Koalicijos partneriai kalbėjo apie bendrą poziciją

2014-11-11, Saulius SODONIS
Koalicijos partneriai išreiškė bendrus siekius iki šios kadencijos pabaigos.
Koalicijos partneriai išreiškė bendrus siekius iki šios kadencijos pabaigos.

Lapkričio 11 d., pirmadienį iš ryto Šilutės rajono savivaldybės tarybos politinės daugumos partijų atstovai žiniasklaidos atstovams dar kartą pabrėžė, kad yra ištikimi birželio 18 dieną pasirašytai koalicijos sutarčiai ir toliau vykdys pasirašytą programą. O tuo pačiu neįsitrauks į politinius žaidimus.         

Šį pareiškimą perskaitė Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jį patvirtino Lietuvos socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Sigitas Šeputis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Šilutės skyriaus pirmininkas Vaidas Pavilonis, Lietuvos liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Algirdas Gečas.

Šis pareiškimas pavadintas „Dėl koalicijos veiklos tęstinumo Šilutės rajono savivaldybės taryboje“ nebuvo pasirašytas šių partijų atstovų, tačiau meras V.Laurinaitis bei vėliau kalbėję politikai paaiškino, kad esminis koalicijos susitarimas yra pasirašytas prieš keletą mėnesių, ir niekam nesikeičiant nėra prasmės tai daryti dar kartą.  

Šiame pareiškime sakoma, kad daugumą sudarančios politinės partijos, dirbdamos Šilutės rajono bendruomenės narių labui, laikydamos svarbiausia vertybe žmogų bei pripažindamos demokratiją, prisiima visišką atsakomybę dėl pamario krašto gerovės kūrimo, politinio, ekonominio ir kultūrinio stabilumo, savo iškeltą strateginį plėtros planą numatė įgyvendinti iki Tarybos kadencijos pabaigos.

Po to kalbėdamas Šilutės socialdemokratų skyriaus pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius S. Šeputis dar kartą patvirtino jau kartą pasakytą mintį, kad šioje partijoje nėra priimta jokių sprendimų dėl galimų pasikeitimų, todėl Tarybos nariai ir toliau laikysis koalicijos sutarties.  

V. Pavilonis taip pat kalbėjo, kad stabiliai dirbant dabartinei daugumai būtų labai netikslinga keisti rajono vadovybę. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko nuomone, šis tandemas – patyrusio administratoriaus S. Šepučio ir patyrusio politiko mero V. Laurinaičio yra labai vykęs, sugebantis neblogai tvarkyti rajono reikalus. Tad turi išlikti stabilumas ir nuoseklus darbas iki kadencijos pabaigos.

A. Gečas kalbėjo, kad nežiūrint įvairių problemų, svarstytinų klausimų, politinė dauguma turi pakankamai atsakomybės dirbti kartu. Todėl yra pasiekiami bendri sprendimai, kuriuos turi vykdyti ši koalicija iki pat  kadencijos pabaigos.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas R. Ambrozaitis sakė, kad netrukus ateis nemaži iššūkiai: euro įvedimas, naujo jau eurais suskaičiuoto biudžeto priėmimas bei naujo 2014–2020 metų Europos Sąjungos finansinio laikotarpio projektų rengimas. Todėl dirbant būtinas stabilumas ir susiklausymas.

Šie politikai taip pat sakė, kad Tarybos nariai Stasė Skutulienė, Daiva Žebelienė, Vladas Kainovaitis ir toliau yra šios koalicijos partneriai, jungiasi prie koalicijos, nes mano, jog kadenciją reikia pabaigti stabiliai ir garbingai.

Du iš pirmadienį dalyvavusių politinių partijų vadovų – S. Šeputis ir R. Ambrozaitis – nėra Tarybos nariai, todėl jų buvo klausiama, kaip jie paveiks Taryboje esančius savo partijų narius. Pastarieji sakė, kad yra susitarimai, tačiau tuoj pat priminė, kad balsavimas yra slaptas, kai kiekvienas politikas sprendžia, kaip jam pasirinkti. Todėl niekas negali duoti kokios nors garantijos.  

Vėliau viena iš politikių priminė, kad kadencija eina į pabaigą, tačiau tai jauno politinio etapo pradžia, todėl ne vienas stengiasi užimti sau patogias pozicijas prieš būsimus rinkimus. Tai jau matosi, nes frakcijos Taryboje jau skaidosi, politikai keičia turėtas pozicijas bei politines partijas.

Šis politikų pareiškimas buvo prieš šį trečiadienį, lapkričio 12 d. vyksiantį neeilinį Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdį, kai trijų politinių partijų atstovams – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Darbo partijos ir trims buvusiems Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionys demokratų – pasirašius po interpeliacija Šilutės rajono merui V. Laurinaičiui, bus balsuojama dėl Tarybos pasitikėjimo meru.  


 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?