Praėjusiais metais daugiausia EIB paskolų Baltijos šalyse teko Lietuvai

2016-01-23, finmin.lrv.lt
finmin.lrv.lt nuotrauka
finmin.lrv.lt nuotrauka
Finansų ministras Rimantas Šadžius su Europos investicijų banko (EIB) viceprezidentu Janu Vapaavuori aptarė Lietuvos ir EIB bendradarbiavimą 2015 metais, 2016 m. planus, su Europos strateginių investicijų fondo (EFSI) veikla susijusius klausimus.

„Ilgametė ir nuoširdi partnerystė su EIB padeda Lietuvai efektyviau panaudoti ES investicijas, sparčiau įgyvendinti svarbius energetikos projektus. Praėjusiais metais užsitikrinome lėšas naujo ES investicijų laikotarpio projektams bendrafinansuoti bei daugiabučių renovacijai. Šiemet daugiau dėmesio skirsime tam, kad būtų sukurtos sąlygos pritraukti daugiau Europos strateginių investicijų fondo ir privataus kapitalo lėšų į Lietuvoje jau veikiančias finansų institucijas“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Praėjusiais metais iš Baltijos šalių EIB daugiausiai paskolų suteikė Lietuvai – 474 mln. eurų, Latvijai – 210 mln. eurų, Estijoje – 32 mln. eurų.

2015 m. gegužę Lietuva ir EIB pasirašė sutartį dėl 1,3 mlrd. eurų paskolos. Pastarosios lėšas šalis naudoja 2014–2020 m. ES projektų bendrajam finansavimui smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo, energetikos, aplinkos apsaugos, transporto ir tinklų infrastruktūros, užimtumo, socialinės, švietimo, viešojo administravimo, techninės paramos ir žemės ūkio plėtros srityse. Pirmąją paskolos dalį – 300 mln. eurų – EIB pervedė Lietuvai praėjusių metų spalį.

Lietuva taip pat bendradarbiauja su EIB atnaujinant daugiabučius namus (per JESSICA II fondą), teikiant paramą smulkioms ir vidutinėms įmonėms (JEREMIE, Baltijos inovacijų fondai). Bankas taip pat teikia paskolas atskiriems, didelę svarbą visuomenei turintiems projektams, pavyzdžiui, suskystintų dujų terminalo statybai, geležinkelių infrastruktūrai gerinti, Klaipėdos-Kuršėnų dujotiekiui tiesti.

Finansų ministras su EIB viceprezidentu taip pat aptarė galimybes energetinio efektyvumo ir energetikos infrastruktūros projektus finansuoti iš EFSI, stiprinti Viešųjų investicijų plėtros (VIPA) ir Investicijų ir verslo garantijų (INVEGA) agentūrų bendradarbiavimą su EIB.


Straipsnio komentarai

..2016-01-23
atsilaisvino graikų vieta supynėse. Komentaras patinka Komentaras nepatinka