Tarybos akiratyje – miestelių gražinimas, brangs tualeto paslaugos, nenori gyventi smaugikinių augalų gatvėje

2016-01-31, Stasys BIELSKIS
 Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja Diana Benkunskienė pristatė sprendimų apie miestelių infrastruktūros atnaujinimą projektus.
Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja Diana Benkunskienė pristatė sprendimų apie miestelių infrastruktūros atnaujinimą projektus.

Vakar vykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, beje, pirmajame šiais metais, politikai priėmė tris dešimtis sprendimų. Jie patys įvairiausi – ir apie būsimą pamario krašto miestelių gražinimą, ir apie viešojo tualeto paslaugų kainą, ir apie tai, kad leista keisti gyventojams nepatikusį gatvės pavadinimą.

Pamario krašto miesteliai bus dar gražesni

Priimtų trijų sprendimų tikslai labai panašūs - sumažinti gyvenamosios aplinkos kokybės netolygumus, skatinant socialinę bei ekonominę plėtrą tikslinėse teritorijose. Viso to privaloma ir numatoma siekti kompleksiškai sprendžiant esamas tikslinių teritorijų problemas.

Žemaičių Naumiestyje projektas apims tris pagal aprašą nustatytas prioritetines sritis - iš projekto lėšų planuojama sporto salės su holu, kabinetų, sanitarinių mazgų, dalies rūsio, stadiono, esančių Dariaus ir Girėno g. 31, Žemaičių Naumiestyje (tai - Šilutės žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyriaus patalpos) sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams. Taip pat bus sutvarkytas apšvietimas nuo Žaliojo kalno iki gimnazijos, įrengtas tiltas, pėsčiųjų ir dviračių takas per upelį šalia Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios, sutvarkyta Žemaičių Naumiesčio sinagogos teritorija.

Iki projektinio pasiūlymo pateikimo Regiono plėtros tarybai, vadovaujantis CPVA direktoriaus patvirtinta Investicijų projektų, kuriems siekiama gauti finansavimą iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir valstybės biudžeto lėšų, rengimo metodika, turės būti parengtas investicijų projektas. Jame bus nagrinėjamos numatomų vykdyti veiklų alternatyvos, atlikus finansinę, ekonominę, jautrumo ir rizikos analizę pasirinktos optimalios alternatyvos, atitinkamai sudaromas detalus projekto įgyvendinimo planas. Todėl tik parengus investicinį projektą bus galima konkrečiai įvardinti numatomų vykdyti veiklų apimtis, jų įgyvendinimo galimybes ir tikslingumą, projekto įgyvendinimo terminus.

Švėkšnoje įgyvendinant projektą planuojama sutvarkyti Vilkėno ir Žalgirio gatvėse esančius šaligatvius, įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką, apšvietimą. Bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė šalia evangelikų-liuteronų bažnyčios (Vilkėno g. 16A), taip siekiant sumažinti gyvenamosios aplinkos kokybės netolygumus, skatinant socialinę bei ekonominę plėtrą tikslinėse teritorijose.

Pastarojo projekto finansuojama dalis sudaro 92,5 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Numatoma projekto vertė iš viso 852,9 tūkst. eurų. Iš jų - ES struktūrinių fondų lėšos – 725 tūkst. eurų, LR Valstybės biudžeto lėšos – apie 64 tūkst. eurų, planuojama Savivaldybės prisidėjimo dalis – apie 64 tūkst. eurų (7,5 proc. tinkamų finansuoti išlaidų piniginiu įnašu). Tačiau šiam projektui numatyta galimybė sumažinti Savivaldybės prisidėjimą iki 5 proc., finansuojant šių lėšų dalį iš valstybės biudžeto.

Rusnėje iš projekto lėšų planuojama sutvarkyti: šaligatvius ir apšvietimą nuo Neringos gatvės pradžios iki kultūros namų pastato; įrengti dviračių ir pėsčiųjų taką nuo Rusnės prieplaukos (Pakalnės upėje, Senvagės g. 1) iki Baltojo tilto, esančio Donelaičio gatvėje per Pakalnės upelį; sutvarkyti aikštelę, esančią šalia seniūnijos pastato, ir pritaikyti ją bendruomenės laisvalaikiui, fizinio aktyvumo didinimui; sutvarkyti kultūros namų pastatą (Neringos g. 2), stalių dirbtuves (Neringos g. 33), pritaikant patalpas bendruomenės poreikiams, socialinei veiklai.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad pirmiausia pradedama tvarkyti miestelius, turinčius iki 3 tūkst. gyventojų. O kaip gražinti miestelius iki 1 tūkst. gyventojų, dar nepaskelbtas tvarkos aprašas, todėl Savivaldybėje niekas nežino, kaip tai reikės daryti.

Brangs viešojo tualeto paslaugos

Šilutės rajono savivaldybės taryba 2014 metų gegužės 29 dienos sprendimu „Dėl Šilutės viešojo tualeto paslaugų kainos nustatymo“ nustatė Šilutės viešojo tualeto teikiamų paslaugų kainą vienam asmeniui 1,00 Lt su PVM bei 2014 metų lapkričio 27-osios sprendimu nustatė perskaičiuotą paslaugos kainą eurais – 0,29 Eur su PVM vienam asmeniui. Savivaldybės administracija nuo 2015 metų rugsėjo 1-osios nebėra pridėtinės vertės mokesčio mokėtoja, todėl paslaugos kaina šiuo metu yra 0,24 Eur.

Šilutės seniūnija pateikė Šilutės viešojo tualeto 2015 metų išlaidų suvestinę: darbo užmokestis – 8 400 Eur, socialinio draudimo įmokos – 2 605 Eur, sanitarinės priemonės – 1 000 Eur,  šildymas, elektra, vanduo, ryšio paslaugos, smulkus remontas, kasos aparato priežiūra – 1 680 Eur. Tad, iš viso išlaidų – 13 685 Eur. 2015 metais pajamos buvo tik 4 600 Eur.

Akivaizdu, kad Šilutės viešojo tualeto eksploatavimo išlaidos yra žymiai didesnės už pajamas. Be to, 2016 metais dar didės, nes nuo š. m. sausio 1 dienos padidėjo minimalus darbo užmokestis (iki 350 Eur/mėn.), o Šilutės viešojo tualeto dviem darbuotojams mokamas minimalus darbo užmokestis. Todėl 2016 metais padidės tualeto eksploatavimo išlaidos preliminariai apie 790 Eur per metus, todėl seniūnija pasiūlė nustatyti naują paslaugos kainą - 0,30 Eur vienam asmeniui, kad padengtų bent dalį Šilutės seniūnijos išlaidų.

Pozityvių rezultatų, nustačius naują viešojo tualeto paslaugų kainą, galima laukti nebent tik tokių, kad bus surinkta daugiau pajamų, ir dėl to sumažės seniūnijos išlaidos viešojo tualeto eksploatavimui.

Pasak S. Šepučio, yra svarstoma galimybė viešąjį miesto tualetą išnuomoti. Gal toks variantas seniūnijai būtų mažiau nuostolingas?

Nenori gyventi Ožekšnių gatvėje

Vakar Savivaldybė taryba, atsižvelgdama į gyventojų prašymą, nusprendė pakeisti Ožekšnių gatvės, esančios Grabupių kaime, pavadinimą ir vadinti ją Upelio gatve.

Ožekšnis (lot. Euonymus) - tai smaugikinių šeimos augalų gentis.


Straipsnio komentarai

naudotojas2016-02-28
dar pigiau ponas Seputi butu pastatyti elektroninius vartus,betkas tuom gali pasirupinti jeigu jau atsirado norinciu prichvatizuoti.Jeigu ka siuo reikalu del elktroniniu duru galima pasikonsultuoti Klaipedoje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-01
keista kad vladukas vis dar sukasi šilutėj, o ne vilniaus laurų kvartaliuke. ten gal tam kitam antpečiuotam buvo kažkaip pakažkaipkuota? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Komikai2016-01-31
ir tiek. Su Steponkum priesaky ! Prie stakliu Siluteje darbdaviai daugiau neduoda, o jie po 350 Eu dviem sikpopieriaus
pardavejoms mokes ! Nusisaut norisisi toj runkeliu saly.....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-31
kas įdomiausia tai jeigu pažiūrėsim į registrų centrus tai ožekšnių gatvėj ten tų gyventojų nėra daug, bet rodo kad vienas adresas dubliuojasi su liepos g adresu. ty tas pats namas turi du skirtingų gatvių adresus. tarp kitko tuo adresu yra užregistruota ir ta Grabupių kaimo bendruomenė kur Kainovaitis yra kaip pirmininkas. Kas dar įdomiausia kad už kelių metrų macikuose irgi jau yra atsiradusi ožekšnių gatvė. Ten tai grandioziniai ostapininkų planai - visi laukai ir pievos sudalinti į kvartalus ir gatves tarsi čia laukiamas kažkoks kažkokių desantas su maišais pinigų. Matyt daktarų grupuotė turi konclagerinių plėtimosi planų macikuose. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-31
tų gatvių pavadinimų kaitaliojimas be jokio reikalo gali būti priežastis ostapininkystės ar rakštisneininkystės - kažkokios aferos su žemėmis, dokumentais, pėdų mėtymas ir pan Komentaras patinka Komentaras nepatinka