„Šilutė“ namų aikštėje pateikė staigmeną svečiams iš Jonavos

2016-02-02, Indrė TALIUTĖ
Aurelijaus Pukelio pasirodymas po varžovų krepšinio lanku. Aurelijus namų aikštėje su Jonavos krepšininkais komandai pelnė 19 taškų.
Gražią pergalę savo komandos sirgaliams Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) antrajame reguliaraus sezono etape namų aikštėje padovanojo „Šilutės“ krepšininkai. Jie pranoko Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ žaidėjus rezultatu 75:66. Deja, penktadienio rungtynėse pamariškiams vilčių nepaliko Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ žaidėjai, kurie dar pirmajame kėlinyje nokautavo „Šilutę“ 94:78.

Komandą papildė naujokas

Į savo gretas prieš penktadienio rungtynes „Šilutės“ ekipa priėmė naujoką Modestą Žaunieriūną. 22-ejų metų krepšininkas šį sezoną pradėjo rungtyniaudamas RKL (Regioninės krepšinio lygos) pirmenybėse. Kauno „Atleto-LSU“ komandai atstovaujantis krepšininkas per rungtynes vidutiniškai rinkdavo po 19,6 taško, atkovodavo po 3,5 kamuolių ir atlikdavo po 3,6 rezultatyvių perdavimų. Praėjusį sezoną Modestas žaidė NKL čempionate, Šakių „Zanavyko“ gretose.

Išvykoje klaipėdiečiams pasipriešinti nepavyko

Penktadienio išvykoje šilutiškiams vilčių nepaliko klaipėdiečiai, dar pirmąjį kėlinyje parodę, kas yra aikštės šeimininkai. Pirmąjį rungtynių ketvirtį „Šilutė“ pralaimėjo turėdama 26 taškų deficitą (37:11). Klaipėdiečiams tai buvo antra iš eilės, o sezone - trylikta pergalė, po anksčiau patirtų nesėkmių paeiliui. Ryžtą iškovoti pergalę uostamiesčio krepšininkai įrodė pirmosiomis rungtynių minutėmis nuo šilutiškių pabėgdami 26:6, o po pirmojo kėlinio turėdami jau 37:11 pranašumą. Nors vėliau skirtumas tarp komandų nebebuvo toks didelis, tačiau klaipėdiečiai ramiai išsaugojo pergalingą pranašumą iki mačo pabaigos. Rungtynės baigėsi 94:78 Klaipėdos komandos pergale.

Klaipėdoje:  Naujokas Modestas Žaunieriūnas  buvo naudingiausias komandos žaidėjas, pelnęs 17 taškų, Tomas Lekūnas – 16 ir Aurelijus Pukelis 13 (9 atk. kamuoliai).

Namų aikštėje „Šilutė“ nepasidavė Jonavos ekipai

„Šilutės“ varžovai Jonavos „Petrochema-Dextera“ patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės. Klubas Šilutėje 82:78 (16:19; 13:28; 21:15; 28:20) turėjo pripažinti pamariškių pranašumą.

Nuo pirmųjų rungtynių minučių šeimininkai ėmėsi iniciatyvos ir bandė pabėgti į priekį, o jau antrajame kėliny suorganizavo neįtikėtiną spurtą 19:0, po kurio susikrovė triuškinantį 20 taškų pranašumą (24:44). Jonavos ekipa po tokio pažeminimo nesugebėjo atsigauti ir po dviejų rungtynių ketvirčių išėjo pailsėti turėdama 18 taškų deficitą.

Didžiąją trečiojo kėlinio dalį tęsėsi antrojo kėlinio scenarijus, kur „Šilutė“ ne tik neleido jonaviškiams pasivyti, bet ir didino pagreitį. Likus žaisti tris minutes iki kėlinio pabaigos, komandas skyrė didžiausias skirtumas (37:65). Tiesa, sėkmingo jonaviškių žaidimo baudos aikštelėje dėka iki ketvirto kėlinio pabaigos žymų skirtumą pavyko sumažinti iki 12 taškų (62:50).

Paskutiniame rungtynių ketvirtyje „Petrochema-Dextera“ ekipa bandė išlaikyti tą patį greitį ir tęsti pradėtą spurtą. Po aštuonių iš eilės pelnytų taškų kėlinio vidury „Šilutės“ pranašumas ištirpo iki keturių taškų (66:62). Tačiau tai ko gero įpykdė ir „Šilutės“ komandos vyr. trenerį Petrą Joniką,  ir pačius žaidėjus, todėl pamariškiai sustabdė Jonavos įsibėgėjimą bei bandymą patikėti, kad dar yra galimybė pasidžiaugti pergale. Likus rungtynėse žaisti 26 sekundes, „Šilutė“ pirmavo 7 taškais (81:74). Padėtį dar bandė gelbėti ir intrigą sukurti „Petrochemos-Dextera“ žaidėjai J. Vzalis ir T. Milinskas. Tačiau to neužteko, rezultatu 82:78 „Šilutė“ šventė pergalę, po kurios su 13 pergalių  atsidūrė 8-oje turnyrinės lentelės vietoje.

„Šilutė“: Aurelijus Pukelis - 19 taškų, Edvinas Alundaris ir Justas Olechavičius-  po 14 taškų, Tomas Lekūnas- 12 taškų.

Foto galerija

„Šilutė“ sukirto rankomis su naujoku Modestu Žaunieriūnu, kuris per pirmąsias rungtynes su klaipėdiškiais pridėjo net 17 taškų.Komandos vyr. treneris Petras Jonikas.Aurelijaus Pukelio pasirodymas po varžovų krepšinio lanku. Aurelijus namų aikštėje su Jonavos krepšininkais komandai pelnė 19 taškų.Edvinas Alundaris  komandai pridėjo 14 taškų.