Rinkimų naujiena: prie rajono vairo stos ir visuomenininkai

2014-11-11, Stasys BIELSKIS
Spaudos konferenciją surengusi Savivaldybės tarybos narė Daiva Žebelienė ir visuomeninio rinkimų komiteto sumanytojai Stasys Blinkevičius, Tomas Leščinskas bei Kęstutis Andrijauskas.
Spaudos konferenciją surengusi Savivaldybės tarybos narė Daiva Žebelienė ir visuomeninio rinkimų komiteto sumanytojai Stasys Blinkevičius, Tomas Leščinskas bei Kęstutis Andrijauskas.

Lapkričio 6 d. Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė, buvusi merė Daiva Žebelienė Šilutės seniūnijos salėje surengė spaudos konferenciją dėl Visuomeninio rinkimų komiteto veiklos. Dalyvavo ir trys šio komiteto sumanytojai: Stasys Blinkevičius, Tomas Leščinskas bei Kęstutis Andrijauskas.

D. Žebelienė, prieš pradėdama konferenciją, pasveikino žurnalistus su spaudos diena (supraskite – su leidybine diena, nes tą dieną buvo rengiamas spaudai penktadienio numeris, - red. pastaba), linkėjo objektyvaus rašymo, teisingo žodžio ir teisingos bendrystės su žmonėmis.

„Nuo šių metų spalio 1 dienos įsigaliojo Lietuvos Respublikos Seimo nutarimas pagal Lietuvos Respublikos savivaldos tarybų rinkimo įstatymo 35 straipsnį, kad gali būti registruojami visuomeniniai komitetai, - teigė D. Žebelienė. – Šiandien ir pristatome tokį rinkimų komitetą, kurio tikslas – dalyvauti 2015 metų kovo 1-osios savivaldybių tarybų rinkimuose, kelti kandidatų sąrašą ir kandidatą į Savivaldybės tarybos narius – merus. Susibūrusi iniciatyvinė grupė išrinko mane koordinatore. Dabar reikia atlikti tam tikras procedūras – kreipėmės į Vyriausiąją rinkimų komisiją (toliau – VRK) dėl prieigos informacinėje sistemoje, mat reikia sudaryti veiklos-steigimo sutartį“.

Lapkričio 4 dieną VRK sistemoje buvo įregistruotas Šilutės rajono savivaldybės AK visuomeninis rinkimų komitetas, kuriame yra 71 narys. Jeigu Šilutės rajono savivaldybėje būtų įkurtas dar vienas rinkimų komitetas, jis turėtų kitokias abėcėlės raides.

„Toliau mes pagal nustatytą grafiką ir nurodymus turėsime atlikti namų darbus, įsiregistruoti savarankiškos politinės kompanijos dalyviu, t. y. sudaryti sąrašą, kelti kandidatus, atidaryti sąskaitą ir t. t. Kol dar nesame užsiregistravę politinės kompanijos dalyviu, negalima reklama, aukojimas, neturi būti jokių išlaidų. Visa tai turime padaryti iki gruodžio 6 dienos“, - pasakojo D. Žebelienė.

Lapkričio 6-ąją iki pietų Lietuvoje jau buvo įregistruoti devyni tokie komitetai, bet, aišku, jų kasdien daugės.

Paskui žurnalistai jai ir kitiems konferencijos dalyviams uždavė nemažai klausimų. Komiteto narys K. Andrijauskas papasakojo, kaip gimė tokia iniciatyva. „Turbūt visa visuomenė prisimena, kaip aš ir dar trys nepriklausomi kandidatai į Savivaldybės rinkimus prieš ketverius metus bandėme savo laimę, - pasakojo K. Andrijauskas. – Pabandėme pavieniui, todėl tas mūsų startavimas nebuvo sėkmingas, būta elementarių klaidų. Neturėjome stebėtojų. Išanalizavę rinkimų rezultatus pastebėjome, kad rinkėjai tame pačiame biuletenyje žymėjo ir mus, ir partijos sąrašą. Tokie biuleteniai buvo pripažinti negaliojančiais. Dabar mes gavome galimybę susijungti į rinkimų komitetą“.

D. Žebelienė sakė tikinti, kad Šilutės r. savivaldybės visuomeniniam rinkimų komitetui rinkimai bus sėkmingi ir pavyks laimėti iki penkių vietų Taryboje.

O su kokiomis partijomis šis komitetas susietų savo veiklą Savivaldybės taryboje, konferencijos dalyviai dar negalėjo pasakyti.

S. Blinkevičius teigė, jog svarbiausia yra dirbti visuomenės labui. Pasak jo, visai nesvarbu, kur būti – Tarybos valdančiojoje koalicijoje, ar opozicijoje.

T. Leščinskas pažadėjo, kad komiteto nariai, išrinkti į Tarybą, bus laisvi savo sprendimuose.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!