kritusi žemiau 28-ių JAV dolerių už barelį. O tai daugiau kaip dešimtmečio rekordas. Rinkos dalyviams tenka nenoriai taikytis su faktu, kad naftos kaina gali kristi dar kone triskart, mat Iranui nebeliko kliūčių užversti ir taip perpildytą naftos rinką dar didesniu jos kiekiu. Be to, Iranas, kuris šiuo metu yra penktas pagal naftos eksportą tarp OPEC narių, kelia sau tikslą tapti antruoju po Saudo Arabijos.

Kartu su smunkančia naftos kaina žemyn ritasi ir Rusijos rublis. Šiandien jo kursas siekia 79 rublius už dolerį, arba 86 už eurą. Dar praėjusią savaitę Rusija vylėsi, kad naftos barelis išsilaikys ties 30-ies dolerių riba, tačiau šiandienos prognozės Rusijai, kuri gyvena iš naftos ir dujų, yra katastrofiškos. „Biudžetas sudarytas skaičiuojant, kad (naftos kaina) 50 dolerių už barelį. Todėl pelno skirtumas dviem kartais, noriu pasakyti, pajamas mažina daugiau kaip 3 trilijonais rublių. O turint galvoje, kad biudžeto išlaidos – 16 trilijonų rublių, tai pajamų sumažėjimas 3 trilijonais yra rimta,“ - teigia Rusijos finansų ministras Antonas Siluanovas.

Į krentančias naftos kainas šiandien sureagavo ir Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas. Jis pareiškė, kad būtina mažinti šalies išlaidas. Esą biudžetas šiemet pristigs maždaug penktadalio suplanuotų įplaukų. O nukritęs rublio kursas ir išlaidų karpymas reiškia viena - gavę algą Rusijos žmonės už ją nupirkti galės vis mažiau. 

Rekordiškai kritusios naftos kainos suteikia vilčių varuotojams, tiesa didelio benzino kainų kritiko tikėtis vargu ar verta. Štai ekonomistas Nerijus Mačius skaičiuoja, kad net jei nafta nukristų iki fantastinės ribos vieno dolerių  už litrą benzino vistiek turėtume mokėti maždaug 80 eurocentų. Tiek kainoje sudaro perdirbimo, pardavimo kaštai bei mokesčiai - PVM ir degalų akcizas.


Straipsnio komentarai

..2016-01-21
tame ir esmė. kad lietuviški ar europiniai rubikoniniai daktarai uždirba daugiau perparduodami vietinei rinkai tą pačią naftą iš Irano, Rusijos ar Saudo Arabijos negu Iranas, Rusija ar Saudo Arabija parduodama tiems rubikoniniams daktarams. Aišku naudojami įvairūs socialinių modelių fokusėliai kaip paminėti pvm, akcizai, mokesčiai ir tt ir iš to išplaukiantys pinigų plovimo ciklai naudojant visokias reliatyvumo teorijas - kai patys pačiausi ekonomikos ir finansų propiesoriai negali susigaudyti kodėl LT benzino kainos didesnės už LV benzino kainas - prieštarauja visiems sveiko proto dėsniams. Taip ir yra su tomis socialinėmis garantijomis - užsigarantavę ir apsidraudę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?