Rusnės baidarių maratone irklus surėmė dalyviai iš visos Lietuvos

2014-09-19, Gerda BELOKOPYTOVA
2-ąją vietą iškovojo E. Šukytės ir M. Tvardovskytės komanda „Piranijos“. Nemuno deltos regioninio parko nuotraukos
2-ąją vietą iškovojo E. Šukytės ir M. Tvardovskytės komanda „Piranijos“. Nemuno deltos regioninio parko nuotraukos
Tradiciniu tapęs Rusnės baidarių maratonas jau trečią kartą sukvietė norinčius pasigalinėti su Pakalnės upės srovėmis narsuolius. Kasmet vis daugiau žmonių pritraukiantis renginys ir šiemet buvo kupinas geros nuotaikos, azartiško noro laimėti ir, žinoma, įveikus 18 kilometrų trasą pasiekti finišą.

Rusnės baidarių maratonas, organizuojamas Nemuno deltos regioninio parko, kasmet entuziastus sukviečia prie Pakalnės upės. Šie metai – ne išimtis. Prie starto linijos šeštadienį, rugsėjo 13 dieną, stojo komandos ne tik iš Šilutės rajono, bet buvo atvykusių ir iš Kauno, Vilniaus, Kupiškio, Telšių bei Tauragės. Susirinkusiuosius sveikino Nemuno delto regioninio parko direktorius Vaidas Pavilonis, o ekologas Robertas Kubilius dalyviams pristatė saugaus elgesio pamoką.

18 km trasą pasiryžo įveiki įvairaus amžiaus sulaukę. Visi patyrė pačių didžiausių įspūdžių. Baidarių maratono dalyviai turėjo galimybę perplaukti tris parko teritorijoje esančias upes – Pakalnės, Vorusnės ir Rusnaitės. Viso maratono metu dalyvius lydėjo unikalioji Rusnės salos gamta ir nepakartojami atsiveriantys vaizdai. Negailėjo puikaus oro tądien ir pati gamta, maratono dalyviams dovanodama išties šiltus saulės spindulius.

Šiųmečiame maratone nugalėtojai buvo renkami trijose grupėse: mišrioje, moterų ir vyrų. Iš viso dalyvavo 20 komandų.
 
Mišrioje grupėje prizinių vietų laimėtojai: 1 vietą užėmusi G. Baltušio ir V. Saimininkaitės „Tandemo“ komanda iš Kupiškio, 2-oji vieta atiteko A. Maciūno ir D. Maciūnienės komandai „Žvelsiniai“ iš Klaipėdos, 3-iąją vietą užėmė R. Kmitienės ir J. Kmito komanda „Jovarai“ iš Šilutės.

Moterų grupėje nugalėtojomis tapo A. Bagočiūvienės ir I. Dubavičiutės komanda „Nendrelė“ iš Šilutės, 2-ąją vietą iškovojo E. Šukytės ir M. Tvardovskytės komanda „Piranijos“ iš Šilutės, o 3-ioji vieta vis dėlto nebuvo išrinkta, mat trys moterų komandos nepasiekė finišo tiesiosios.

Vyrų grupės nugalėtojais pripažinta J. Gurevičiaus ir A. Dubausko komanda „Yris“ iš Kauno, 2-oji vieta teko A. Pelešino ir S. Tachtarovo duetui „Nendrė“ iš Klaipėdos, 3-ioji – T. Kojo ir A. Daniusevičiaus komandai „Žvelsiniai“ iš Klaipėdos.
 
Visų grupių komandoms nugalėtojoms įteiktos Nemuno deltos regiono parko taurės „Nemuno deltos taurė 2014“. Tiesa, nė viena maratone dalyvavusi komanda neliko be apdovanojimų. Kitos komandos dalyvės apdovanotos padėkos raštais bei diplomais.

O po apdovanojimų ceremonijos maratono dalyviai ir svečiai buvo vaišinami Vileikių užkardos pagaminta žirnių koše ir žuviene.

Už pagalbą organizuojant Rusnės baidarių maratoną Nemuno deltos regioninio parko direkcija yra dėkinga maratono VĮ „Šilutės miškų urėdijai", UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė", UAB „Šilutės baidarių centras“, UAB „Mingės egzotika“, rusniškiui Simui Knapkiui ir Vileikių užkardai.

Maratono dalyviai turėjo įveikti 18 km trasą.

Maratono dalyviai turėjo įveikti 18 km trasą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?