Policijoje sulaužė metalinę kriauklę

2014-11-11, Stasys BIELSKIS
Asociatyvi dailymail.co.uk nuotrauka
Asociatyvi dailymail.co.uk nuotrauka

Nevedęs, 11 klasių išsilavinimo, nedirbantis, du kartus teistas A. P. vėl sėdo į teisiamųjų suolą. Š. m. rugsėjo 13 dieną, apie 15 val. 37 min., Tauragės apskrities VPK Šilutės rajono policijos komisariato laikino sulaikymo patalpoje  Nr. 4, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, jis tyčia spardydamas kojomis sulaužė metalinę kriauklę (praustuvę) 250 Lt vertės, taip policijai padarydamas 250 litų turtinę žalą.

Kaltinamasis A. P. visiškai prisipažino kaltu padaręs nusikalstamą veiką ir paaiškino, kad tą dieną jis, būdamas Šilutės r. policijos sulaikymo kameroje, iš pykčio spardydamas  sudaužė metalinę kriauklę. Minėtą dieną buvo išgėręs alaus, degtinės. Gailėjosi padaręs nusikalstamą veiką.

Civilinio ieškovo Tauragės apskrities VPK atstovas A. B. prašė priteisti A. P. padarytą 380 Lt  turtinę žalą dėl kriauklės sulaužymo.

Iš įvykio vietos apžiūros protokolo ir foto lentelės matyti, kad rasta nulenkta kriauklė, joje yra plastikinio vamzdžio dalis, kita vamzdžio nulaužta dalis yra ant žemės. Patalpoje – vandens balos.

UAB „Tima“ pateiktoje lokalinėje sąmatoje nurodyta, kad dėl kriauklės sugadinimo padaryta 380 litų turtinė žala.

Iš vaizdo įrašo, užfiksuoto vaizdo stebėjimo kameromis matyti, kaip A. P. sulaikymo patalpoje kojomis spardo toje vietoje, kur yra kriauklė.

Kaltinamojo A. P. atsakomybę lengvinanti aplinkybė ta, kad jis prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo numatytą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Skiriant bausmę atsižvelgta į A. P. padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą, rūšį, motyvus, tikslus, jo asmenybę, tai, kad jis padarė baudžiamąjį nusižengimą teistumui neišnykus, baustas administracine tvarka, į sugadinto turto vertę, į jo atsakomybę lengvinančią ir sunkinančią aplinkybes, jų kiekį ir reikšmingumą. Tai, kad  neatlygino nė dalies padarytos turtinės žalos, yra nedirbantis.

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Dalia Zimantienė nusprendė A. P. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 187 str. 3 d. ir paskirti jam keturis mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant jį neatlygintinai dirbti 30 valandų per mėnesį visuomenės labui.

Civilinio ieškovo Tauragės apskrities VPK civilinį ieškinį tenkinti visiškai ir iš kaltinamojo A. P. priteisti 380 litų turtinės žalos atlyginimo civilinio ieškovo naudai.

Iš kaltinamojo taip pat priteista 80 litų valstybės garantuojamos teisinės pagalbos išlaidų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui apeliaciniu skundu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?