Nedeklaravę faktinės gyvenamosios vietos – neteks kai kurių socialinių paslaugų

2016-01-28, lrt.lt, 15min.lt
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Perkūnkiemis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Perkūnkiemis
Nuo šių metų pradžios pasikeitus gyvenamosios vietos deklaravimo tvarkai, būsto neturintys asmenys raginami deklaruoti tą vietą, kurioje faktiškai gyvena. Savivaldybių specialistai perspėja, kad to nepadarius iki liepos 1-sios žmonės gali prarasti kai kurias socialines, švietimo bei kitas paslaugas.

Pagal naująją tvarką, asmenys, kurie nuomojasi būstą, jau neregistruojami prie savivaldybės kaip neturintys gyvenamosios vietos. Jie  iki metų vidurio privalo deklaruoti tą vietą, kurioje faktiškai gyvena. Tai padaryti jie gali pristatę į savivaldybę ar seniūniją notariškai patvirtintą šeimininko sutikimą arba nuomos ar panaudos sutartį. Beje, nuo šiol yra galimybė būsto savininkams minėtuose dokumentuose nustatyti datą, iki kurios leidžia gyventi bei deklaruoti gyvenamąją vietą nurodytame būste nuomininkams. 

Vilniaus savivaldybės skyriaus vedėjas Vitalijus Mosinas sako, kad jei žmonės, neturintys nuosavo būsto, iki liepos 1-osios nedeklaruos savo gyvenamosios vietos, jie bus išbraukti iš savivaldybės apskaitos ir praras teises į kai kurias socialines garantijas. Šiuo metu Lietuvoje tokių asmenų yra per 100 tūkst.


Straipsnio komentarai

AR NETAIP YRA 2016-01-28
TIK NUEIK KOKIOS KOMPENSACIJOS GAUT TUOI ATRES TAI TAU NEISNESA PAJAMOS NES TIPO TAU DADEJO 8 EURUS O JAI DEL MAISTO DAVINIU TAI IR TASPATS TAI TAU TIPO 3 EURAI PERDAUG IR NEPRIKLAUSO Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?