Kompensacijų už šildymą – mažiau

2016-01-25, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šilutės mieste ir visose seniūnijose sukurtos Piniginės socialinės paramos teikimo komisijos, kurios kiekvieną mėnesį svarsto paramos gavėjus.
Šilutės mieste ir visose seniūnijose sukurtos Piniginės socialinės paramos teikimo komisijos, kurios kiekvieną mėnesį svarsto paramos gavėjus.
2015-aisiais mažiau Šilutės rajono gyventojų gavo kompensacijas už šildymą. Tai, anot specialistų, lėmė atsiradusios priežastys. Per 2015 metus šildymo išlaidų kompensaciją gavo apie 3 070 asmenų, iš jų 901 - kieto kuro išlaidų kompensaciją. Šildymo išlaidų kompensacijoms 2015 metais skirta 260 137 eurai, iš jų kieto kuro išlaidų kompensacijoms – 138 547 eurai.

Praėjusiais metais, palyginus su prieš tai buvusiais metais, kompensacijų gavėjų skaičius buvo mažesnis. Ir išmokėta jiems šiek tiek mažesnė suma. 2014 metais šildymo išlaidų kompensaciją gavo apie 3 320 asmenų, iš jų 970 - kieto kuro išlaidų kompensaciją. Šildymo išlaidų kompensacijoms 2014 metais skirta 371 926 eurai, iš jų kieto kuro išlaidų kompensacijoms – 149 535 eurai.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Paulauskienė  sakė, kad kompensacijų mažėjimui turėjo įtakos šildymo kainų mažėjimas, bazinės pensijos didėjimas ir kiti veiksniai. Pasak jos, Šilutės mieste ir visose seniūnijose sukurtos Piniginės socialinės paramos teikimo komisijos, kurios kiekvieną mėnesį svarsto paramos gavėjus. Socialinės paramos skyriaus, seniūnijų specialistai kartu su komisijos nariais vyksta pas socialinių pašalpų gavėjus, surašo buities tyrimo aktus. Dažnai paramos gavėjai kviečiami į komisijos posėdžius. Per 2015 metus Šilutės rajono savivaldybės komisijų posėdžių metu svarstyti 297 pašalpų gavėjai, iš jų 83 asmenims pašalpos mokėjimas buvo nutrauktas.

Pasak V. Paulauskienės, kompensaciją už šildymą gali gauti nedideles pajamas turintys žmonės. Sąskaita už šildymą turi sudaryti daugiau nei 20 proc. visų šeimos narių pajamų. Dengiama tai, kas yra daugiau už 20 proc. Karštam vandeniui – per 5 proc. Kompensacija skiriama ir mokama nuo teisės gauti kompensaciją atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 2 praėjusius mėnesius nuo visų dokumentų, būtinų išmokai skirti, pateikimo Savivaldybės administracijai dienos. „Žmonės turi dirbti arba būti registruoti darbo biržoje, turėti neįgalumą ar būti pensininku. Tie, kas neatitinka šių sąlygų, negali gauti kompensacijų. Ji mokama tik tame bute registruotiems asmenims. Ir jie turi turėti teisę į kompensaciją“, - priminė V. Paulauskienė.

Specialistė priminė, kad kreiptis dėl kompensacijų gali visi, tačiau teisę gauti jas turi ne visi.


Straipsnio komentarai

..2016-01-25
dar pamastymai. čia yra 3320 butų arba kitaip tariant namų ūkių paraiškų. aišku tose patalpose turbūt dažnai gyvenama ne po vieną žmogų - gal ir daugiavaikės šeimos ir pan. Galima turbūt kažkiek suprasti apie situaciją pagal maisto davinius kuriuos dalina seniūnijose ir raudonieji kryžiuočiai. Jeigu neklystu didžiausias maisto davinių skaičius siekė beveik 10 tūkstančių. Turint omenyje kad ten paprastai būna cukrus, kruopos, aliejus, konservai ir panašiai paprastai vieno davinio svoris yra apie 5 ir daugiau kilogramų. Dabar jeigu atkreipsite dėmesį į patalpas kur dalinami tie daviniai tai yra sandėlys labai senam vokiškam pastate labai keistos architektūros - rombo formos. Nedidelis tas sandėlys. Aišku aš ne specialistas bet jeigu grubiai paimsit 10000x5kg=50tonų ty turbūt tai yra 5 sunkvežimiai "fūros". Aišku aš ne logistikos specialistas, bet ten vargu ar viena fūra sutilptų. Kažkas turėtų pakelti tuos socialinių tarnybų ir kryžiuočių popieriukus ir pažiūrėti truputį kitomis akytėmis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-25
įsivaizduokit - 3320 žmonių kurie kreipėsi dėl kompensacijos (kiek suprantu viskas vyksta kiekvienais metais iš naujo). greičiausiai veiksmas vyskta prieš šildymo sezoną. Sunku pasakyti kiek dokumentų ir popierių reikia pildyti ir kokias pažymas pristatyti ir kokius prašymus ar pareiškimus rašyti tiems žmonėms, bet nemanau kad čia 3 minučių reikalas. Padarykim prielaidą kad kiekvienas atvejis tai atskira užvesta byla, informacijos paketas kuriam apdoroti turi būti skiriama kažkiek specialisto laiko. Įpatingais atvejais (sakykim yra suklastoti dokumentai, fiktyvūs dokumentai, trūksta kokių tai pažymų, kažkas neaišku, tt) tai bus jau keli specialistai (kaip koks daktarų koliokviumas ar šiuo atveju posėdis). Tad jeigu paimsim kad vienai bylai apdoroti reikalinga apie valandą (manau tai tikrai nedaug kad bent patikrinti dokumentų autentiškumą ir tapatybes kažkokiose duomenų bazėse) - tai visam šitam reikalui prireiktų apie 415 darbo dienų. TY apie du metai. čia tik gėlytės. Nepamirškime raudonojo kryžiaus kur veikia pas daktarų grupuotės teritorijoje ir prie šyšos vingio. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-25
neturėtų būti tokių dalykų iš viso normalioje visuomenėje. dabar turbūt dauguma tų "kompensacijų" yra "skiriama" rakštisteininėm tapatybėms kurios jau pinigigų pavidalu nusėda kišenėje kažkokio krumpliaratisto vairuojančio BMW X5. kas tikrina tuos lobių žarstytojus ir dalintojus? turėtų paskelbti visą pasinaudojusių kompensacijomis pavardžių ir adresų sąrašą viešai. kas čia žino gal čia jau 3000 kokių nelegalų atsikraustė iš kokios amerikos? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TIK DIDELE REKLAMA O NAUDOS MAZA 2016-01-25
O TIK NUEIK KOMPENSACIJOS PAPRASYT AAA TAI VADINAS PALEI TAVO PAJAMAS NEPRIKLAUSO NES TAU 8 EURUS DADEJO TAI AR CIA VALSTYBES PAGALBA PENSININKAM O APIE INVALIDUS KURIE VIENU GYVENA NET NERA KALBOS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?