Pavogė automobilį ir važiavo parsivežti alaus

2014-11-11, Stasys BIELSKIS
Asociatyvi blog.frontpointsecurity.com nuotrauka
Asociatyvi blog.frontpointsecurity.com nuotrauka

Šilutės rajono gyventojas L. G. – 9 klasių išsilavinimo, vedęs, nedirbantis, teistas jau tris kartus, paskutinį kartą Šilutės rajono apylinkės teismo 2009 m. rugsėjo 29 d. nuosprendžiu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str. 1 d. laisvės atėmimu vieneriems metams. Prie to paties teismo 2007 m. gegužės 21 d. nuosprendžiu paskirtos  ir neatliktos bausmės dalies pridėjus šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę buvo paskirta galutinė subendrinta bausmė – laisvės atėmimas trejiems metams.

Šį kartą teismas, išnagrinėjęs bylą, nustatė, kad š. m. rugsėjo 19-ąją, apie 22 val. 40 min., L. G. iš V. S. sodybos kieme stovėjusio  traktoriaus „MTZ 80“ neužrakinto degalų bako ištraukdamas gumine žarna pagrobė 11 litrų dyzelino (33 Lt vertės), po to pagrobė V. S. priklausantį automobilį „Citroen Berlingo“ (5 000 Lt vertės) su jame buvusiu melžimo aparatu (1 500 Lt vertės)  bei 5 litrų talpą, kurioje buvo 5 litrai benzino (22,5 Lt vertės). Tokiu būdu L. G. pagrobė 6555,5 Lt vertės V. S. turtą.

Kaltinamasis L. G. visiškai prisipažino kaltu ir paaiškino, kad tuomet jis, išgėręs alaus, nuėjo pas V. S. paprašyti, kad šis pavežtų į Šilutę. Kadangi pasibeldęs į duris nieko nerado, tuomet be šeimininko leidimo iš traktoriaus gumine žarna ištraukė apie 11 litrų dyzelino. Dalį šių degalų įpylė į kieme stovėjusio minėto asmens automobilio „Citroen“ baką, kitą įdėjo į automobilio vidų.

Šiame automobilyje buvo ir melžimo aparatas. Nepastebėjo, ar automobilyje buvo talpa su benzinu. Užsivedęs automobilį su jame buvusiais užvedimo rakteliais išvažiavo į parduotuvę nusipirkti alaus. Šilutėje, netoli geležinkelio stoties, jį sustabdė policijos pareigūnai, kurie automobilį grąžino jo tikrajam savininkui.

Nukentėjusysis teisme paaiškino, kad rugsėjo 19-ąją, apie 22 val. 30 min., jis  nuėjęs miegoti. Žmona dar nemiegojo. Ji, išėjusi į kiemą, pamatė, kad jame nebėra automobilio. Be to, kieme mėtėsi kažkokia žarna. Apie tai ši pasakė jam. Vyriškis paskambino pagalbos telefonu 112, o vėliau sulaukė pranešimo, kad jo automobilis jau rastas Šilutės mieste. Pareigūnai jam grąžino automobilį, kuriame buvo melžimo aparatas. Be to, automobilyje buvo talpa su benzinu. Ryte pastebėjo, kad iš jo traktoriaus  MTZ  buvo  ištraukta  dyzelinio kuro už 33 Lt. Įvykio dieną automobilis stovėjo kieme neužrakintas, o užvedimo rakteliai buvo spynelėje.

Kaltinamojo L. G. atsakomybę lengvinanti aplinkybė buvo tai, kad jis prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo numatytą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, atsakomybę sunkinanti aplinkybė, kad nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Skiriant bausmę atsižvelgtina į kaltinamojo padaryto nusikaltimo pavojingumo laipsnį, kaltės formą, rūšį, motyvus, tikslus, jo asmenybę, į tai, kad jis padarė apysunkį nusikaltimą, turėdamas  neišnykusį teistumą, jis baustas administracine tvarka, į jo atsakomybę lengvinančią ir sunkinančią aplinkybes. Taip pat į tai, kad nukentėjusysis V. S. prašo griežtai nebausti, mat L. G. augina nepilnametį sūnų, jo žmona yra nėščia, jo tėvai, su kuriais gyvena kaltinamasis, yra neįgalūs. Todėl teismas manė, kad  bausmės tikslai kaltinamajam bus pasiekti paskyrus tik arešto bausmę.

Teisėja Dalia Zimantienė nusprendėL. G. pripažinti kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. ir paskirti jam šešiasdešimt parų arešto, bausmę atliekant areštinėje.

Iš kaltinamojo taip pat priteista 80 litų valstybės garantuojamos teisinės pagalbos išlaidų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui apeliaciniu skundu.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?