Studentės žudikas teisme pasirodyti neišdrįso

2016-01-27, lrytas.lt
D. Umbraso nuotrauka
D. Umbraso nuotrauka

Lietuvos apeliacinis teismas atvertė už dvidešimtmetės studentės Justinos Šikšniūtės nužudymą nuteisto 24 metų Valdo Jankausko bylą.

Tačiau į teismo posėdį neatvyko net vienintelis skundą pateikęs V.Jankauskas. Kaip ir Klaipėdos apygardos teisme šią bylą nuspręsta nagrinėti už uždarų durų.

Klaipėdos teismas V.Jankauskui skyrė dvidešimt metų nelaisvės. Pirmuosius penkerius metus jis turi praleisti kalėjime, vėliau – pataisos namuose.

Seksualiniu prievartavimu, išžaginimu ir bejėgiškos būklės žmogaus nužudymu slepiant kitą nusikaltimą kaltintam vyrui grėsė kalėjimas iki gyvos galvos.

J.Šikšniūtės tėvai pateikė 100 tūkst. eurų neturtinės žalos ir 1541,79 euro turtinės žalos ieškinius. Teismas jų ieškinius patenkino. Nukentėjusieji nuosprendžio neskundė.

V.Jankauskas jiems parašė du laiškus, kuriuose atsiprašo dėl to, kas nutiko. Tačiau tikriausiai tai buvo tik bandymas sušvelninti sau bausmę.

J.Šikšniūtė dingo užpernai lapkričio 16-osios vakarą, kai pakeleivinga mašina iš Saugų gyvenvietės Šilutės rajone, kur svečiavosi pas močiutę, norėjo grįžti į Klaipėdą. Čia ji universitete studijavo viešąjį administravimą ir gyveno studentų bendrabutyje.

V.Jankauskas pasisiūlė ją parvežti – apie tokias paslaugas mergina sužinojo internete. Vairuotojo pažymėjimo jis niekada neturėjo.

V.Jankauskas greitai tapo pagrindiniu įtariamuoju, nors po nusikaltimo elgėsi lyg niekur nieko. Po pusantros paros V.Jankauskas buvo sulaikytas.

Jis stengėsi suklaidinti tyrėjus. Netgi po to, kai prisipažino nužudęs V.Šikšniūtę, vaikinas tvirtino, kad aukos kūną įmetė į Minijos upę, tačiau nuogos merginos palaikai buvo rasti Macikų kaime, netoli įtariamojo motinos namų.

Nužudytoji buvo išrengta, o kūnas apdengtas šakomis. Teismo posėdyje medicinos ekspertai patvirtino, kad J.Šikšniūtė buvo pasmaugta, o prieš tai ji buvo mušama rankomis ir spardoma į galvą bei kitas kūno vietas.

Mergina buvo išrengta, išžaginta, surišta, pasmaugta ir negyva nuvilkta į tą vietą. Ant kūno liko po mirties padarytų sužalojimų.


Straipsnio komentarai

nezinantiems2017-10-08
cia nusikalteliu taktika prasyti grieztesne bausme,tuom jie tikisi gauti trumpesni,, sroka,, bausmes laika ir anksciau iseiti i laisve.Tai sena kaliniu taktika Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ginte2016-04-01
negaliu patiketi kad jis tai padare asji pazystu vaikyste augom vienam kine.ziauru Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pries2016-02-19
Tokiem mirties bausme Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo 2016-01-29
Kilnus prasikaltėlis, dėl atgailavimo, prašo sugriežtinti kalėjimo sąlygas . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-27
čia greičiausiai tik eilinė muilo opera iš klonio gatvės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?