A. Bendikaitė: „Žinau, esu paskutinė vargšė ir visiems užkliūnu, nors niekieno nė duonos kąsnelio neprašau“

2016-01-30, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Džiugina Astos širdį trys gražuoliai šuniukai.
Džiugina Astos širdį trys gražuoliai šuniukai.
Šilutės seniūnijoje, Žalgirių kaime, gyvena Asta Bendikaitė, kuri gyvenimo jau vėtyta ir mėtyta. Kažkada gyveno Tauragėje, o iš ten pasprukusi nuo savo taurelę mėgstančio kilnoti vyro toliau vargelį vargsta viena. Šiandien ji nori tik ramybės ir darbo. Tačiau nėra nei darbo, nei ramybės...

Puoselėja savo naujus namus

Prieš metus prakalbus jai garsiai apie jos problemas, atsirado ne vienas geradaris, kuris moteriai padėjo. Vieni atvežė maisto produktų, kiti – drabužių, treti – baldų...Pernai jos bėdą nupirko ir LRT laida „Bėdų turgus“. Už laidoje skirtą paramą moteris nusipirko Žalgirių kaime nedidelį namą. Už jį dar reikia sumokėti likusią apie 1 400 eurų sumą. Jauna moteris kartu su dukra iki tol, kol atsikraustė į naujus namus, gyveno nudegusiame tėvų namelyje, kurį atstatinėti pradėjo jos brolis Juozas. Palaikio namelio sienos buvo taip pakrypusios, kad, regis, tuoj tuoj užgrius po jį vaikštančiuosius... Namelio viduje irgi iš visų kampų žvelgė skurdas, trūko baldų.

„Dabar mano namas - medinis paprastas namelis. Kai į jį persikrausčiau, jis buvo labai apleistas, net aplinka nesutvarkyta. Virtuvėje brolis sudėjo naujas grindis. Pati viena išsidažiau sienas ir lubas, susitvarkiau aplinką“, - pasakojo Asta.

Praėjusį pavasarį ji viena aplinką papuošė gėlėmis, viena savo rankomis vertekliu susikasė lysves, kur pasodino įvairių daržovių, braškių, aviečių, šilauogių, gervuogių. A. Bendikaitės mėgstamiausios gėlės – rožės, todėl aplink sodybą - daugiau nei 20 jų krūmų. Ji sakė, kad įsigijo ir mažą elektrinę žoliapjovę, kuriai taupė ilgą laiką.

Augina tris šuniukus – Pupą, Pupsę, o trečias ir mažiausias dar vardo neturi. Po namus laksto ir pilkas katinas, kurio vardas Pilkius. Jis itin gerai peles gaudo. Dar turi ir dekoratyvinę žiurkę vardu Cipė. Ir visi augintiniai gerai sutaria, drauge žaidžia. Kalytė ne tik savo mažylį, bet ir katiną maitina. Gyvūnais džiaugiasi ir Astos dukra trylikametė Daina.

Daug streso patiria dėl kaimynų

Atrodo, kad viskas šios moters gyvenime lyg ir gražu. Tačiau taip tik atrodo. Jai labai reikia darbo, nes sudėtinga gyventi tik iš socialinių pašalpų. Visą vasarą žalgiriškė darbavosi – rinko uogas, grybus, juos paruošė žiemai.

Daug streso jai tenka išgyventi ir dėl kaimynų piktų žodžių bei poelgių. Tuomet, kai ji apžiūrinėjo namą, kurį svajojo nusipirkti, atėjo kaimynas, kuris norėjo jį pats pirkti. Tačiau laikėsi savo žodžio ir apleistą namą jo savininkė pardavė vienišai ir daug vargo mačiusiai moteriai. „Labai gera ta namo šeimininkė. Ji žino, koks aš žmogus. Su ja visada sutardavau, pasikalbėdavau nuoširdžiai“, - tęsė pokalbį Asta.

Nusipirkus namuką prasidėjo naujos problemos. Negalėjęs jo nupirkti kaimynas dabar vis stengiasi reguliuoti jaunos moters gyvenimą. „Kartais nelieka nieko kito, kaip darbus padaryti sekmadienį. Pjovėme malkas, atėjo jis ir šaukė, kodėl jam neduodame ramybės. Barė, kad sekmadieniais dirbame. Aš gi malkas pjoviau savo kieme... Kaimynė šuniukus grėblį pasiėmusi vaikė. Nori, kad jorkšyriuką pririščiau prie būdos. Kad jie neišeitų iš kiemo, reikia padaryti naujus vartus, o jiems pinigų neturiu. Neturiu iš kur jų paimti“, - sakė Asta.

Norėjo tik padėti

Sunku vienai moteriai gyventi. Vienai reikia mūru ne tik už save, bet ir dukrą pastovėti. Anot jos, niekas to nesupranta, o tik dar labiau bando pakenkti. Kita kaimynė nesusitaiko su tuo, kad bandžiau padėti kaimynui – jos sūnui. Jam susipykus su mama, Asta ištiesė pagalbos ranką – leido keletą savaičių pagyventi savo namuose, mat juose vietos pakankamai. Nuo tada Astą puola jo motina. Kiekvieną kartą bando pakenkti, vis ją šmeižia nebūtais dalykais – neva priglaudė jos sūnų, kad pinigus „išmelžtų“, nors iki tol pati jo banko kortele naudojosi. Pikta kaimynė net parašus rinko, kad neva jos sūnus jau gyvena pas Astą ir iš jo uždirbamų pinigų ji išlaikoma.

„Priglaudžiau žmogų tik kelioms savaitėms, o ši tą raštą nunešė seniūnui. Net kažkoks susirinkimas buvo, kurio metu sprendė, ar atimti iš manęs mokamas socialines pašalpas, ar toliau jas mokėti. Gerai, kad jų neatėmė. Po to susirinkimo neiškentusi nuėjau pas kaimynę paklausti, kodėl ji taip elgiasi. O ši netrukus parašė pareiškimą policijai, kad aš neva ją užpuoliau, nors iš tiesų ji pati su šluota švaistėsi. Skaudu, kai tokie dalykai vyksta. Juk niekam nieko blogo nedarau, nė pas vieną kaimyną nevaikštau. Tik keletą kartų buvau pas kaimynę kalbėtis, teisybės ieškoti dėl kaltinimų, jog esu pasileidusi ir pan. Klausiau, kodėl mane šitaip žemina. Gal bijo, kad sūnus iš namų neišeitų, nes ją visada išlaikė“, - dėstė pašnekovė.

Nori tik ramybės ir darbo

Dabar iš namų išvytas kaimynas jau išsinuomavo butą, kuriame ir gyvena. Asta neslepia – skauda jai dėl tokių dalykų, tačiau, anot jos, nieko jau nepakeisi. Moteris mano, kad ji niekada negalėtų šitaip šmeižti žmonių. Pasak Astos, ji niekada nekreipia dėmesio, kas pas ką atvažiuoja, o ją visi stebi lyg pro padidinamąjį stiklą.

Moteris sakė, kad ne tik priešų ji turi. Kai pasidaro labai sunku, visuomet kažkoks geras žmogus atsiranda šalia. Pavyzdžiui, Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų direktorė Regina Narušienė nuolat skambina ir klausia, kaip sekasi, kuo gali padėti, išklauso ir pataria. Artėjant mokslų metų pradžiai, ji Astos dukrai atvežė pripirkusi įvairių mokyklinių prekių. Mergaitei stengiasi padėti ir jos mokytoja. Ji savo atžalos drabužėlius atvežė Astai, kad ji turėtų kuo papuošti savo dukrą. Taip pat padovanojo pilną dujų balioną, spinteles, kriauklę. Šiek tiek ir finansiškai parėmė.

Ko dar trūksta A. Bendikaitės gyvenime? „Noriu tik ramiai gyventi, susirasti darbą, kuriame turėčiau dirbti nuo aštuntos ryto iki penktos vakaro. Žinau, esu paskutinė vargšė, vis užkliūnu, bet niekieno nė duonos kąsnelio neprašau. Kodėl negali mane palikti ramybėje kaimynai... Kodėl net broliui atėjus į svečius ar padėti, esu išvadinama paleistuve. Nesuprantu, ką aš kam gyvenime padariau...“ -  atsidususi ir su ašaromis akyse ištarė moteris.

Nors sakė, kad tik darbo ir ramybės jai betrūksta, tačiau namuose dar reikia daug darbų padaryti. Trūksta net dažų, cemento ir kitokių statybinių medžiagų, kad galėtų pabaigti įruošti savo būstą.


Foto galerija

Dabar namo aplinka jau sutvarkyta. Viską moteris darė savo rankomis.Sodyba buvo visa apleista. Tokius krūmus teko Astai naikinti iš visos teritorijos aplink namą.Dabar namo aplinka jau sutvarkyta. Viską moteris darė savo rankomis.Dabar namo aplinka jau sutvarkyta. Viską moteris darė savo rankomis.

Straipsnio komentarai

anonimas2016-02-11
Jai anūkė vargsta tai ko gerasis tėvelis jos nepasima auginti pas save. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gggggg2016-02-02
Jai tokia ponia esi Gavieniene tai ko kropas tempi namo is seniunijos maista gauni kaip visi Koskis draugas tava Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gaveniene ,2016-02-02
patys brauriausi zmones tam kaime gavenai ,,,,brudai nezmones cia ,senei nepriryja turtu svetimu ,,anuke turi ju verge ten ira padaryta net tevui uzdraude bendraut ,, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gryna tiesa2016-02-01
spaudoje kažkaip iprasta aukštinti tokias netikėles ir per visus galus kišti labdaras ir pinigus,o vargstančių žmonių,kurie neverkia ant peties žurnalisto,nei mato,nei girdi.Baik šmeižti tvarkingą šeimą,kuri augina to "nuskriausto"sūnaus dukrą,nors jis privalėtų tai daryti.O ta nuskriaustoji tegu neskaičiuoja kitų pinigų,tegu pati užsidirba ir nečiulba nesąmonių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gryna tiesa2016-02-01
spaudoje kažkaip iprasta aukštinti tokias netikėles ir per visus galus kišti labdaras ir pinigus,o vargstančių žmonių,kurie neverkia ant peties žurnalisto,nei mato,nei girdi.Baik šmeižti tvarkingą šeimą,kuri augina to "nuskriausto"sūnaus dukrą,nors jis privalėtų tai daryti.O ta nuskriaustoji tegu neskaičiuoja kitų pinigų,tegu pati užsidirba ir nečiulba nesąmonių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vargsele2016-02-01
Vargšelė kaimo nuskriaustoji,atėmė tėvą iš dukters ir dar drįsta dejuoti šmeižti dorai dirbančius ir gyvenančius žmones.Kasdien bėgti į redakciją ir lieti graudžias ašaras.Gaila,kad žurnalistai užjaučia dejuojančios,o ne ištikro vargstančius žmones.Nors kartą reiktų pačiai užsidirbti,o ne ištiesus ranką prašyti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-01
kažkaip protu neina suvokti tų vaivorykštinių šuniukų tame glėbyje. Vos ne triguba paris hilton. Gal čia kažkokie gražulio sijoninkystės reikalai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kartą gyveno...2016-02-01
Kaimyne, matosi, kad realios situacijos nežinai. O jei ir žinai, tai pievas kalbi. Nei jie globos turi, nei pašalpas gauna. Žmonės sūnui padėjo, o dabar vadinami baisiais žmonėmis. Nei tas sūnus duodavo tų pinigų, nei ten jis rūpinosi savo dukra. Jei tam pačiam kambaryje gyvena, tai nereiškia, kad jis ją rengė, kad jis jai valgyti gamino, nei jis jai kasas pynė. Tai klausimas "auginti" reiškia duoti pinigų, ar ta buitis be kurios vaikas neišgyventų. Užblokavo tą kortelę, ir ką? Taip pat gyvena, kaip ir gyveno, niekas nepasikeitė, nes ar taip, ar taip tų pinigų nematė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kartą gyveno...2016-02-01
Kas čia per straipsnis?! Apkalbėjo kitus žmones, o jiems apsiginti net nedavė. Kodėl tiems kaimynams nedavė pasisakyti?
Visi kaimynai blogi, tik ji gera. Neįtikėtina, kad taip būna. Tame kaime 5 namai, tai jau su puse kaimynu piktuoju, o ką kiti kaimynai apie ją gali pasakyti...
Būtų auksarankė, tikrai ne padangų krūvą, tris lysves ir šabakštyną kažkokį rodytų. Žmonės iš nieko sukuria kažką nepaprasto, ypač turint tiek laisvo laiko (darbo tai neturi).
Keistai skamba, straipsnio pradžioje sako, kad išsidažė kambarius, o paskui jau prašo dažų, kad galėtų išsidažyti...
Beje, norint rasti darbą, ar logiška kraustytis iš miesto (Tauragės) į kaimą. O kaimas tai šis toli nuo miesto, nebent moki vairuoti ir turi su kuo nuvažiuoti.
Kas ji per geradarė, kad kiekvieną kaimyną priima pernakvoti. Tai aišku, kad nenori prarasti pašalpų, taip ir kalba, kad tik pernakvoti atėjo. Gyvena ji su juo. Naudojasi tais pinigais. Ir šmeižia apie gerus žmones. Žino kaime ją, todėl ir kalba taip. Iš lubų taigi nekilo kalbos apie ją. O kodėl susipyko sūnus su mama, gal dėl to, kad nepadeda jai išlaikyti jo dukters, kad nesuvokia realios padėties. Dukrai neskiria nei dėmesio, nei padeda finansiškai. Kaži iš kokių pinigų dukra aprengta, pamaitinta, nuvežta į mokyklą, nekalbant apie kitą buitį. Tai gal mamai ir turėtų būt dėkingas sūnus, gal ir šiai moteriai reiktų suprasti, turint savo vaiką, kaip sunku auginti paauglę.
Žurnalistei reikėjo užeiti pas tą kaimynę apkalbėtą. Būtumėte išgirdusi, kaip iš minimalių pajamų (neminėsiu sumos, bet tai tikrai labai mažos), žmonės sugeba išlaikyti anūkę, kuri mokosi, sūnų studentą, kuris studijuoja ir toli nuo namų. Skirti pinigų vaistams, kurie reikalingi diabetu sergančiam asmeniui. Ir neverkšlenti per televizorių, ar laikraščius. Pas jų kiemas, namai, daržas, darželiai sutvarkyti, jokių šabakštynų.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kaimynas 2016-02-01
tie gavenai senia laiko anuke del pinigu kai sunus uzblokavo savo kortele ir ji isvijo is namu o jo motina laksto po kaima ir parasus norejo surinkti kad jis neaugino anukes deja nepasirase niei vienas kaimynas deja jis pats augino ir dar tevus islaike Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rrr2016-02-01
Ilgą laiką tame kaime gyvenau (kol pilnametystės sulaukiau, o paskui dingau kuo toliau), visi ten likę yra degradavę, vieni kitus skundžia, vienas kitam bando įkasti... Jei kažkuriam pradeda geriau sektis tai iš karto, vieni ar kiti kaimynai pradeda skusti po visas instancijas, kad tik žmogui nebesisektų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
senoji 2016-02-01
visa kaima eina skusdama kaip tam kaime zmones kencia kur teisybe bera ,, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Likimo mėtita2016-02-01
Ši moteris tikrų tikriausė likimo nuskriaustųjų jau 42 metus einanti moteris ne tik niekada nėra dirbusi oficialiai, bet ir kaime gyvendama nesugeba užsiauginti jokio gyvuliuko, kuris jai padėtų prasigyventi. Pinigų neturinti gali sau leisti laikyti tris Jorkšyriukus ar čia logiška. Bet negana to dar užsimano ir labdaros tikriausiai dar vieno namo užsimanė nes dar yra vienas paleistas Žalgirių kaime. KAiP GERA TURĖTI DRAUGĘ ŽURNALISTĘ, NES VISADA TADA TU BŪSI LIKO NUSKRIAUSTA. IR JŪS TIK SIŪKIT MAN PINIGUS. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Likimo nuskriaustoji2016-01-31
Kodėl straipsnį nutylima, kad šitas vargšelis turi dukrą kurią seneliai augina ir prižiūri, kad dabar močiutiai reikia vargti dėl kelių eurukų jos išlaikymui po šio jos gerumo akto? Kodėl nepateikia faktų, kad jos neturtinga šeima jau trečią namą įsigijo? Kodėl niekas neužsimena apie tai kaip su šia vargšelia turėjo kovoti ištekėjusi moteris dėl šeimos išsaugojamo? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vargšelė2016-01-31
Kitą kartą nuėjus to vyro dukterį ji išvaro ją iš namų ir jai sako: ,,kas tu tokia esi, kad čia ateini ir man aiškini''. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vargšelė2016-01-31
Dvi savaites tyrai po vienu stogu gyveno su vyru. O po to ir jo bute kasdien lankėsi tik norėdama jį paguosti? Kaip galvojat čia tyra moteris. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mesijas2016-01-31
jei atvirai gal jus visi ir pasiturintys cia.
bet rasot ka geriausiai lietuviai sugeba tai smerkti..
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2016-01-31
Ot pikti šunys susirinko paloti. Svarbu žmogus neprasigėręs ir gražina aplinką. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lija 2016-01-31
kokie faini suniukai,ypac desineje! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
;;;;;;;2016-01-31
blundines visos varkšes ir net uz vairo o apie šunelius nera ka kalbet Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tuilb2016-01-31
Darbo nuo 8-17val. Tik paaiskinimo nebuvo kodel toks darbo laikas? Gal tv3pagalba nori vakare paziuret? Mamos vaikus i darzelius vedancios dirba iki 19val ar ilgiau. O cia iesko darbo ofisinio... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to cha, [..]2016-01-30
kažkaip nelabai jinai blondinė pagal veiduką, labiau kur būna žemesnėse platumose Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nu2016-01-30
tik nereikia bla , bla , bla , o kas tas per vyriškis , pas kurio , Liepų g glaudžiasi ? Nėra darbo ? nejuokinkit , gal dirbti nenori ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
cha, nu jo....,2016-01-30
kiekviena Silutes laikrasciu redakcija, turi savo blondine. O blondine yra blondine, cia ir medicina bejege. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-30
čia tarsi rakštisteinas rašo apie vieną atvejį iš savo stalčiaus. Įdomu ko ta autorė lenda ir trikdo astos gyvenimą jeigu astai tik ir tesinori ramiai gyventi? Kam Astai tokie straipsniai reikalingi? Čia neina suprasti ar autorė daro kažką tyčia kad pakankinti astą, nes nuo tokios rašliavos ramybės gyvenimui neprisiduoda žmonėms, nes vistiek greičiausiai kokia ta tiesa bebūtų jos neįmanoma nupasakoti žodžiais ar perteikti nuotraukomis, neiškreipiant per kažkokią subjektyvią prizmę. Aišku gali būti kad viskas yra visiškai dar kitaip, negu bandoma čia pavaizduoti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?